Proxectos vixentes Proxectos nos que participa algún/ha investigador/a

  1. Linking soil biodiversity and ecosystem functions and services in different land uses: from the identification of drivers, pressures and climate change resilience to their economic valuation

    DAVID FERNANDEZ CALVIÑO

  2. Integrating SOil Biodiversity to Ecosystem Services: testing cost-effectiveness of Soil Biodiversity indicators and the provision of soil biodiversity-based Ecosystem Services to build better land management solutions that effectively implement the EU Soil Strategy

    MARIA JESUS IGLESIAS BRIONES

  3. Membrane-assisted ethylene synthesis over nanostructured tandem catalysts

    JUAN MARIA POU SARACHO, Laura Maria Salonen

  4. Next generation imaging technologies to probe structure and function of biological specimen across scales in their natural context

    JOSE MANUEL GARCIA ESTEVEZ

  1. Root2Resilience: Root phenotyping and genetic improvement for rotational crops resilient to environmental change

    ADELA MARIA SANCHEZ MOREIRAS

  2. Combinaciones de distintos compuestos bioactivos con demostrada capacidad fitotóxica y conocido modo de acción para su formulación como herbicidas naturales

    ADELA MARIA SANCHEZ MOREIRAS

  3. Respuestas de los vertebrados a las plantaciones de árboles invasoras

    MARIA CALVIÑO CANCELA, GUILLERMO VELO ANTON

  4. El desarrollo de las estrategías vitales: perspectiva materna y de la progenie

    SIN YEON KIM, ALBERTO LUIS VELANDO RODRIGUEZ

  5. Integrated SERvices supporting a sustainable AGROecological transition

    JOSE LUIS SOENGAS FERNANDEZ

  6. Agroecological strategies for sustainable weed management in key European crops
  7. Liña de reforzo de traxectorias emerxentes.Investigador RyC

    Laura Maria Salonen

  1. 3D spheroids derived from single cells for discovering stochastic patterns behind metastasis

    DAVID POSADA GONZALEZ

  2. Sistema de control y prevención de contaminantes en aguas de mineromedicinales mediante IA

    JOSE LUIS LEGIDO SOTO

  3. Axuda complementaria beneficiario axuda StG do ERC

    SARA VARELA GONZALEZ

  4. Transnational R&D&I cooperation network to foster the competitiveness and sustainability of the Blue Biotech sector in the Atlantic Area territory

    JOSE LUIS SOENGAS FERNANDEZ

  5. Subvenciones para la realización de proyectos de investigación científica en la Red de Parques Nacionales para el año 2023

    JUAN GALINDO DASILVA

  6. Grupo BEV1

    EMMA FERNANDEZ COVELO

  7. Respuestas ecológicas y evolutivas a la actividad antropogénica: Salamandra salamandra en plantaciones invasoras

    GUILLERMO VELO ANTON

  8. Evaluación de los efectos causados por ciguatoxinas y prevención del riesgo mediante agentes protectores biológicos

    ANA MARIA CONSUELO GAGO MARTINEZ, MARIA DEL CARMEN SIEIRO VAZQUEZ

  9. Optimización, aprendizaje y cooperación con aplicaciones en economía

    MARIA GLORIA FIESTRAS JANEIRO, MARIA ESTELA SANCHEZ RODRIGUEZ

  10. Modulación colinérgica de los canales de potasio de doble dominio de poro tipo TREK expresados en neuronas del ganglio intracardíaco

    JOSE ANTONIO LAMAS CASTRO

  11. "Identificación de nuevos marcadores moleculares de la eficacia de vacunas frente a Tenacibaculum maritimum en rodaballo (Scophthalmus maxima)"

    SUSANA MAGADAN MOMPO

  12. Mecanismos de regulación de la persistencia del carbono orgánico en ecosistemas de turbera

    MARIA JESUS IGLESIAS BRIONES

  13. Regulación de la alimentación y el gasto energético en peces: desde el sistema gustativo y el tracto gastrointestinal hasta el cerebro

    JOSE LUIS SOENGAS FERNANDEZ

  14. La arquitectura genómica de la especiación con flujo génico e hibridación en gasterópodos marinos

    ANTONIO CARVAJAL RODRIGUEZ, JUAN GALINDO DASILVA

  15. Sen título

    Laura Maria Salonen

  16. Identificación e marcaxe selectiva de larvas de mexillón mediante anticorpos monoclonais

    MARIA AFRICA GONZALEZ FERNANDEZ

  17. Instituto de biofabricación en red para el envejecimiento saludable
  18. Monitoring, Reporting and Verification of Soil Organic Carbon and Greenhouse Gas Balance

    PAULA PEREZ RODRIGUEZ

  1. Red de Investigación e Innovación para el área alimentaria en la región transfronteriza

    DAVID FERNANDEZ CALVIÑO

  2. Las Rías Baixas (NO Sistema de Afloramiento Ibérico) como zonas experimentales para estudiar el impacto de la acidificación del medio marino en ecosistemas costeros

    MARIA CRISTINA SOBRINO GARCIA

  3. Valorización y gestión sostenibles de los servicios ecosistémicos mancomunados de los montes periurbanos de Vigo

    JOSEFA GARRIDO GONZALEZ

  4. Twinning for Promoting Excellence, Ability and Knowledge to develop novel approaches for targeting inflammatory and degenerative age-related joint diseases.
  5. Estudio exhaustivo de las distrofias hereditarias de la retina: mejora del diagnóstico molecular, aproximaciones terapéuticas, ensayos clínicos y medida de su impacto en los pacientes.

    DIANA VALVERDE PEREZ

  6. Produción e comercialización de liñas de mexillón unisex de interese comercial para os sectores acuícola e conserveiro

    ANGEL EDUARDO PEREZ DIZ

  7. RENATURALIZACIÓN FLUVIAL DEL RÍO TINES A SU PASO POR EL MUNICIPIO DE OUTES

    LUIS GONZALEZ RODRIGUEZ

  8. Mapping biodiversity cradles and graves

    SARA VARELA GONZALEZ

  9. Grupo BA2

    JOSEFA GARRIDO GONZALEZ

  10. Identificación y análisis de sistemas dinámicos: metodologías computacionales y aplicaciones en microbiología e inmunología

    ALEJANDRO FERNANDEZ VILLAVERDE

  11. Grupo CI8

    ANA MARIA CONSUELO GAGO MARTINEZ

  12. Grupo XB5

    DIANA VALVERDE PEREZ

  13. CienciasMariñas-FEMP/FEMPA

    ARMANDO CABALLERO RUA, CARLOS ALBERTO CANCHAYA SANCHEZ, JOSE MANUEL GARCIA ESTEVEZ, SUSANA MAGADAN MOMPO, JESUS MANUEL MIGUEZ MIRAMONTES, DANIEL REY GARCIA, FRANCISCO JAVIER ROCHA VALDES, JOSE LUIS SOENGAS FERNANDEZ, MARIA ELSA VAZQUEZ OTERO

  14. Plan complementario de biotecnoloxía aplicada á saúde (MRR)

    DIANA VALVERDE PEREZ

  15. Cuantificando la pérdida de información del registro fósil

    SARA VARELA GONZALEZ

  16. CAUSAS Y CONSECUENCIAS DE LOS POLIMORFISMOS NATURALES EN GASTERÓPODOS MARINOS

    EMILIO ROLAN ALVAREZ

  17. Destino de los plásticos, genes de resistencia a antibióticos y patógenos microbianos humanos durante el vermicompostaje de lodos de depuradora

    JOSE JORGE DOMINGUEZ MARTIN

  18. Atlantic ECOsystems assessment, forecasting & sustainability

    JOSE MANUEL GARCIA ESTEVEZ

  19. StabilEyes - Mecanismos Neuronales Subyacentes al Control Visuovestibular de la Estabilización de la Mirada

    JUAN PEREZ FERNANDEZ

  20. Aproximación Interdisciplinar para desentrañar el destino del Mercurio en Ecosistemas Forestales del suroeste de Europa

    JUAN CARLOS NOVOA MUÑOZ

  21. ESTIMATE-Ne-ID - Estimación del censo efectivo y la depresión consanguínea utilizando datos genómicos: desarrollos teóricos y experimentales -

    ARMANDO CABALLERO RUA, HUMBERTO CARLOS QUESADA RODRIGUEZ

  22. Reordenamientos cromosómicos, adaptación y la evolución de barreras reproductivas

    JUAN GALINDO DASILVA

  23. Mecanismos neuronales subyacentes al control visuovestibular de la estabilización de la mirada

    JUAN PEREZ FERNANDEZ

  24. LINKING SOIL BIODIVERSITY, AGRICULTURAL MANAGEMENT AND PEDO-CLIMATIC ZONES

    MARIA JESUS IGLESIAS BRIONES

  25. Reprogramación metabólica y epigenética como dianas terapeuticas en el cáncer de páncreas: efecto antitumoral de terapias combinadas

    MARIA AFRICA GONZALEZ FERNANDEZ

  26. Heterogeneidad genómica de las células tumorales circulantes

    DAVID POSADA GONZALEZ

  27. COORDINACION DE EMBRC-ES PARA CONSOLIDAR SU POSICIONAMIENTO ESTRATEGICO Y ADAPTARSE A LAS FUTURE STRATEGIC PRIORITIES DEL EUROPEAN MARINE BIOLOGICAL RESOURCE CENTRE-ERIC

    JOSE MANUEL GARCIA ESTEVEZ

  28. Programa de biotecnoloxía aplicada á saúde

    DIANA VALVERDE PEREZ

  29. CONVENIO DE COLABORACIÓN ENTRE A CONSELLERIA DE SANIDADE, A CONSELLERIA DE MEDIO RURAL, A USC E A UVIGO PARA A VIXILANCIA DOS MOSQUITOS VECTORES DE ENFERMIDADE HUMANA E ANIMAL

    JOSEFA GARRIDO GONZALEZ

  30. Ultrasensitive BIOsensing platform for multiplex CELLular protein PHEnotyping at single-cell level

    ISABEL PASTORIZA SANTOS

  31. The genomic basis of temperature adptation across space

    JUAN GALINDO DASILVA

  32. Biorefineries for the valorisation of macroalgal residual biomass and legume processing by-products to obtain new protein value chains for high-value food and feed applications

    MARIA LUISA RUA RODRIGUEZ

  1. Macro and Microplastic in Agricultural Soil Systems

    MARIA JESUS IGLESIAS BRIONES

  2. MICROPROPAGACIÓN PARA O CULTIVO IN VITRO DE ESPECIES VEXETAIS CARACTERÍSTICAS DOS HÁBITATS INSULARES NO ÁMBITO DO PROXECTO LIFE INSULAR (LIFE20/MAT/ES/001007)

    PEDRO PABLO GALLEGO VEIGAS

  3. ANÁLISE E MELLORA DO BENESTAR NO CULTIVO DE PEIXES PLANOS (LINGUADO, RODABALLO) EN DISTINTAS FASE DA PRODUCIÓN (WELFLATFISH)

    JESUS MANUEL MIGUEZ MIRAMONTES

  4. ASISTENCIA TÉCNICA PARA A REALIZACIÓN DE ANÁLISES BIOLÓXICOS DO SOLO DE HABITATS DE MATORRAIS, PASTIZALES E BOSQUES NON RIPARIOS DA COMUNIDADE AUTÓNOMA DO PAIS VASCO (Nº EXPTE. 006-2024-42)

    MARIA JESUS IGLESIAS BRIONES

  5. PROXECTOS INNOVADORES NO EIDO DO DESENVOLVEMENTO REXIONAL E CRECEMENTO SOSTIBLE

    SALUSTIANO MATO DE LA IGLESIA

  6. ESCALANDO UN NUEVO ECOHERBICIDA BASADO EN BIOMASA ALELOPÁTICA. PRODUCCIÓN PILOTO Y DEMOSTRACIÓN EN UN ENTORNO OPERATIVO

    MARIA NURIA PEDROL BONJOCH

  7. Vermicompostaje de lodos de depuradora como tratamiento terciario en plantas de tratamiento de aguas residuales medianas y pequeñas

    JOSE JORGE DOMINGUEZ MARTIN

  8. Implicación ecológica de los bioplásticos: ecotoxicidad, biodegradabilidad en ambientes naturales y compostabilidad

    SALUSTIANO MATO DE LA IGLESIA

  9. MICROBIOME-BASED NON-INVASIVE BIOMARKERS FOR COLORECTAL CANCER SCREENING

    DAVID POSADA GONZALEZ

  10. CAPITALIZATION OF MEDITERRANEAN MAIZE GERMPLASM FOR IMPROVING STRESS TOLERANCE

    JOSE CARLOS SOUTO OTERO

  11. Adaptación basada en Ecosistemas frente al cambio climático de brezales costeros y dunas fijas

    MARIA JESUS IGLESIAS BRIONES

  12. Grupo QO1

    ANGEL RODRIGUEZ DE LERA

  13. Grupo FB2

    JOSE LUIS SOENGAS FERNANDEZ

  14. PRODUCIÓN SOSTIBLE E LIÑAS DE MELLORA NA PRODUCIÓN INDUSTRIAL DE SEMENTE DE MEXILÓN (MYTIL-UP)

    ANGEL EDUARDO PEREZ DIZ

  15. PROGRAMA FINAL DE SEGUEMENTO E AVALIACIÓN DAS AUGAS CONTINENTAIS E AS ZONAS PROTEXIDAS DA CONFEDERACIÓN HIDROGRÁFICA DO CANTÁBRICOS 2018-2023

    CRISTINA DELGADO NUÑEZ

  16. AVALIACIÓN DE SERVIZOS ECOSISTÉMICOS NA FINCA DE AS PONTES, BIODIVERSIDADE

    ADOLFO CORDERO RIVERA

  17. COLABORACIÓN NO PLAN DE INNOVACIÓN DA EMPRESA MARISCOS COMESAÑA S.L. NO MARCO DO PROGRAMA INNOVAPEME (FEDER-GALICIA 077_IN848D_IP23_2023_2294066)

    SALUSTIANO MATO DE LA IGLESIA

  18. Involving people to protect wild bees and other pollinators in the Mediterranean

    LUIS ALBERTO NAVARRO ECHEVERRIA

  19. ESTUDO DO EFECTO DA TEMPERATURA SOBRE O DESENVOLVEMENTO EMBRIONARIO E LARVARIO DE SOLEA SENEGALENSIS

    MARIA PALOMA MORAN MARTINEZ

  20. Exploration of the soil biota associated to Casuarinaceae trees from tropical ultramafic areas

    JOSE JORGE DOMINGUEZ MARTIN, CELESTINO QUINTELA SABARIS

  21. FÁBRICA DE AGRICULTURA VERTICAL 4.0 (010-IN870A-2022-2401058)

    MARIA ESTHER BARREAL MODROÑO

  22. Entrepreneurial and innovation skills for developing the new value chains of mobility, health and manufacturing

    PABLO CABANELAS LORENZO

  23. Desafíos del Océano: científicas al mando - Edición "Nuevos retos"

    DANIEL REY GARCIA

  24. Soil biodiversity enhancement in European agroecosystems to promote their stability and resilience by external inputs reduction and crop performance increase
  25. Mitogenómica y mitoproteómica de mejillones marinos con herencia uniparental doble del ADN mitocondrial y diferente trasfondo genético

    MARIA PALOMA MORAN MARTINEZ, ANGEL EDUARDO PEREZ DIZ

Proxectos finalizados Proxectos finalizados nos que participou algún/ha investigador/a

2023

  1. AVALIACIÓN PROXECTO 2014/1141/PIDI/08 VRUSCALING-DESENVOLVEMENTO FARMACEUTICO E CLÍNICO DA VACINA RUTI PARA REALIZAR ENSAIOS CLÍNICOS DE FASE III

    MARIA AFRICA GONZALEZ FERNANDEZ

  2. ABUNDANCIA DE FLEBÓTOMOS (DIPTERA: PHLEBOTOMINAE) EN RELACIÓN A VARIABLES AMBIENTAIS NA ÁREA DE ESTUDO (SUR DE GALICIA). PEDIDOS Nº 11707/2023

    JOSEFA GARRIDO GONZALEZ

  3. A plastisfera da Ria de Vigo: estrutura da poboación microbiana, estratexias funcionais e o seu impacto nos ciclos bioxeoquímicos.

    AIDE LASA GONZALEZ

  4. SERVIZO PARA A ANÁLISE DO ESTADO XERAL DAS AUGAS DOS ECOSISTEMAS LÉNTICOS PRESENTES EN GALICIA

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  5. SERVIZO PARA A AVALIACIÓN DAS COMUNIDADES VEXETAIS EN CANTÍS ROCHOSOS NO PARQUE NATURAL FRAGAS DO EUME, COFINANCIADO NUN 75% POLO FONDO EUROPEO AGRICOLA DE DESENVOLVEMENTO RURAL (FEADER) DO PROGRAMA DE DESENVOLVEMENTO RURAL (PDR) 2014-2020. EXPTE. N...

    LUIS ALBERTO NAVARRO ECHEVERRIA

  6. Física Aplicada 2

    JOSE LUIS LEGIDO SOTO, MANUEL MARTINEZ PIÑEIRO, MARIA TERESA PEREZ IGLESIAS

  7. Xenética de poboacións e citoxenética

    ARMANDO CABALLERO RUA

  8. Inmunoloxía

    MARIA AFRICA GONZALEZ FERNANDEZ, ENCARNACION DE MIGUEL VILLEGAS

  9. Inferencia estatística, decisión e investigación operativa

    JACOBO DE UÑA ALVAREZ

  10. PROGRAMA DE SEGUEMENTO E AVALIACIÓN DAS AUGAS CONTINENTAIS E AS ZONAS PROTEXIDAS DA CONFEDERACIÓN HIDROGRÁFICA DO CANTÁBRICO

    CRISTINA DELGADO NUÑEZ

  11. Identificación e marcaxe selectiva de larvas de mexillón mediante anticorpos monoclonais

    MARIA AFRICA GONZALEZ FERNANDEZ

  12. APLICACCIÓN DE TÉCNICAS ELECTROCEFALOGRÁXICAS DURANTE O ATORDAMENTO E SACRIFICIO DO RODABALLO (ROTELEEG)

    JESUS MANUEL MIGUEZ MIRAMONTES

  13. Sostenibilidad y resiliencia acuícola a través de estrategias nutricionales (ACUISOST)

    MARTA CONDE SIEIRA

  14. CARACTERIZACIÓN DUN ACTIVADOR BIOLÓXICO PARA SOLOS E AVALIACIÓN DO SEU EFECTO SOBRE A BIODIVERSIDAD BACTERIANA (PROXECTO INNOVAPEME-BIOPRANA 033-IN848D-2022)

    MARIA DEL CARMEN SIEIRO VAZQUEZ

  15. RECUPERACIÓN DE PLANTAS DE CAMARIÑAS NO PNMTIAG MEDIANTE TÉCNICAS BIOTECNOLÓXICAS (RECOLLIDA E TRATAMENTO DE SEMILLAS DE CAMARIÑA PARA A PREPARACIÓN DE NOVAS PLANTAS). Nº CONTRATO MENOR: 534541

    MARIA ESTHER BARREAL MODROÑO, PEDRO PABLO GALLEGO VEIGAS

  16. COORDINACIÓN E DESENVOLVEMENTO DO PLAN DE PARTICIPACIÓN DAS UNIVERSIDADES NO MECANISMO DE RECUPERACIÓN E RESILIENCIA, SERVIZO DE ESTUDOS E DATOS, E ASESORAMENTO E APOIO NA XESTIÓN DE PROXECTOS DA ASOCIACIÓN

    SALUSTIANO MATO DE LA IGLESIA

  17. TÉCNICAS ESTATÍSTICAS DE ANÁLISE DE DATOS (NIVEL II)

    JACOBO DE UÑA ALVAREZ, MARIA JOSE RODRIGUEZ ALVAREZ, MARIA ESTELA SANCHEZ RODRIGUEZ

  18. SERVIZO PARA A DETERMINACIÓN DO ESTADO DE CONSERVACIÓN, DESEÑO DUN SISTEMA DE SEGUEMENTO E REDACIÓN DE MEDIDAS DE CONSERVACIÓN PARA HABITATS DE AUGAS ESTANCADAS (THIC 1150*, 2190 E SUBGRUPO 31- AUGAS ESTANCAS) E AUGAS CORRENTES (THIC 3260 E 3270)

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  19. Providing an open collaborative space for digital biology in Europe
  20. SEGUIMENTO DO SAPOCONCHO EUROPEO (EMYS ORBICULARIS) NO PARQUE NATURAL COMPLEXO DUNAR DE CORRUBEDO E LAGOAS DE CARREGAL E VIXÁN COFINANCIADO NUN 80% POLO FONDO EUROPEO DE DESENVOLVEMENTO REXIONAL, NO MARCO DO PROGRAMA OPERATIVO FEDER GALICIA 2014-2020

    ADOLFO CORDERO RIVERA

  21. EXPERTO TÉCNICO DO PROXECTO CON Nº EXPEDIENTE LE/2695S1

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  22. GREENCASTANEA- PRODUCCIÓN DE CASTIÑEIRO MICORRIZADO MEDIANTE CULTIVO IN VITRO E SELECCIÓN INTRAVARIETAL DE VARIEDADES IXP

    PEDRO PABLO GALLEGO VEIGAS

  23. APIXEN (FEADER 2021/038A)

    SALUSTIANO MATO DE LA IGLESIA

  24. European Marine Biological Resource Centre Biobank
  25. PRODUCIÓN DE PHILASTERIDES DICENTRACHI PARA O USO EN BIOENSAIOS DE VALORACIÓN DE ACTIVIDADE BIOCIDA

    RAUL IGLESIAS BLANCO

  26. Preservación de servicios de polinización atlánticos y control de la especie invasora Vespa Velutina

    JOSEFA GARRIDO GONZALEZ

  27. CURSO TÉCNICAS ESTATÍSTICAS DE ANÁLISE DE DATOS (NIVEL I)

    MARIA JOSE RODRIGUEZ ALVAREZ, MARIA ESTELA SANCHEZ RODRIGUEZ

  28. Procesados de biomasa herbicida para control ecológico de malezas

    JOSE EUGENIO LOPEZ PERIAGO, MARIA NURIA PEDROL BONJOCH

  29. AVALIACIÓN SENSORIAL E DO BENESTAR NOS MÉTODOS DE ATURDIMENTO E SACRIFICIO DO RODABALLO

    JESUS MANUEL MIGUEZ MIRAMONTES

  30. Control homeostático de la ingesta de alimento en peces con especial atención al eje intestino-cerebro e interacción con respuestas hedónicas

    JESUS MANUEL MIGUEZ MIRAMONTES, JOSE LUIS SOENGAS FERNANDEZ

  31. Evaluación ecotoxicológica de polímeros reciclables y biopolímeros

    RICARDO BEIRAS GARCIA SABELL

  32. Canales de potasio de doble dominio de poro (K2P-TREK) en neuronas parasimpáticas del ganglio intracardiaco de ratón

    JOSE ANTONIO LAMAS CASTRO

  33. PREDICCIÓN DE EVOLUCIÓN DE PROTEÍNAS CONSIDERANDO SELECCION SOBRE ESTABILIDAD Y FUNCION

    MIGUEL ARENAS BUSTO

  34. Genomic Biodiversity Knowledge for Resilient Ecosystems

    JUAN GALINDO DASILVA

  35. ESTUDO DIFERENCIAL DE BACTERIAS PRESENTES NO ACTIVADOR BIOPRANA

    MARIA DEL CARMEN SIEIRO VAZQUEZ

  36. Análise piloto do efecto da presión agroforestal sobre o ecosistema ribeira-río na demarcación hidrográfica Galicia-Costa

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  37. Increasing the efficiency and competitiveness of organic crop breeding

    MANUEL JOAQUIN REIGOSA ROGER

  38. INVESTIGACIÓN DA COMPOSTABILIDADE DE LODOS DE DEPURADORA

    SALUSTIANO MATO DE LA IGLESIA

  39. AVALIACIÓN PROXECTO LE/201R5S3

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

2022

  1. ERIC Forum Implementation project
  2. Diversidad funcional y etológica en comunidades continentales e insulares

    MARIA CALVIÑO CANCELA, ADOLFO CORDERO RIVERA

  3. Cultivo de Boletus edulis complex en Castanea sativa asegurando los requerimientos para una micosilvicultura sostenible

    PEDRO PABLO GALLEGO VEIGAS

  4. Mecanismos moleculares en ciliopatías

    DIANA VALVERDE PEREZ

  5. El papel del ambiente social temprano en la evolución de las estrategias vitales

    SIN YEON KIM, ALBERTO LUIS VELANDO RODRIGUEZ

  6. Preservación de servicios de polinización atlánticos y control de la especie invasora Vespa Velutina

    JOSEFA GARRIDO GONZALEZ

  7. ELABORACIÓN MATERIAL AUDIOVISUAL-CIENTÍFICO PARA PROXECTO MANIFEST DC/FM2022321A

    LUIS ALBERTO NAVARRO ECHEVERRIA

  8. XM3-GRC 2019

    MARIA SOLEDAD GARCIA GIL

  9. BEV1-GRC 2019

    MANUEL JOAQUIN REIGOSA ROGER

  10. ECOLOXÍA EVOLUTIVA

    ADOLFO CORDERO RIVERA

  11. DESENVOLVEMENTO DO PROGRAMA DE SEGUEMENTO PARA DETERMINAR O DESENVOLVEMENTO DAS AUGAS CONTINENTAIS E AS ZONAS PROTEXIDAS NA CONFEDERACIÓN HIDROGRÁFICA DO CANTÁBRICO. PARTE IV

    CRISTINA DELGADO NUÑEZ

  12. A SOSTIBILIDADE DO CULTIVO DE SEMILLA DE MEXILÓN EN CRIADEIROS, ALTERNATIVAS PARA UN ABASTECEMENTO CONTINUO E XESTIÓN DE RECURSOS XENÉTICOS (MUSELGO)

    JOSE MANUEL GARCIA ESTEVEZ

  13. OPTIMIZACIÓN E BENESTAR DO PULPO COMUN (O. VULGARIS) BAIXO CONDICIÓNS DE CULTIVO

    IRIA FERNANDEZ SILVA

  14. DESENVOLVEMENTO DE NOVAS VACINAS ORAIS EN PEIXES E ESTUDO DA SÚA EFICIENCIA (ORALBOOST)

    SUSANA MAGADAN MOMPO

  15. Enfoque holístico para el cultivo y conservación de Paracentrotus lividus (OCIMER+)

    JOSE MANUEL GARCIA ESTEVEZ

  16. La investigación marina y el cambio climático

    DANIEL REY GARCIA

  17. OPTIMIZACIÓN DE PARÁMETROS DE CULTIVOS: COMPOSICIÓN SOLUCIÓN NUTRITIVA E CONDICIÓNS LUMÍNICAS (TIPO E CALIDADE) (EXPTE. 050-IN848D-2021-1372345)

    MARIA ESTHER BARREAL MODROÑO

  18. Optimización y cooperación con aplicaciones en economía

    MARIA GLORIA FIESTRAS JANEIRO

  19. Señales genómicas de los cambios ambientales producidos directa e indirectamente por el hombre en organismos marinos: la clave de la resiliencia de las especies

    JUAN GALINDO DASILVA

  20. Estudio del modo de acción y el potencial bioherbicida de compuestos naturales con actividad fitotóxica

    ADELA MARIA SANCHEZ MOREIRAS

  21. ASESORAMENTO E APOIO NA XESTIÓN E DESENVOLVEMENTO DE PROXECTOS E A COORDINACIÓN E DESENVOLVMENTO DO PLAN DE PARTICIPACIÓN DAS UNIVERSIDADES NO MECANISMO DE RECUPERACIÓN E RESILIENCIA. TRANSFORMAR OS CAMPUS PARA TRANSFORMAR A SOCIEDADE.

    SALUSTIANO MATO DE LA IGLESIA

  22. Association of European Marine Biological Laboratories Expanded
  23. SEGUEMENTO DA CALIDADE DA AUGA NO REGO DA REGUEIRA E O RIO CASTRO (VIMIANZO)

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  24. AVALIACIÓN PROXECTO LE/2695I1

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  25. Finding the genetic causes of contagious metastases under the sea

    DAVID POSADA GONZALEZ

  26. Epidemiología genómica y monitorización en tiempo real del SARS-CoV-2 en Galicia (EPICOVIGAL)

    DAVID POSADA GONZALEZ

  27. Computational ONcology TRaining Alliance

    DAVID POSADA GONZALEZ

  28. Inmunoterapia en cáncer: vacunación frente a K-RAS mutado

    MARIA AFRICA GONZALEZ FERNANDEZ

  29. Ciencia de ida y vuelta. Plan Anual de actividades de la UCC+i de la Universidade de Vigo 2021-2022

    MONICA VALDERRAMA SANTOME

  30. AVALIACIÓN DA RESPOSTA GASTROINTESTINAL EN TRUCHA ARCO IRIS TRAS ALIMENTACIÓN DE DIETAS CON DIFERENTE COMPOSICIÓN PROTEICA

    JOSE LUIS SOENGAS FERNANDEZ

  31. Preservación de servicios de polinización atlánticos y control de la especie invasora Vespa Velutina

    JOSEFA GARRIDO GONZALEZ

  32. Preservación de servicios de polinización atlánticos y control de la especie invasora Vespa Velutina

    JOSEFA GARRIDO GONZALEZ

  33. Preservación de servicios de polinización atlánticos y control de la especie invasora Vespa Velutina

    JOSEFA GARRIDO GONZALEZ

  34. Preservación de servicios de polinización atlánticos y control de la especie invasora Vespa Velutina

    JOSEFA GARRIDO GONZALEZ

  35. Preservación de servicios de polinización atlánticos y control de la especie invasora Vespa Velutina

    JOSEFA GARRIDO GONZALEZ

  36. Preservación de servicios de polinización atlánticos y control de la especie invasora Vespa Velutina

    JOSEFA GARRIDO GONZALEZ

  37. DETERMINACIÓN DO SEXO NOS SALMONS CAPTURADOS DO RIO BIDASOA NO ANO 2021

    MARIA PALOMA MORAN MARTINEZ

  38. Modelización de evolución de proteínas para el diseño de terapias contra patógenos

    MIGUEL ARENAS BUSTO

  39. AVALIACIÓN DA EFICACIA DUNHA INTERVENCIÓN EDUCATIVA PREVENTIVA EN COMUNIDADES DE APRENDIZAXE BASEADA EN EXERCICIO FÍSICO E ALIMENTACIÓN SAUDABLE EN CENTROS EDUCATIVOS DO CONCELLO DE MARIN (EDUKASANO)

    MARGARITA ROSA PINO JUSTE

  40. Laboratorio Transfronterizo de Biotecnología Marina
  41. Laboratorio Transfronterizo de Biotecnología Marina
  42. Laboratorio Transfronterizo de Biotecnología Marina
  43. Laboratorio Transfronterizo de Biotecnología Marina
  44. Laboratorio Transfronterizo de Biotecnología Marina
  45. Laboratorio Transfronterizo de Biotecnología Marina
  46. Laboratorio Transfronterizo de Biotecnología Marina
  47. Laboratorio Transfronterizo de Biotecnología Marina
  48. Patrimonio cultural intangible en el entorno terrestre y marino del Área Atlántica

    MARIA DEL PILAR MUÑOZ DUEÑAS

  49. Aplicacións biotecnolóxicas para a mellora da resistencia ó fungo ciborinia camelliae no xénero camellia

    MANUEL ANGEL REY FRAILE

  50. ESTUDO E DIVULGACIÓN DO ESTADO DA CONTAMINACIÓN LUMÍNICA NO PARQUE MARÍTIMO-TERRESTRE DAS ILLAS ATLÁNTICAS DE GALICIA (PNMTIAG) 2021 (ACTUACIÓN 0141291)

    ANA MARIA ULLA MIGUEL

  51. INFORME AVALIACIÓN COMO EXPERTO TECNICO DO PROXECTO DO EXPTE. LE/2624

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  52. AVALIACIÓN PROXECTO PRJN-290308-2021-PA-ESP

    MARIA CALVIÑO CANCELA

2021

  1. Computational ONcology TRaining Alliance

    DAVID POSADA GONZALEZ

  2. Biotecnología AZUL como innovación en la salud HUMANA para el crecimiento inteligente en Europa

    JUAN MARIA POU SARACHO

  3. CONVENIO DE COLABORACIÓN ENTRE A DEPUTACIÓN DE PONTEVEDRA E A UNIVERSIDADE DE VIGO PARA A ELABORACIÓN DUN ESTUDO SOBRE AS IMPLICACIÓNS MEDIOAMBIENTAIS E O EFECTO ECOTOXICOLÓXICO DOS MICROPLÁSTICOS NAS COMUNIDADES DE MACROINVERTEBRADOS EN RÍOS DA PROVINCIA DE PONTEVEDRA

    JOSEFA GARRIDO GONZALEZ

  4. SERS based lateral flow point of care immunoassay for ultrasensitive detection of SARS-CoV-2

    JORGE PEREZ JUSTE

  5. Computational ONcology TRaining Alliance

    DAVID POSADA GONZALEZ

  6. Computational ONcology TRaining Alliance

    DAVID POSADA GONZALEZ

  7. Computational ONcology TRaining Alliance

    DAVID POSADA GONZALEZ

  8. Computational ONcology TRaining Alliance

    DAVID POSADA GONZALEZ

  9. Tracking Cancer Evolution For Personalized Medicine Through Liquid Biopsies

    JOAO MIGUEL FERNANDES ALVES

  10. Computational ONcology TRaining Alliance

    DAVID POSADA GONZALEZ

  11. CONSTRUCIÓN E AVALIACIÓN DE RESULTADOS DUN PROTOTIPO DUN EQUIPO PARA TRATAMENTO DE VÍSCERAS DE PEIXE

    CAMILO QUINTANS GRAÑA

  12. REALIZACIÓN DOS SERVIZOS PARA AS ACTIVIDADES DE DIRECCIÓN E CONSULTORIA CIENTÍFICO-TECNOLÓXICA DO LABORATORIO DE REFERENCIA DA UNIÓN EUROPEA PARA BIOTOXINAS MARIÑAS (EXPTE. 01000205R010)

    ANA MARIA CONSUELO GAGO MARTINEZ

  13. Computational ONcology TRaining Alliance

    DAVID POSADA GONZALEZ

  14. ELABORACIÓN DE VIDEO DIVULGATIVO DO PROXECTO OPERACIÓN MOHOR

    LUIS ALBERTO NAVARRO ECHEVERRIA

  15. DESENVOLVEMENTO DO PROGRAMA DE SEGUEMENTO PARA DETERMINAR O DESENVOLVEMENTO DAS AUGAS CONTINENTAIS E AS ZONAS PROTEXIDAS NA CONFEDERACIÓN HIDROGRÁFICA DO CANTÁBRICO. PARTE III

    CRISTINA DELGADO NUÑEZ

  16. CAPACIDADE DE BIODEGRADACIÓN DE RESINA UREA-FORMOL A ESCALA DE LABORARIO

    SALUSTIANO MATO DE LA IGLESIA

  17. Galician Night of Researchers

    MARIA BELEN RUBIO ARMESTO

  18. Optimización del cultivo integral del erizo de mar-paracentrotus lividus

    JOSE MANUEL GARCIA ESTEVEZ

  19. RESOLVER LOS PROBLEMAS EVOLUTIVOS DEL ENVEJECIMIENTO: ESTUDIOS EXPERIMENTALES EN EL PEZ ESPINOSO

    SIN YEON KIM

  20. Acciones para reducir la mortalidad accidental del cormorán moñudo (phalacrocorax aristotelis) en artes de pesca de enmalle en la demarcación marina noratlántica

    JOSE CARLOS NOGUERA AMOROS

  21. OPTIMIZACIÓN DO CULTIVO EN MEDIOS LÍQUIDOS DE FUNGOS MICORRÍCICOS E SOPRÓFITOS MEDIANE BIORREACTOR

    MARIA ESTHER BARREAL MODROÑO, PEDRO PABLO GALLEGO VEIGAS

  22. Biotransformación de bagazo de uva mediante vermicompostaje: Evaluación de las propiedades biofertilizantes del vermicompost en el viñedo

    MARIA GOMEZ BRANDON

  23. GEA-GPC 2019

    JOSE JORGE DOMINGUEZ MARTIN

  24. INVESTIGACIÓNS AGRARIAS E ALIMENTARIAS

    JESUS SIMAL GANDARA

  25. BA2-GPC 2019

    JOSEFA GARRIDO GONZALEZ

  26. XENÓMICA E BIOMEDICINA

    DIANA VALVERDE PEREZ

  27. CI8-GPC 2019

    ANA MARIA CONSUELO GAGO MARTINEZ

  28. OB-GPC 2019

    EMILIO MANUEL FERNANDEZ SUAREZ

  29. FB2-GPC 2019

    JOSE LUIS SOENGAS FERNANDEZ

  30. 2014/1141/PIDI/06 (SEG 2020) VRUTIMDRTB: DESENVOLVEMENTO VACUNA RUTI CONTRA TUBERCULOSE

    MARIA AFRICA GONZALEZ FERNANDEZ

  31. Atlantic Maritime Ecosystem Network

    DANIEL REY GARCIA

  32. ELABORACIÓN DE VIDEO PARA DIVULGACIÓN DO PROXECTO COST ACTION CA18201 CONSERVE PLANTS

    LUIS ALBERTO NAVARRO ECHEVERRIA

  33. ELABORACIÓN DE VIDEO PARA DIVULGACIÓN DO PROXECTO "ECOLOXÍA EVOLUTIVA E FUNCIONAL DA PLASTICIDADE FENOTÍPICA NO XÉNERO MORICANDIA" (REF.CGL2017-86626-C2-1-P)

    LUIS ALBERTO NAVARRO ECHEVERRIA

  34. CARACTERIZACIÓN DOS COMPOST PROCEDENTES DO COMPOSTAXE COMUNITARIA DO CONCELLO DE PONTEVEDRA

    SALUSTIANO MATO DE LA IGLESIA

  35. Transferencia y valorización de NANOtecnologías a PYMEs innovadoras de la Eurorregión (early adopters)

    MARIA ASUNCION LONGO GONZALEZ

  36. REVALORIZACIÓN DE BAGAZO IN SITU. ECONOMÍA CIRCULAR NO SECTOR AGROALIMENTARIO (VERBAG)

    JOSE JORGE DOMINGUEZ MARTIN

  37. DETERMINACIÓN DO POTENCIAL FERTILIZANTE DE BIOLIQUIDO

    SALUSTIANO MATO DE LA IGLESIA

  38. ASESORAMENTO E APOIO EN XESTIÓN E DESENVOLEMENTO DE PROXECTO

    SALUSTIANO MATO DE LA IGLESIA

  39. CARACTERIZACIÓN DO COMPOST VERDE DA COMUNIDADE DE MONTES DE CORUXO

    SALUSTIANO MATO DE LA IGLESIA

  40. AVALIACIÓN DO ESTADO ECOLÓXICO NO REGO DA REGUEIRA E RIO CASTRO (VIMIANZO) EN MOSTRAS DE INVERTEBRADOS E DIATOMEAS

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  41. ESTUDO HISTOLÓXICO DE LOMBOS DE ATUN

    MANUEL ANGEL POMBAL DIEGO

  42. Preservação e Valorização do Rio Minho Transfronteiriço

    JOSEFA GARRIDO GONZALEZ

  43. Adaptación costera ante el cambio climático: conocer los riesgos y aumentar la resiliencia

    RAMON GOMEZ GESTEIRA

  44. CAUSAS Y CONSECUENCIAS DE LA EVOLUCION DE LA PREFERENCIA EN LA ELECCION DE PAREJA EN POBLACIONES NATURALES

    ANTONIO CARVAJAL RODRIGUEZ, EMILIO ROLAN ALVAREZ

  45. ELABORACIÓN DE VIDEO PARA DIVULGACIÓN DO PROXECTO: EXTINCIÓNS INVISIBLES: PÉRDIDA DE DIVERSIDADE EN ZONAS ÁRIDAS DA PENÍNSULA IBÉRICA COMO CONSECUENCIA DA EXPANSIÓN DE ESPECIES VEXETAIS ASOCIADAS AO SER HUMANO (ExIn)

    LUIS ALBERTO NAVARRO ECHEVERRIA

  46. INFORME DE AVALIACIÓN COMO EXPERTO TÉCNICO DO PROXECTO DE EXPEDIENTE LE/2624

    CRISTINA DELGADO NUÑEZ

  47. AVALIACIÓN PROXECTO 2014/1141/PIDI/05 VRUTIMDRTB: DESENVOLVEMENTO VACINA RUTI CONTRA A TUBERCULOSE

    MARIA AFRICA GONZALEZ FERNANDEZ

  48. VIXILANCIA DOS MOSQUITOS VECTORES DE ENFERMIDADE HUMANA E ANIMAL

    JOSEFA GARRIDO GONZALEZ

  49. Coommercial service platform for user-relevant coastalwater monitoring services based on Earth Observation

    JESUS MANUEL TORRES PALENZUELA

  50. ESTUDO PRENATAL DE BARDET BIELD

    DIANA VALVERDE PEREZ

  51. Desarrollo de sensores nanostructurados lab-on-a-chip para la detección de patógenos trasmitidos por los alimentos basados en espectroscopia Raman aumentada en superficie (SERS)

    JORGE PEREZ JUSTE

  52. PHYLOGEOGRAPHY AND SOMATIC EVOLUTION OF CANCER TUMOR CELLS

    DAVID POSADA GONZALEZ

  53. Convenio de colaboración entre a Deputación de Pontevedra, a Universidade de Vigo e a Sociedade Española da Camelia para a realización do proxecto "Caracterización da interacción entre prantas do xénero camellia e o fungo hemibiotrófico ciborinia camelliae. Aplicacións biotecnolóxicas para a mellora xenética no xénero Camellia"

    MANUEL ANGEL REY FRAILE

  54. OPTIMIZACIÓN DO CULTIVO LARVARIO, ASENTAMENTO E CULTIVO DE XUVENÍS DE PULPO (OCTOPUS VULGARIS)

    JOSE MANUEL GARCIA ESTEVEZ

  55. PROBAS DE VALIDACIÓN CIENTÍFICA EN SITUACIÓN DE CULTIVO REAL E ASESORAMENTO EN MATERIA DE INNOVACION DE PROCESOS E DE ORGANIZACIÓN

    PEDRO PABLO GALLEGO VEIGAS

2020

  1. Identificación de las causas de los gradientes genéticos de humanos observados en la Península Ibérica

    MIGUEL ARENAS BUSTO

  2. Estudo do efecto dos microplásticos sobre as comunidades de macroinvertebrados dos ríos da provincia de Pontevedra

    JOSEFA GARRIDO GONZALEZ

  3. REALIZACIÓN DOS SERVIZOS PARA AS ACTIVIDADES DE DIRECCIÓN E CONSULTORÍA CIENTÍFICO-TÉCNICA DO LABORATORIO DE REFERENCIA DA UNIÓN EUROPEA PARA BIOTOXINAS MARIÑAS (EUROLMB)

    ANA MARIA CONSUELO GAGO MARTINEZ

  4. Herramientas para la transición hacia la gestión espacial de los recursos costeros: la pesquería de percebes en el suroeste de europa. Tools for the transsition to spatial management of coastal resources: the stalked bamade fishery in SW Europe.

    MARIA ELSA VAZQUEZ OTERO

  5. ANALISIS Y CONTROL DE LA CONSANGUINIDAD Y EL PARENTESCO GENOMICOS EN LA GESTION DE RECURSOS GENETICOS EN CONSERVACION Y MEJORA ANIMAL

    ARMANDO CABALLERO RUA

  6. INFORME DE CALIDADE PARÁMETROS ASTRONÓMICOS CEO NOCTURNO CONCELLO DE MURAS (LUGO)

    ANA MARIA ULLA MIGUEL

  7. ESTUDO, ANÁLISE E DESEÑO A NIVEL DE PROTOTIPO DUN EQUIPO PARA TRATAMENTO DE VÍSCERAS DE PESCADO

    CAMILO QUINTANS GRAÑA

  8. Inovação industrial através de colaborações específicas entre empresas e centros de investigação no contexto de valorização biotecnológica marinha

    JULIA ASUNCION SERRA RODRIGUEZ

  9. REGULACION INTEGRATIVA DE LA INGESTA DE ALIMENTO EN PECES POR FACTORES METABOLICOS, CIRCADIANOS Y NEUROENDOCRINOS. IMPLICACIONES EN PISCICULTURA

    JESUS MANUEL MIGUEZ MIRAMONTES, JOSE LUIS SOENGAS FERNANDEZ

  10. NOVAS ESTRATEXIAS PARA MELLORAR A VIABILIDADE DA PRODUCIÓN DE SEMENTE DE MEXILÓN-MUSSELECT

    JOSE MANUEL GARCIA ESTEVEZ

  11. EFECTO DAS MEZCLAS DE AMINOÁCIDOS SOBRE A CAPACIDADE SENSORA A NIVEL GASTROINTESTINAL NA TRUCHA ARCO IRIS

    JOSE LUIS SOENGAS FERNANDEZ

  12. DESENVOLVEMENTO DO PROGRAMA DE SEGUEMENTO PARA DETERMINAR O DESENVOLVEMENTO DAS AUGAS CONTINENTAIS E ZONAS PROTEXIDAS NA CONFEDERACIÓN HIDROGRÁFICA DO CANTÁBRICO. PARTE II

    CRISTINA DELGADO NUÑEZ, ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  13. DINAMIZACIÓN DO EMPRENDEMENTO, DIFUSIÓN DA CULTURA EMPRENDEDORA, INCUBACIÓN DE IDEAS EN REDES E MOBILIDADE INTERNACIONAL

    SALUSTIANO MATO DE LA IGLESIA

  14. PLAN DE MELLORA DAS ZONAS VERDES DO CONTORNO DO HOSPITAL ÁLVARO CUNQUEIRO

    BENEDICTO SOTO GONZALEZ

  15. ELABORACIÓN DUN VIDEO DIVULGATIVO PARA O IGFAE (PEDIDO Nº CM207N070031)

    LUIS ALBERTO NAVARRO ECHEVERRIA

  16. Organic Chemistry Innovative Development.

    ANGEL RODRIGUEZ DE LERA

  17. INICIATIVAS INNOVADORAS NO EIDO DO DESENVOLVEMENTO SOSTIBLE

    SALUSTIANO MATO DE LA IGLESIA

  18. ELABORACIÓN DUN VIDEO PARA A DIVULGACIÓN DO PROXECTO: EXTINCIÓNS INVISIBLES: PÉRDIDA DA DIVERSIDADE EN ZONAS ÁRIDAS DA PENÍNSULA IBÉRICA COMO CONSECUANCIA DA EXPNSIÓN DE ESPECIES VEXETAIS ASOCIADAS AO SER HUMANO

    LUIS ALBERTO NAVARRO ECHEVERRIA

  19. Estudo do control dos lixiviados e da xestión do bioestabilizado no desimpacto da zona actuada no lugar da Canicouva

    PURIFICACION MARCET MIRAMONTES

  20. XESALCOMP: INNOVACIÓN NA AUTOXESTIÓN DAS ALGAS A TRAVÉS DA CO-COMPOSTAXE DE MATERIAIS

    SALUSTIANO MATO DE LA IGLESIA

  21. ESTUDO DUN NOVO MÉTODO DE ATURDIMENTO CON AUGA XEADA DE ELEVADA FORZA IÓNICA EN RODABALLO (AQUAFREEZE)

    JESUS MANUEL MIGUEZ MIRAMONTES

  22. CRIA DE CULTIVO DE FAMILIAS DE LENGUADO (SOLEA SENEGALENSIS)

    JOSE MANUEL GARCIA ESTEVEZ

  23. ALIMENTADOR FLOTANTE PARA ACUICULTURA EN MAR (SEAFEED)

    JOSE MANUEL GARCIA ESTEVEZ

  24. AUTOGESTIÓN Y VALORACIÓN "EN BODEGA " DE BAGAZO FRESCO Y DESTILADO - BAGAVER

    JOSE JORGE DOMINGUEZ MARTIN

  25. AVALIACIÓN DO TRATAMENTO DE O3 FRONTE AO SARS-COV-2

    DIANA VALVERDE PEREZ

  26. ASESORAMENTO E APOIO EN XESTIÓN E POLÍTICA UNIVERSITARIA

    SALUSTIANO MATO DE LA IGLESIA

  27. ESTUDO DE VARIABILIDADE XENÉTICA DO SALMÓN DO RÍO BIDASOA

    MARIA PALOMA MORAN MARTINEZ

  28. CALIDADE DO PARMACOTTO: ESTUDO PILOTO

    EMILIO GIL MARTIN

  29. ELABORACIÓN DE VIDEO PARA DIVULGACIÓN DO PROXECTO CLEANATLANTIC

    LUIS ALBERTO NAVARRO ECHEVERRIA

  30. PROPAGACIÓN DO MATERIAL VEXETATIVO DE ROSACEAE PARA EMPLEAR EN ACCIÓNS DE RESTAURACIÓN DE LIFE FLUVIAL (ACCIÓN 6 LIFE 16 NAT7ES7000771)

    PEDRO PABLO GALLEGO VEIGAS

  31. VIXILANCIA DOS MOSQUITOS VECTORES DE ENFERMIDADE HUMANA E ANIMAL

    JOSEFA GARRIDO GONZALEZ

  32. UTILIDADE DO MODELO DE PEZ CEBRA NO ESTUDO DO SÍNDROME DE ALSTRÖM

    DIANA VALVERDE PEREZ

  33. DETERMINACIÓN DO SEXO NOS SALMÓNS CAPTURADOS NO RIO BIDASOA NO ANO 2019

    MARIA PALOMA MORAN MARTINEZ

  34. ANÁLISE DE BIODISTRIBUCIÓN DE PLÁSMIDO VACINAL EN TECIDOS ANIMAIS

    DAVID POSADA GONZALEZ

  35. CAPACIDADE DE BIODEGRADACIÓN DA FORSU HIDROLIZADA MEDIANTE COMPOSTAXE A ESCALA DE LABORATORIO

    SALUSTIANO MATO DE LA IGLESIA

  36. DESENVOLVEMENTO DO PROGRAMA DE SEGUEMENTO PARA DETERMINAR O DESENVOLVEMENTO DAS AUGAS CONTINENTAIS E AS ZONAS PROTEXIDAS NA CONFEDERACIÓN HIDROGRÁFICA DO CANTÁBRICO. PARTE I

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

2019

  1. SAMPLING, ANIMAL DISECTIONS, BEHAVIORAL EXPERIMENTS IN THE LAB AS GENERAL CONTRIBUTION OF UVIGO TO PROJECT ERC-ADV-BARRIERS

    EMILIO ROLAN ALVAREZ

  2. Evolución de las estrategias vitales: El papel de la integridad mitocondrial

    ALBERTO LUIS VELANDO RODRIGUEZ

  3. Contrato-programa grupo FB2

    JOSE LUIS SOENGAS FERNANDEZ

  4. CARACTERIZACIÓN DE MECANISMOS SENSORES DE AMINOÁCIDOS A NIVEL GASTROINTESTINAL EN PEIXES

    JOSE LUIS SOENGAS FERNANDEZ

  5. ESTUDOS DAS COMUNIDADES DE DIATOMEAS BENTÓNICAS EN ZONAS DE FUENTES NA SERRA DA COLLSEROLLA (BARCELONA)

    CRISTINA DELGADO NUÑEZ, ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  6. Contrato-programa grupo BA2

    JOSEFA GARRIDO GONZALEZ

  7. Genómica poblacional de la heterogeneidad intratumoral.

    DAVID POSADA GONZALEZ

  8. VULNERABILIDAD DE LAS TURBERAS COBERTOR ANTE EL CAMBIO CLIMÁTICO: INTEGRACIÓN DEL PAPEL DE LA BIOCENOSIS EN LA REGULACIÓN DE LOS SERVICIOS ECOSISTÉMICOS

    MARIA JESUS IGLESIAS BRIONES

  9. Contrato-programa grupo FB3

    JOSE ANTONIO LAMAS CASTRO

  10. REALIZACIÓN DE VOOS PROGRAMADOS PARA A ANÁLISE DIXITAL AÉREO DE ACÚMULOS MARIÑOS PARA O PROXECTO CLEAN ATLANTIC

    LUIS ALBERTO NAVARRO ECHEVERRIA

  11. ELABORACIÓN CARTEL PROXECTO ML-STYLE

    LUIS ALBERTO NAVARRO ECHEVERRIA

  12. ESTUDO PALINOLÓXICO PARA A ESCAVACIÓN ARQUEOLÓXICA DO XACEMENTO DE PEÑA DEL HOMBRE (PRIARANZA DEL BIERZO, LEON)

    CASTOR MUÑOZ SOBRINO

  13. Instituto de bioingeniería en red para el envejecimiento saludable
  14. Axuda para impulsar a participación dos investigadores do SUG nas convocatorias ERC

    DAVID POSADA GONZALEZ

  15. ESPECIACION E HIBRIDACION EN PECES MARINOS: COMBINANDO ESTUDIOS DE GENOMICA, ECOLOGIA Y COMPORTAMIENTO FRENTE AL CAMBIO GLOBAL

    IRIA FERNANDEZ SILVA

  16. Insumos bioactivos para agricultura y rehabilitación de suelos contaminados

    EMMA FERNANDEZ COVELO, MARIA NURIA PEDROL BONJOCH

  17. RED DE USO SOSTENIBLE DE RECURSOS Y RESIDUOS

    PEDRO PABLO GALLEGO VEIGAS

  18. ECOLOXÍA EVOLUTIVA

    ADOLFO CORDERO RIVERA

  19. GRUPO DE REFERENCIA COMPETITIVA-IO1-INFERENCIA ESTATÍSTICA, DECISIÓN E INVESTIGACIÓN OPERATIVA

    JACOBO DE UÑA ALVAREZ

  20. GRUPO DE REFERENCIA COMPETITIVA-XB2 - XENÉTICA DE POBOACIÓNS E CITOXENÉTICA

    ARMANDO CABALLERO RUA

  21. BIOAUGA. BIORREMEDIACIÓN DE AGUAS DULCES CONTAMINADAS

    JOSE LUIS LEGIDO SOTO

  22. GRUPO DE REFERENCIA COMPETITIVA-IN1 - INMUNOLOXÍA

    MARIA AFRICA GONZALEZ FERNANDEZ

  23. CENTRO DE INVESTIGACIONES BIOMEDICAS (CINBIO)

    MARIA AFRICA GONZALEZ FERNANDEZ

  24. XESTIÓN DE RESIDUOS SÓLIDOS MUNICIPAIS PARA A POSTA EN MARCHA DAS ACCIÓNS PILOTO DA AXENDA URBANA

    SALUSTIANO MATO DE LA IGLESIA

  25. GRUPO DE REFERENCIA COMPETITIVA-FA2 - FÍSICA APLICADA

    JOSE LUIS LEGIDO SOTO

  26. REALIZACIÓN DE ACTIVIDADES DE ASESORÍA, APOIO TÉCNICO E ESTABLECEMENTO DE BASES PARA A ACTIVIDADE CIENTÍFICO-INVESTIGADORA NO LABORATORIO DE REFERENCIA DA UNIÓN EUROPEA DE BIOTOXINAS MARIÑAS EN VIGO

    ANA MARIA CONSUELO GAGO MARTINEZ

  27. Construción dun indicador composto de valoración de desempeño turístico sustentable

    MARIA BEGOÑA CID IGLESIAS

  28. OBTENCIÓN DE VÁSTAGOS DE TEIXO (TAXUS BACCATA) POR REPRODUCIÓN VEXETATIVA PARA EMPREGRAR EN ACTIVACIÓN DE RESTAURACIÓN DE BOSQUES AUTÓCTONOS DE LIFE BACCATA (LIFE15 NAT/ES/000790 ACCIÓN C1)

    PEDRO PABLO GALLEGO VEIGAS

  29. BOSQUES Y ODONATOS: ETO-DIVERSIDAD Y RIESGO DE EXTINCIÓN

    ADOLFO CORDERO RIVERA

  30. ELICITING MUCOSAL IMMUNITY TO TUBERCULOSIS (EMITB)

    MARIA AFRICA GONZALEZ FERNANDEZ

  31. AVALIACIÓN ECOLÓXICA DE DIFERENTES RIOS DA CONFEDERACION HIDROGRÁFICA DO CANTÁBRICO A PARTIR DOS DATOS DAS DIATOMEAS BENTÓNICAS

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  32. PROGRAMME FOR POST-DOCTORAL TALENT ATTRACTION TO CAMPUS DO MAR

    MARIA ELSA VAZQUEZ OTERO

  33. "Composición de la pared celular del maíz. Función y balances entre resistencia a estreses (bióticos y abióticos), digestibilidad animal y producción de bioenergía"
  34. EFECTO DA ADMINISTRACIÓN ORAL DE AMINOÁCIDOS SOBRE OS MECANISMOS CENTRAIS IMPLICADOS NA REGULACIÓN DA INXESTA DE TROITA ARCO IRIS

    JOSE LUIS SOENGAS FERNANDEZ

  35. ASESORÍA EXPERTA NA APLICACIÓN DE DIATOMEAS PARA A AVALIACIÓN DO ESTADO ECOLÓXICO DAS AUGAS

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  36. CERTIFICACIÓN DE MACROINVERTEBRADOS A NIVEL DE FAMILIA

    JOSEFA GARRIDO GONZALEZ

  37. ANÁLISE MOLECULAR RETINOSIS PIGMENTARIA

    DIANA VALVERDE PEREZ

2018

  1. Loita contra a Vespa Velutina mediante a detección de nidos e posta en marcha da estación experimental para o estudo do avispán asiático (vespa velutina)

    JOSEFA GARRIDO GONZALEZ

  2. Selección mediante tecnología de arrays de marcadores séricos de metilación para la detección de tumores colorrectales y adenomas avanzados
  3. CONTRATO-PROGRAMA 2017-BA2

    JOSEFA GARRIDO GONZALEZ

  4. OPTIMIZACIÓN Y REPARTO EN PROBLEMAS DE DECISIÓN MULTIAGENTE CON APLICACIONES EN GESTIÓN DE INVENTARIOS

    MARIA GLORIA FIESTRAS JANEIRO

  5. Rutas de señalización coordinadas por el cilio primario: papel de los genes ciliares BBS/ALMS1 y valoración de nuevos genes candidatos

    DIANA VALVERDE PEREZ

  6. SERVIZO DE VALIDACIÓN DE MODELOS LANGRANXIANOS. PROXECTO CLEANATLANTIC

    LUIS ALBERTO NAVARRO ECHEVERRIA

  7. CARACTERIZACIÓN DE LOS CANALES DE POTASIO DE DOBLE DOMINIO DE PORO (K2P) EN NEURONAS DEL GANGLIO NODOSO Y SU POSIBLE PAPEL EN LA SENSIBILIDAD VISCERAL

    JOSE ANTONIO LAMAS CASTRO

  8. REGULACIÓN A LA BAJA DEL METABOLISMO FITOPLANCTÓNICO EN UN MUNDO DE ALTO CO2: CONSECUENCIAS PARA LA RESISTENCIA A LOS FACTORES ABIÓTICOS Y BIÓTICOS

    MARIA CRISTINA SOBRINO GARCIA

  9. Convenio de colaboración asinado pola Conselleria de Cultura, Educación e Ordenación e as universidades do SUG para a potenciación de Grupos de Investigación - Grupo FB3

    JOSE ANTONIO LAMAS CASTRO

  10. OBTENCIÓN DE VÁSTAGOS POR REPRODUCCIÓN VEXETATIVA DE ESPECIES VEXETAIS PARA EMPLEAR EN RESTAURACIÓN

    MARIA ESTHER BARREAL MODROÑO, PEDRO PABLO GALLEGO VEIGAS

  11. ANÁLISE MOLECULAR SINDROME DE BARDET-BIEDL

    DIANA VALVERDE PEREZ

  12. GRUPO CON POTENCIAL DE CRECEMENTO-GEA-ECOLOXÍA ANIMAL

    JOSE JORGE DOMINGUEZ MARTIN

  13. AGROBIOLOXÍA AMBIENTAL:CALIDADE, SOLOS E PLANTAS (BEV1)

    LUIS GONZALEZ RODRIGUEZ, MANUEL JOAQUIN REIGOSA ROGER

  14. ANÁLISE DE CONCAS SEDIMENTARIAS (XM3 - )

    MARIA SOLEDAD GARCIA GIL

  15. CONVENIO DE COLABORACION ENTRE A USC E A UVIGO PARA A COLABORACION NO DESENVOLVEMENTO DAS ACTIVIDADES DE REDE DE INVESTIGACION "RIES"

    MARGARITA ROSA PINO JUSTE

  16. ANÁLISE MOLECULAR SINDROME DE BARDET-BIEDL

    DIANA VALVERDE PEREZ

  17. GRUPO CON POTENCIAL DE CRECEMENTO-OB - OCEANOGRAFÍA BIOLÓXICA

    EMILIO MANUEL FERNANDEZ SUAREZ

  18. ANÁLISE MOLECULAR SÍNDROME BARDET-BIEDL

    DIANA VALVERDE PEREZ

  19. ANÁLISE MOLECULAR RETINOSIS PIGMENTARIA

    DIANA VALVERDE PEREZ

  20. PROXECTO DE INVESTIGACIÓN ESPECÍFICO DAS CAUSAS DE MAL ESTADO DE 9 MASAS DE AUGA DA DEMARCACIÓN HIDROGRÁFICA DO MIÑO-SIL (DHMS).

    JOSEFA GARRIDO GONZALEZ

  21. ANÁLISE MOLECULAR RETINOSIS PIGMENTARIA

    DIANA VALVERDE PEREZ

  22. ANÁLISE MOLECULAR RETINOSIS PIGMENTARIA

    DIANA VALVERDE PEREZ

  23. ANÁLISE MOLECULAR SÍNDROME DE USHER

    DIANA VALVERDE PEREZ

  24. ANÁLISE MOLECULAR RETINOSIS PIGMENTARIA

    DIANA VALVERDE PEREZ

  25. AUDITORIA

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  26. CAMBIOS FENOTIPICOS EN RESPUESTA AL CAMBIO CLIMATICO: ESTUDIOS EXPERIMENTALES EN POBLACIONES AL LIMITE DE DISTRIBUCION

    SIN YEON KIM

  27. INNOVACIÓN NO CULTIVO DO KIWI: ASESORAMENTO, ANÁLISE E VIABILIADE DE NOVOS SISTEMAS DE POLINIZACIÓN

    PEDRO PABLO GALLEGO VEIGAS

  28. ASESORÍA EXPERTA EXTERNA PARA A VERIFICACIÓN TAXONÓMICA DE DIATOMEAS BENTÓNICAS CON FINS CIENTÍFICO-TÉCNICOS

    CASTOR MUÑOZ SOBRINO

  29. "EVALUACIÓN DEL ESTADO ECOLÓGICO DE DIFERENTES RÍOS DE LA CUENCA HIDROGRÁFICA DEL CANTÁBRICO A PARTIR DE LAS COMUNIDADES DE DEATOMEAS BENTÓNICAS"

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  30. DISEÑO DE NANOVACUNAS TERAPÉUTICAS BASADAS EN PÉPTIDOS: APLICACIÓN AL TRATAMIENTO DE ENFERMEDADES AUTOINMUNES

    MARIA AFRICA GONZALEZ FERNANDEZ

  31. ESTUDOS HISTOPATOLÓXICO E HEMATOLÓXICO PARA ESTUDO DE INMUNOTOXICIDADE IN VIVO

    MARIA AFRICA GONZALEZ FERNANDEZ

  32. AUDITORIA ENAC

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  33. AVALIACIÓN DA ACTIVIDADE DE SISTEMAS SENSORES DE AMINO ÁCIDOS EN ÁREAS CEREBRAIS DE TRUCA ARCO IRIS EN RESPUESTA Á PRESENCIA DE DIFERENTES TIPOS DE AMINOÁCIDOS NO TRACTO GASTRO INTESTINAL

    JOSE LUIS SOENGAS FERNANDEZ

  34. ANÁLISE MOLECULAR RETINOSIS PIGMENTARIA

    DIANA VALVERDE PEREZ

  35. ANÁLISE MOLECULAR

    DIANA VALVERDE PEREZ

  36. ANÁLISE MOLECULAR RETINOSIS PIGMENTARIA

    DIANA VALVERDE PEREZ

  37. ANÁLISE DE BIOSÓLIDO PARA USO AGRONÓMICO (PR180219)

    JOSEFA GARRIDO GONZALEZ

  38. ANÁLISE MOLECULAR RETINOSIS PIGMENTARIA

    DIANA VALVERDE PEREZ

  39. INFORME SOBRE AS PRESIÓNS HUMANAS EN TORRENTES DAS ILLAS BALEARES E EN ESPECIAL NO TORRENTE DE TERNELLES

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  40. ANÁLISE MOLECULAR RETINOSIS PIGMENTARIA

    DIANA VALVERDE PEREZ

  41. ANÁLISE MOLECULAR SINDORME DE USHER

    DIANA VALVERDE PEREZ

  42. AUDITORÍA

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  43. ASESORAMENTO SOBRE SOLICITUDE DE AXUDA AO INSTRUMENTO ERC CONSOLIDATOR

    DAVID POSADA GONZALEZ

  44. ANÁLISE MOLECULAR

    DIANA VALVERDE PEREZ

  45. ENHANCING HNS PREPAREDNESS THROUGH TRAINING AND EXERCISING

    LUIS ALBERTO NAVARRO ECHEVERRIA

2017

  1. Bioloxía Ambiental

    JOSEFA GARRIDO GONZALEZ

  2. DESARROLLO E IMPLEMENTACIÓN DE METODOLOGÍAS ANALÍTICAS PARA SU APLICACIÓN EN LA DETERMINACIÓN DE BIOTOXINAS EMERGENTES EN LAS COSTAS ESPAÑOLAS. EVALUACIÓN DE SU TOXICIDAD.T

    ANA MARIA CONSUELO GAGO MARTINEZ

  3. ANÁLISE DE OVOS DE DIXENEOS DA FAMILIA SPIRORCHIIDAE EN FECES DO SAPOCONCHO EUROPEO

    RAUL IGLESIAS BLANCO

  4. ANÁLISE MOLECULAR ENFERMIDADE DE BEST

    DIANA VALVERDE PEREZ

  5. Química Analítica

    ANA MARIA CONSUELO GAGO MARTINEZ

  6. ESTUDO VARIABILIDADE ESPACIAL EN BASE A CALIDADE DA UVA E MICROBIOTA ASOCIADA DE TIPO NO-SACCHAROMYCES PARA AS VARIEDADES TINTO FINO E CABERNET SAUVIGNON

    MARIA DEL CARMEN SIEIRO VAZQUEZ

  7. Ecoloxía Evolutiva

    ADOLFO CORDERO RIVERA

  8. PREPARACIÓN E TINCIÓN DE SECCIÓNS HISTOLÓXICAS DE MOSTRAS DE MEXILÓN

    RAUL IGLESIAS BLANCO

  9. INCREMENTO DA SEGURIDADE ALIMENTARIA EN MERCADOS NACIONAIS E INTERNACIONAIS A TRAVÉS DO DESENVOLVEMENTO DE NOVAS TECNOLOXÍAS E PROCESOS SOSTIBLES E INNOVADORES (ALISEG)

    BENEDICTO SOTO GONZALEZ

  10. Biotecnología e Calidade en Industrias Agroalimentarias e Medio Ambiente
  11. FECUNDACIÓN, AISLAMIENTO REPRODUCTIVO, DETERMINACIÓN DEL SEXO Y HERENCIA UNIPARENTAL DOBLE EN MYTILUS: BASES MOLECULARES

    JUAN JOSE PASANTES LUDEÑA, ANGEL EDUARDO PEREZ DIZ

  12. "ANÁLISIS MOLECULAR SÍNDROME BARDET BIELD NºHº5261046"

    DIANA VALVERDE PEREZ

  13. "ESTUDIO DEL PLAN DE SEGUIMIENTO DE LAS CONDICIONES ECOLÓGICAS DE LAS LAGUNAS COSTERAS DEL PARQUE NACIONAL-PNIAG-"

    IRENE ALEJO FLORES

  14. "ANÁLISIS MOLECULAR RETINOSIS PIGMENTARIA NºHº4846614"

    DIANA VALVERDE PEREZ

  15. REDACCIÓN DUN PROTOCOLO TÉCNICO PARA A RECOLLIDA DE MOSTRAS DE PLANTAS LEÑOSAS, ASÍ COMO A RECOLLIDA DE 50 MOSTRAS E O SEU ACONDICIONAMENTO E ACHEGA AO LABORATORIO DENTRO DO PROXECTO FEADER 2017 12/15/011/110417/005

    PEDRO PABLO GALLEGO VEIGAS

  16. FISIOLOXÍA ENDOCRINA E NEUROFISIOLOXÍA (FB3)

    JOSE ANTONIO LAMAS CASTRO

  17. ESTUDO DO COMPORTAMENTO, HÁBITAT E IMPACTO NOS ECOSISTEMAS DE VESPA VELUTINA PARA A MELLORA DOS METODOS DE CONTROL EXISTENTES

    MARIA CALVIÑO CANCELA

  18. COMPARATIVE GENOMICS ANALYSIS OF CONVERGENT EVOLUTION IN CEPHALOPODS

    DAVID POSADA GONZALEZ

  19. REALIZACIÓN DE ASISTENCIA TÉCNICA PARA O CONTROL DE FITOPLANCTON NO LABORATORIO DE REFERENCIA DA UNIÓN EUROPEA DE BIOTOXINAS MARIÑAS (EURLMB).

    PABLO SERRET ITUARTE

  20. MONITORIZACIÓN E MODELIZACIÓN DE EMBALSES III: ASESORAMENTO TÉCNICO E POSTA A PUNTO DE EQUIPOS PARA A MONITORIZACIÓN DE EMBALSES
  21. "REVISIÓN DEL DOCUMENTO TÉCNICO QUE RECOJA UNA PROPUESTA METODOLÓGICA ESPECÍFICA PARA LA EVALUACIÓN DEL IMPACTO AMBIENTAL PRODUCIDO POR PLANES, PROGRAMAS Y PROYECTOS PARA URIA AALGAE"

    ALBERTO LUIS VELANDO RODRIGUEZ

  22. "AUDITORÍA ENAC"

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  23. DESEÑO, IMPLEMENTACIÓN E MONITORIZACIÓN DUN PROTOCOLO DE COMPOSTAXE EN TRINCHEIRAS E MADURACIÓN EN MESETAS VERSÁTIL E OPTIMIZADO

    JOSEFA GARRIDO GONZALEZ

  24. CHARACTERIZING GENE-FAMILY EVOLUTION AND GENOME-WIDE PATTERNS OF CONVERGENT EVOLUTION IN CEPHALOPODS

    DAVID POSADA GONZALEZ

  25. INTEGRACIÓN DE SEÑALES METABOLICAS Y NEUROENDOCRINAS EN LA REGULACIÓN DE LA INGESTA Y SU INTERACCIÓN CON EL ESTRÉS EN PECES

    JESUS MANUEL MIGUEZ MIRAMONTES, JOSE LUIS SOENGAS FERNANDEZ

  26. AUDITORIA

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  27. ANÁLISE MOLECULAR RETINOSIS PIGMENTARIA DOMINANTE

    DIANA VALVERDE PEREZ

  28. ANÁLISE MOLECULAR RETINOSIS PIGMENTARIA

    DIANA VALVERDE PEREZ

  29. ASESORÍA EXPERTA EXTERNA PARA VERIFICACIÓN TAXONÓMICA DE DIATOMEAS BENTICAS CON FINS CIENTÍFICO-TÉCNICOS

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  30. Ecoloxía dos eucaliptais: integración na comunidade local e servicios ecosistémicos en relación coa súa xestión

    MARIA CALVIÑO CANCELA

  31. INDO-EUROPEAN NETWORK IN MATHEMATICS FOR HEALTH AND DISEASE

    JOSE MANUEL FARO RIVAS

  32. DESEÑO E XESTIÓN DUN SISTEMA PILOTO DE VERMICOMPOSTAXE

    JOSEFA GARRIDO GONZALEZ

  33. Paisaje adaptativo macroevolutivo y conservacion de nicho en la Alianza Broughtonia (Orchidaceae)

    LUIS ALBERTO NAVARRO ECHEVERRIA

  34. ANÁLISE MOLECULAR RETINOSIS PIGMENTARIA DOMINANTE

    DIANA VALVERDE PEREZ

  35. ELABORACIÓN E INCORPORACIÓN DE SUBTÍTULOS EN INGLÉS PARA VÍDEO DE DIVULGACIÓN DE PROXECTO LIFE-ISEAS

    LUIS ALBERTO NAVARRO ECHEVERRIA

  36. ANÁLISE DE MARCADORES ASOCIADOS AO FALLO DE IMPLANTE DENTAL

    DIANA VALVERDE PEREZ

  37. ESTUDO PALINOLÓXICO DE MOSTRAS DO SOLAR 65 DA RÚA ARCEBISPO MALVAR

    CASTOR MUÑOZ SOBRINO

2016

  1. DESENVOLVEMENTO DE KITS PARA MEDICINA PERSONALIZADA BASEADO EN MARCADORES XENÉTICOS E EPIXENÉTICOS (EPIGENKITS)

    DIANA VALVERDE PEREZ

  2. ESTUDO DE TRANSFERENCIA TRÓFICA DO CHUMBO ACUMULADO EN DOSINIA CON MAMÍFEROS.

    RICARDO BEIRAS GARCIA SABELL

  3. ANÁLISE MOLECULAR RETINOSIS PIGMENTARIA DOMINANTE

    DIANA VALVERDE PEREZ

  4. RETOS EN LA GESTIÓN DE LA PLANTA INVASORA CARPOBROTUS EDULIS. VARIABILIDAD FENOTIPICA Y CAMBIOS EN LA RELACIÓN SUELO-PLANTA DURANTE EL PROCESO DE INVASIÓN

    LUIS GONZALEZ RODRIGUEZ

  5. DESENVOLVEMENTO DUNHA MITICULTURA SUSTENTABLE MEDIANTE O MANEXO INTEGRAL DA CAPTACIÓN DA SEMILLA, INCORPORANDO INMUNODETECCIÓN DE LARVAS E REPOBLACIÓN DE BANCOS EN AMERB

    MARIA AFRICA GONZALEZ FERNANDEZ

  6. Especiación ecológica con flujo génico: evolución de la preferencia durante el apareamiento en simpatría

    EMILIO ROLAN ALVAREZ

  7. METABOLITOS SECUNDARIOS COMO BIOHERBICIDAS POTENCIALES. UNA ALTERNATIVA SOSTENIBLE EN EL CONTROL DE LAS MALAS HIERBAS

    MANUEL JOAQUIN REIGOSA ROGER, ADELA MARIA SANCHEZ MOREIRAS

  8. XESTIÓN DAS ALGAS RECOLLIDAS NAS ACCIÓNS DE LIMPEZA E MANTEMENTO DOS BANCOS MARISQUEIROS

    JOSEFA GARRIDO GONZALEZ

  9. Filoxenómica (XB5)-GPC

    DAVID POSADA GONZALEZ

  10. SERVIZO DE ASISTENCIA TÉCNICA PARA O CONTROL DE FITOPLANCTON NO LABORATORIO DE REFERENCIA DA U.E. EN BIOTOXINAS MARINAS EN VIGO.

    PABLO SERRET ITUARTE

  11. ANÁLISE MOLECULAR RETINOSIS PIGMENTARIA

    DIANA VALVERDE PEREZ

  12. Química Orgánica 1

    ANGEL RODRIGUEZ DE LERA

  13. FISH SPECIATION AND THE ORIGIN OF MARINE BIODIVERSITY: A COMPARATIVE GENOMICS APPROACH

    DAVID POSADA GONZALEZ

  14. SEARCHING FOR GENOME-WIDE PATTERNS OF CONVERGENT EVOLUTION BETWEEN CEPHALOPODS AND VERTEBRATES

    DAVID POSADA GONZALEZ

  15. AUDITORIA

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  16. ESTUDO PILOTO DE SELECCIÓN DE REPRODUTORES DE MEXILLÓN.

    JESUS SOUZA TRONCOSO

  17. ANÁLISE DO CONTIDO EN GLUCÓGENO E GLUCOSA EN MOSTRAS DE MARGARITIFERA AURICULARIA

    MARIA FUENCISLA SAN JUAN SERRANO

  18. EUROPEAN MARINE BIOLOGY RESOURCE CENTRE PREPARATORY PHASE 2

    JESUS SOUZA TRONCOSO

  19. ANÁLISE MOLECULAR RETINOSE PIGMENTARIA. NHC 4358693 4174318

    DIANA VALVERDE PEREZ

  20. ANÁLISE MOLECULAR RETINOSIS PIGMENTARIA RECESIVA

    DIANA VALVERDE PEREZ

  21. ANÁLISE MOLECULAR ENFERMIDADE DE BEST

    DIANA VALVERDE PEREZ

  22. Biodispoñibilidade e especiación de metais pesados en solos de mina e cantería

    MARIA FLORA ALONSO VEGA

  23. "Estrutura, DIversidade e MEtabolismo do plaNcto microbiano en ecoSIstemas planctÓNicos costeiros no contexto do cambio global (DIMENSIÓN)"

    EVA MARIA TEIRA GONZALEZ

  24. BIOMEDICAL CAPACITIES SUPPORT PROGRAM

    MARIA AFRICA GONZALEZ FERNANDEZ

  25. ANÁLISE MOLECULAR RETINOSIS PIGMENTARIA

    DIANA VALVERDE PEREZ

  26. ANÁLISE E APLICACIÓN DOS RESULTADOS DA INTERCALIBRACIÓN EUROPEA AOS MÉTODOS DE CLASIFICACIÓN DO ESTADO ECOLÓXICO DESENVOLVIDO PARA AUGAS SUPERFICIAIS (RIOS TEMPORAIS E AUGAS DE TRANSICIÓN) DA DEMARCACIÓN HIDROGRÁFICA DE LES ILLES BALEARS

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  27. ANÁLISE DE MARCADORES ASOCIADOS AO FALLO DE IMPLANTE DENTAL

    DIANA VALVERDE PEREZ

  28. ANÁLISE DE MARCADORES ASOCIADOS AO FALLO DE IMPLANTE DENTAL

    DIANA VALVERDE PEREZ

  29. ANÁLISE MOLECULAR GEN PNR

    DIANA VALVERDE PEREZ

  30. VIXILANCIA ENTOMOLÓXICA EN GALICIA DE VECTORES TRANSMISORES DE ENFERMIDADES: PREVENCIÓN E CONTROL

    JOSEFA GARRIDO GONZALEZ

  31. ANÁLISE DE MARCADORES ASOCIADOS AO FALLO DE IMPLANTE DENTAL

    DIANA VALVERDE PEREZ

  32. ANÁLISE MOLECULAR SINDROME DE BARDET-BIEDL

    DIANA VALVERDE PEREZ

  33. ANÁLISE MOLECULAR RETINOSIS PIGMENTARIA DOMINANTE

    DIANA VALVERDE PEREZ

  34. ESTABLECIMIENTO DE CRITERIOS DE OPTIMIZACIÓN Y DISEÑO DEL PROGRAMA DE CRUZAMIENTOS DE LA METAPOBLACIÓN DE SALMÓN ATLÁNTICO GALLEGA

    MARIA PALOMA MORAN MARTINEZ

  35. SISTEMA HIPERESPECTRAL ULTRALIGERO VNIR

    JULIO MARTIN HERRERO

  36. ANÁLISE MOLECULAR SINDROME DE BARDET-BIEDL

    DIANA VALVERDE PEREZ

  37. ANÁLISE MOLECULAR RETINOSIS PIGMENTARIA

    DIANA VALVERDE PEREZ

  38. ANÁLISE DE MARCADORES ASOCIADOS AO FALLO DE IMPLANTE DENTAL

    DIANA VALVERDE PEREZ

  39. ELABORACIÓN DE MATERIAL AUDIOVISUAL PARA DIFUSIÓN DE PROXECTO iSEAS.

    LUIS ALBERTO NAVARRO ECHEVERRIA

  40. ANÁLISE DE MARCADORES ASOCIADOS AO FALLO DE IMPLANTE DENTAL

    DIANA VALVERDE PEREZ

  41. AUDITORIA ENAC

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  42. Proxecto de emulsión de arcilla, aguas e microalgas para productos dermocosméticos para o tratamento dos síntomas de enfermidades da pel (proxecto Aldaclay)

    JOSE LUIS LEGIDO SOTO

  43. PROXECTO PILOTO DE SEPARACIÓN EN ORIXE E COMPOSTAXE DA FRACCIÓN ORGÁNICA DOS RESIDUOS MUNICIPAIS DO CONCELLO DE ALLARIZ

    JOSEFA GARRIDO GONZALEZ

  44. ANÁLISE DE MARCADORES ASOCIADOS AO FALLO DE IMPLANTE DENTAL

    DIANA VALVERDE PEREZ

  45. ANÁLISE DE MARCADORES ASOCIADOS AO FALLO DE IMPLANTE DENTAL

    DIANA VALVERDE PEREZ

  46. ANÁLISE MOLECULAR SÍNDROME DE BARDET-BIEDL

    DIANA VALVERDE PEREZ

  47. PROBAS DE CONCEPTO RELATIVAS A ESTUDOS DE ITNERACCIÓNS MOLECULARES ENTRE NANOPARTÍCULAS ÓXIDO-METÁLICAS E PROTEÍNAS SÉRICAS HUMANAS MEDIANTE O USO DE SPR

    MARIA AFRICA GONZALEZ FERNANDEZ

2015

  1. TEORÍA DE JUEGOS Y APLICACIONES EN MODELOS DE INVESTIGACIÓN OPERATIVA

    MARIA GLORIA FIESTRAS JANEIRO

  2. ESCUELAS QUE CAMINAN HACIA LA INCLUSIÓN EDUCATIVA: TRABAJAR CON LA COMUNIDAD LOCAL, LA VOZ DEL ALUMNADO Y EL APOYO EDUCATIVO PARA PROMOVER EL CAMBIO.

    MARIA ANGELES PILAR PARRILLA LATAS

  3. FILOGENÓMICA NGS: ÁRBOLES DE ESPECIES DE GENOMAS RELACIONADOS CON RNA-seq.

    DAVID POSADA GONZALEZ

  4. "El desarrollo fenotípico en aves: determinantes genéticos y ambientales de las diferencias individuales".

    ALBERTO LUIS VELANDO RODRIGUEZ

  5. "Modelos endógenos de control de riesgos en la gestión de recursos naturales".
  6. "Aprender en movimiento"

    MARGARITA ROSA PINO JUSTE

  7. "Estimación del impacto de la selección y la consanguinidad sobre la diversidad genética utilizando herramientas genómicas."

    ARMANDO CABALLERO RUA

  8. "Evaluación y contextualización de reservorios de metano de las Rías Gallegas con relación a la variaciones del nivel del mar y los cambios ambientales durante el postglacial."

    MARIA SOLEDAD GARCIA GIL

  9. "FISIOPEIXE"

    JOSE LUIS SOENGAS FERNANDEZ

  10. RESPUESTA DE LOS ECOSISTEMAS COSTEROS A LOS APORTES ALÓCTONOS DE MATERIA EN EL CONTEXTO DEL CAMBIO AMBIENTAL GLOBAL ANTROPOGÉNICO

    EMILIO MANUEL FERNANDEZ SUAREZ

  11. APLICACIÓN DE NUEVAS TECNOLOGÍAS EN LA CARACTERIZACIÓN DE CILIOPATÍAS: SÍNDROME DE BARDET-BIEDL Y ALSTROM

    DIANA VALVERDE PEREZ

  12. ANÁLISE MOLECULAR RETINOSIS PIGMENTARIA DOMINANTE Y RECESIVA

    DIANA VALVERDE PEREZ

  13. SAVVY

    DAVID POSADA GONZALEZ

  14. Reaciones divergentes a travées de cascadas heterociclación/acoplamiento catalizadas por paladio: Regioselectividad, quimiosectividad, y aplicaciones sintéticas.

    MARIA ROSANA ALVAREZ RODRIGUEZ

  15. DESEÑO DUN SISTEMA BIOLÓXICO DE CO-TRATAMENTO DE RESIDUOS ORGÁNICOS E SOLOS CONTAMINADOS CON HIDROCARBUROS MEDIANTE A SÚA VALORIZACIÓN COMO SUBSTRATOS.

    JOSEFA GARRIDO GONZALEZ

  16. Biorremediación de augas doces contaminadas (BIODAUGA)

    JESUS MANUEL TORRES PALENZUELA

  17. REDUSO-R2: rede de uso sosteñible de recursos e residuos

    PEDRO PABLO GALLEGO VEIGAS

  18. SERVIZO DE ASESORÍA NO CONTROL DO FITOPLANCTON

    PABLO SERRET ITUARTE

  19. BIOLOXIA DO SOLO E BIOTECNOLOXIA AMBIENTAL (BA2) - Consolidación e estruturación de Grupos de referencia competitiva

    JOSE JORGE DOMINGUEZ MARTIN

  20. Oceanografía Biolóxica

    EMILIO MANUEL FERNANDEZ SUAREZ

  21. Xenética de Poboacións e Citoxenética (XB2)-

    ARMANDO CABALLERO RUA

  22. FÍSICA APLICADA 2 (FA2)- -Consolidación e estruturación de Grupos de referencia competitiva

    JOSE LUIS LEGIDO SOTO

  23. Grupo de Inmunoloxía

    MARIA AFRICA GONZALEZ FERNANDEZ

  24. SISTEMAS ÓPTICOS EMBEBIDOS PARA ACUICULTURA

    JULIO MARTIN HERRERO

  25. ANÁLISE DE MARCADORES ASOCIADOS AO FALLO DE IMPLANTE DENTAL

    DIANA VALVERDE PEREZ

  26. REGULACIÓN DE LOS CANALES DE POTASIO DE DOBLE DOMINIO DE PORO (K2P), DE LA SUBFAMILIA TREK, POR AGONISTAS MUSCARÍNICOS Y SUSTANCIAS NOOTRÓPICAS EN NEURONAS DEL SISTEMA NERVIOSO

    JOSE ANTONIO LAMAS CASTRO

  27. ANÁLISE DE MARCADORES ASOCIADOS AO FALLO DE IMPLANTE DENTAL

    DIANA VALVERDE PEREZ

  28. ANÁLISE MOLECULAR RETINOSIS PIGMENTARIA DOMINANTE

    DIANA VALVERDE PEREZ

  29. ANÁLISE MOLECULAR RETINOSIS PIGMENTARIA

    DIANA VALVERDE PEREZ

  30. ELABORACIÓN DE MATERIAL AUDIOVISUAL PARA DIFUSIÓN DO PROXECTO RAIACO.

    LUIS ALBERTO NAVARRO ECHEVERRIA

  31. "ACTIVATE" DESEÑO E AVALIACION DE PROXECTOS POR COMPETENCIAS PARA A MELLORA DE HABILIDADES COGNITIVAS E PSICOMOTORAS

    MARGARITA ROSA PINO JUSTE

  32. ANÁLISE DE MARCADORES ASOCIADOS Ó FALLO DE IMPLANTE DENTAL.

    DIANA VALVERDE PEREZ

  33. ANÁLISES DE MARCADORES ASOCIADOS Ó FALLO DE IMPLANTE DENTAL.

    DIANA VALVERDE PEREZ

  34. ANÁLISE DE MARCADORES ASOCIADOS AO FALLO DE IMPLANTE DENTAL

    DIANA VALVERDE PEREZ

  35. PLATFORM FOR IMPROVING MARITIME COASTAL POLLUTION PREPAREDNESS AND RESPONSE IN ATLANTIC REGIONS (ARCOPOLplatform)

    LUIS ALBERTO NAVARRO ECHEVERRIA, JOSE MARIA SANCHEZ FERNANDEZ

  36. ANÁLISE MOLECULAR DO SÍNDROME DE BARDET-BIEDL NHC5261046

    DIANA VALVERDE PEREZ

  37. ANÁLISE MOLECULAR RETINOSE PIGMENTARIA DOMINANTE E RECESIVA (NHC 4450942)

    DIANA VALVERDE PEREZ

  38. ANÁLISE MOLECULAQR ENFERMIDADE STARGARDT

    DIANA VALVERDE PEREZ

  39. ANÁLISE MOLECULAR ENFERMIDADE DE STARGARDT

    DIANA VALVERDE PEREZ

  40. SCALING MONITORING AND PREDICTING MARINE PLANKTON METABOLLISM IN A CHANGING OCEAN

    PABLO SERRET ITUARTE

  41. ANÁLISE DE MARCADORES ASOCIADOS Ó FALLO DO IMPLANTE DENTAL

    DIANA VALVERDE PEREZ

  42. ANÁLISE MOLECULAR SINDROME BARDET BIEDL

    DIANA VALVERDE PEREZ

  43. ESTUDO PALINOLÓXICO PARA A EXCAVACIÓN ARQUEOLÓXICA DE BALSA DE LAMINACIÓN DA OBRA DE CANALIZACIÓN DA DRENAXE O.D.2. DA AUTOVÍA DO NOVO ACCESO AO AEROPORTO DE IBIZA

    CASTOR MUÑOZ SOBRINO

  44. ANÁLISE MOLECULAR ENFERMIDADE DE STARGARDT

    DIANA VALVERDE PEREZ

  45. ANÁLISE DE MARCADORES ASOCIADOS AO FALLO DE IMPLANTE DENTAL

    DIANA VALVERDE PEREZ

  46. DEMONSTRATION OF A RE-USE PROCESS OF WEEE ADDRESSED TO PROPOSE REGULATORY POLICIES IN ACCORDANCE TO EU LAW
  47. RESPUESTAS ANTIGUAS A RETOS NUEVOS: ECOLOGÍA Y EVOLUCIÓN DE LOS ODONATOS

    ADOLFO CORDERO RIVERA

  48. ANÁLISE MOLECULAR SINDROME SENIOR LOKEN

    DIANA VALVERDE PEREZ

  49. ANÁLISE MOLECULAR RETINOSIS PIGMENTARIA RECESIVA

    DIANA VALVERDE PEREZ

  50. APLICACIONES DE TÉCNICAS MICROCALORIMÉTRICAS PARA LA OPTIMIZACIÓN DE LA TERAPIA ANTIINFECCIOSA

    MARTA MARIA MATO CORZON

  51. ANÁLISE MOLECULAR RETINOSIS PIGMENTARIA DOMINANTE

    DIANA VALVERDE PEREZ

  52. ANÁLISE DE MARCADORES ASOCIADOS AO FALLO DE IMPLANTE DENTAL

    DIANA VALVERDE PEREZ

  53. ANÁLISE MOLECULAR ENFERMEDAD DE STARGARDT

    DIANA VALVERDE PEREZ

  54. AUDITORIA ENAC

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  55. ANÁLISE SINDROME DE USHER

    DIANA VALVERDE PEREZ

  56. ANÁLISE SINDROME DE STARGARDT

    DIANA VALVERDE PEREZ

  57. ELABORACIÓN DUN VIDEO DE DIVULGACIÓN CIENTÍFICA SOBRE A PROBLEMÁTICA MEDIOAMBIENTAL ASOCIADA Á INTRODUCIÓN DE ESPECIES INVASORAS

    LUIS ALBERTO NAVARRO ECHEVERRIA

  58. SERVIZO DE AVALIACIÓN DO ESTADO DE CONSERVACION DE SABOGA (ALOSA FALLAX) NO RIO ULLA E POSTAVALIACIÓN DOS PLANS DE XESTIÓN DA ANGUIA (ANGUILLA ANGUILLA) DE GALICIA COSTA E DO TRAMO INTERNACIONAL DO BAIXO MIÑO

    ENRIQUE MARIA VALERO GUTIERREZ DEL OLMO

  59. ANÁLISE DE MARCADORES ASOCIADOS AO FALLO DE IMPLANTE DENTAL

    DIANA VALVERDE PEREZ

  60. ANÁLISE DE MARCADORES ASOCIADOS AO FALLO DE IMPLANTE DENTAL

    DIANA VALVERDE PEREZ

  61. ENSAIOS COMPATIBILIDADE DE REFUGALLOS DE EMPRESAS PESQUEIRAS DENTRO DO PROXECTO ACRUNET REDE ATLÁNTICA DE USUARIOS DE RECURSOS DE BOI DE MAR

    JOSEFA GARRIDO GONZALEZ

  62. ANÁLISE MOLECULAR RETINOSIS PIGMENTARIA RECESIVA

    DIANA VALVERDE PEREZ

  63. ANÁLISE MOLECULAR RETINOSIS PIGMENTARIA DOMINANTE

    DIANA VALVERDE PEREZ

  64. ANÁLISE MOLECULAR RETINOSIS PIGMENTARIA DOMINANTE E RECESIVA

    DIANA VALVERDE PEREZ

  65. ANÁLISE MOLECULAR RETINOSIS PIGMENTARIA RECESIVA

    DIANA VALVERDE PEREZ

  66. NOVAS TECNOLOXÍAS PARA VACUNAS E.COLI (COLIVAC)

    MARIA AFRICA GONZALEZ FERNANDEZ

  67. ANÁLISE MOLECULAR RETINOSIS PIGMENTARIA RECESIVA

    DIANA VALVERDE PEREZ

  68. CARACTERIZACIÓN BIOLÓXICA E FÍSICO-QUÍMICA DE TRES PROTOTIPOS DE NANOVACINAS

    MARIA AFRICA GONZALEZ FERNANDEZ

  69. AUDITORIA ENAC

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  70. AUDITORIA ENAC

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  71. OPTIMIZACIÓN DUN SISTEMA REPLICADO DE RESPIRÓMETROS DINÁMICOS PARA O SEU EMPREGO EN MEDIDAS DO IRC

    SALUSTIANO MATO DE LA IGLESIA

  72. ANÁLISE DE MARCADORES ASOCIADOS AO FALLO DE IMPLANTE DENTAL

    DIANA VALVERDE PEREZ

  73. ANÁLISE DE MARCADORES ASOCIADOS AO FALLO DE IMPLANTE DENTAL

    DIANA VALVERDE PEREZ

  74. ANÁLISE DE MARCADORES ASOCIADOS AO FALLO DE IMPLANTE DENTAL

    DIANA VALVERDE PEREZ

  75. AUDITORIA ENAC

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  76. AVALIACIÓN DUNHA SERIE DE XENOTIPOS DE MILLO PARA A TOLERANCIA Á SECA

    MARIA NURIA PEDROL BONJOCH

  77. ANÁLISE DE OVOS DE DIXENEOS DA FAMILIA SPIRORCHIIDAE EN MOSTRAS FECAIS DO SAPOCONCHO EUROPEO

    RAUL IGLESIAS BLANCO

2014

  1. ALGAS E ENERXÍA PARA A VALORIZACIÓN DE AFLUENTES DA INDUSTRIA AGROALIMENTARIA DE GALICIA. "ALEGRIA". INTERCONNECTA 2013.

    JESUS MANUEL TORRES PALENZUELA

  2. REMEDIACIÓN DE ENCLAVES CONTAMINADOS POR COMBINACIÓN DE PROCESOS AMBIENTALMENTE SOSTENIBLES

    MARIA ANGELES SANROMAN BRAGA

  3. ESTUDIO DE LA INTERACCIÓN DE NANOMATERIALES CON ANTÍGENOS: UNA APROXIMACIÓN SISTEMÁTICA PARA EL DESARROLLO DE NANOVACUNAS

    MARIA AFRICA GONZALEZ FERNANDEZ

  4. ANÁLISE MOLECULAR DISTROFIA VITELIFORME BEST

    DIANA VALVERDE PEREZ

  5. SISTEMA DE OBSERVACIÓN Y ALERTA DE PROLIFERACIÓN DE MICROALGAS NOCIVAS EN ZONAS DE PRODUCCIÓN ACUÍCOLA MARINA (PURGADEMAR)

    JESUS MANUEL TORRES PALENZUELA

  6. NOVA GAMA DE INGREDIENTES E ALIMENTOS FUNCIONAIS PARA UN ENVELLECEMENTO SAUDABLE (ENVELLEFUN)

    MARIA AFRICA GONZALEZ FERNANDEZ

  7. NOVA GAMA DE INGREDIENTES E ALIMENTOS FUNCIONAIS PARA UN ENVELLECEMENTO SAUDABLE (ENVELLEFUN)

    MARIA AFRICA GONZALEZ FERNANDEZ

  8. ESTUDIOS DURANTE LA ETAPA MARINA PARA LA RECUPERACIÓN DE POBLACIONES DE REO: BASES ECOLÓGICAS E IDENTIFICACIÓN DE SECUENCIAS REGULADORAS ASOCIADAS AL COMPORTAMIENTO MIGRADOR

    MARIA PALOMA MORAN MARTINEZ

  9. AVES MARINAS AMENAZADAS POR FAUNA INVASORA: VIABILIDAD POBLACIONAL DE LAS AVES MARINAS Y EFECTO DEL VISÓN AMERICANO EN EL PN DE LAS ISLAS ATLÁNTICAS DE GALICIA

    ALBERTO LUIS VELANDO RODRIGUEZ

  10. ANÁLISE MOLECULAR RETINOSIS PIGMENTARIA DOMINANTE E RECESIVA

    DIANA VALVERDE PEREZ

  11. UNIDAD DE DIAGNÓSTICO UBICUO ASISTIDO PARA LA PREVENCIÓN, CONTROL Y AUTOGESTIÓN

    MARIA AFRICA GONZALEZ FERNANDEZ

  12. ANÁLISE DO MECANISMO DE SPLICING NO XEN BMPR2 EN PACIENTES CON HIPERTENSIÓN ARTERIAL

    DIANA VALVERDE PEREZ

  13. AUDITORÍA ENAC

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  14. THE SPANISH ION CHANNEL INITIATIVE (SICI)

    JOSE ANTONIO LAMAS CASTRO

  15. ANÁLISE DE CONCAS SEDIMENTARIAS (XM3) - Consolidación e estructuración de Grupos con Potencial de Crecemento

    MARIA SOLEDAD GARCIA GIL

  16. ANÁLISE DE MARCADORES ASOCIADOS AO FALLO DE IMPLANTE DENTAL

    DIANA VALVERDE PEREZ

  17. ANÁLISE MOLECULAR RETINOSIS PIGMENTARIA DOMINANTE

    DIANA VALVERDE PEREZ

  18. ANÁLISE MOLECULAR RETINOSIS PIGMENTARIA LIGADA AO X

    DIANA VALVERDE PEREZ

  19. ANÁLISE MOLECULAR RETINOSIS PIGMENTARIA DOMINANTE

    DIANA VALVERDE PEREZ

  20. ANÁLISE MOLECULAR ENFERMIDADE DE STARGARDT

    DIANA VALVERDE PEREZ

  21. FISIOLOXÍA DE PEIXES (FB2) - Consolidación e estructuración de Grupos con Potencial de Crecemento

    JOSE LUIS SOENGAS FERNANDEZ

  22. ANÁLISE DE MARCADORES ASOCIADOS AO FALLO DE IMPLANTE DENTAL

    DIANA VALVERDE PEREZ

  23. ANÁLISE DE MARCADORES ASOCIADOS AO FALLO DE IMPLANTE DENTAL

    DIANA VALVERDE PEREZ

  24. AUDITORIA

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  25. ANÁLISE DE MARCADORES ASOCIADOS AO FALLO DE IMPLANTE DENTAL

    DIANA VALVERDE PEREZ

  26. ANÁLISE MOLECULAR DE SINDROME DE BARDET-BIEDL

    DIANA VALVERDE PEREZ

  27. ANÁLISE MOLECULAR SÍNDROME DE BARDET-BIEDL

    DIANA VALVERDE PEREZ

  28. ANÁLISE DE MARCADORES ASOCIADOS AO FALLO DE IMPLANTE DENTAL

    DIANA VALVERDE PEREZ

  29. ANÁLISE DE MARCADORES ASOCIADOS AO FALLO DE IMPLANTE DENTAL

    DIANA VALVERDE PEREZ

  30. ANÁLISE DE MARCADORES ASOCIADOS DO FALLO DE IMPLANTE DENTAL

    DIANA VALVERDE PEREZ

  31. ANÁLISE MARCADORES ASOCIADOS DO FALLO DE IMPLANTE DENTAL

    DIANA VALVERDE PEREZ

  32. ANÁLISE SÍNDROME DE USHER

    DIANA VALVERDE PEREZ

  33. AUDITORÍA ENAC EN MADRID

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  34. ANÁLISE MOLECULAR SINDROME DE BARDET-BIEDL

    DIANA VALVERDE PEREZ

  35. AUDITORÍA ENAC EN BILBAO

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  36. Mellora da capacidade investigadora e estrutural do equipo investigador BV6

    PEDRO PABLO GALLEGO VEIGAS

  37. ANÁLISE MOLECULAR RETINOSIS PIGMENTARIA DOMINANTE E RECESIVA

    DIANA VALVERDE PEREZ

  38. INFLUENCIA DE SEÑALES INTRINSECAS (SENSORES METABOLICOS Y SISTEMA CIRCADIANO) Y DEL ESTRÉS SOBRE EL CONTROL DE LA ALIMENTACIÓN EN PECES TELEOSTEOS. APLICACIÓN EN PISCICULTURA

    JOSE LUIS SOENGAS FERNANDEZ

  39. ANÁLISE MOLECULAR ENFERMEDAD DE STARGARD

    DIANA VALVERDE PEREZ

  40. ANÁLISE MOLECULAR DISTROFIA VITELIFORME DE BEST

    DIANA VALVERDE PEREZ

  41. ANÁLISE PARASITARIO DE LOTES DE CALAMAR DA ESPECIE ILLEX ARGENTINUS

    JOSE MANUEL GARCIA ESTEVEZ

  42. ANÁLISE MOLECULAR SINDROME DE BARDET-BIEDL

    DIANA VALVERDE PEREZ

  43. ANÁLISE MOLECULAR DISTROFIA VITELIFORME DE BEST

    DIANA VALVERDE PEREZ

  44. ANÁLISE MOLECULAR ENFERMIDADE DE STARGARDT

    DIANA VALVERDE PEREZ

  45. ANÁLISE MOLECULAR SÍNDROME DE BARDET-BIEDL

    DIANA VALVERDE PEREZ

  46. ANÁLISE MOLECULAR SÍNDROME DE SENIOR LOKEN

    DIANA VALVERDE PEREZ

  47. AUDITORIA

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  48. VALORACIÓN, MEDIANTE BIOENSAIOS, DA CALIDADE DO CHAN DESCONTAMINADO MEDIANTE TÉCNICAS DE COMPOSTAXE

    JOSEFA GARRIDO GONZALEZ

  49. ESTUDO XENÉTICO NUNHA COHORTE ESPAÑOLA DE AFECTOS DE HIPERTENSIÓN PULMONAR

    DIANA VALVERDE PEREZ

  50. ANALISE MOLECULAR ENFERMEDADE DE STARGARDT

    DIANA VALVERDE PEREZ

  51. ANÁLISE MOLECULAR SINDROME DE BARDET-BIEDL

    DIANA VALVERDE PEREZ

  52. AS RUTAS DA EVOLUCIÓN PARALELA E OS MECANISMOS XENÉTICOS SUBXACENTES

    JUAN GALINDO DASILVA

  53. ANALISE DE OVOS DE DIXENEOS DA FAMILIA SPIRORCHIIDAE EN HECES DO SAPOCONCHO EUROPEO

    RAUL IGLESIAS BLANCO

2013

  1. IMPROVING MARITIME SAFETY AND POLLUTION RESPONSE THROUGH TECNOLOGY TRANSFER, TRAINING AND INNOVATION

    LUIS ALBERTO NAVARRO ECHEVERRIA

  2. XENÓMICA COMPARATIVA

    DAVID POSADA GONZALEZ

  3. FASES AVANZADAS DE EVOLUCIÓN ESTELAR

    ANA MARIA ULLA MIGUEL

  4. SECUENCIACIÓN Y ANOTACIÓN DEL GENOMA DEL MEJILLÓN

    DAVID POSADA GONZALEZ

  5. ESTUDO DOS ECOSISTEMAS ACUÁTICOS
  6. PAPEL DEL ÁCIDO ABSCISICO Y LAS POLIAMINAS EN EL CONTROL FISIOLÓGICO DE LA EMBRIOGÉNESIS SOMÁTICA DEL VIRUS

    MANUEL ANGEL REY FRAILE

  7. DESENVOLVEMENTO E POTENCIACIÓN DA NANOINMUNOTECNOLOXÍA

    MARIA AFRICA GONZALEZ FERNANDEZ

  8. ANÁLISIS EVOLUTIVO Y FUNCIONAL DEL PROTEOMA DEL ESPERMA DE MEJILLÓN (MYTILUS SPP.)

    ANGEL EDUARDO PEREZ DIZ

  9. ANÁLISE A EFECTOS FISIOLÓGICOS DE TÓXICOS, TOXINAS E CONTAMINANTES AMBIENTAIS
  10. TRANSFERENCIA DE HERRAMIENTAS PARA LA EVALUACIÓN, ORDENACIÓN, GESTIÓN Y EDUCACIÓN AMBIENTAL EN ESTUARIOS

    RICARDO BEIRAS GARCIA SABELL

  11. RECUPERACIÓN DE ESCOMBRERAS DE MINA: CONTRIBUCIÓN DE TECNOSUELOS AL SECUESTRO DE CARBONO, A LA FIJACIÓN DE METALES PESADOS Y A LA IMPLANTACIÓN DE UNA CUBIERTA VEGETAL

    EMMA FERNANDEZ COVELO

  12. ESTUDIO DEL MODO DE ACCIÓN DEL CITRAL EN LA RESPUESTA TEMPRANA DE PLANTAS SUPERIORES

    MANUEL JOAQUIN REIGOSA ROGER

  13. FOTOBIORREACTOR ECOEFICIENTE

    JULIO MARTIN HERRERO

  14. IMPLICACIONES Y EVOLUTIVAS DE LOS VISITANTES FLORALES: EFECTO DEPOLINIZADORES Y ROBADORES DE NÉCTAR

    LUIS ALBERTO NAVARRO ECHEVERRIA

  15. ESBRANANOTOX. Estudios de toxicidad y biodistribución de nanopartículas magnéticas con aplicaciones biomédicas

    MARIA AFRICA GONZALEZ FERNANDEZ

  16. SCIENTIFIC DISSEMINATION VIDEO ON ECOLOGICAL AND EVOLUCIONARY CHANGES TO REPRODUCTIVE SYSTEMS DURING THE INVASION PROCESS OF THE POLYPLOID OXALIS PES-CAPRAE.

    LUIS ALBERTO NAVARRO ECHEVERRIA

  17. CARACTERIZACIÓN XENÉTICA DOS SALMÓNS DOS RÍOS DA PROVINCIA DE A CORUÑA

    MARIA PALOMA MORAN MARTINEZ

  18. DESARROLLO DE SENSORES PARA LA DETECCIÓN DE BIOTOXINAS EN BIVALVOS

    ELISA GONZALEZ ROMERO

  19. LABORATORIO DE BIOTECNOLOXIA VEXETAL (BV6) - Consolidación e estructuración de Redes

    MARIA JESUS IGLESIAS BRIONES

  20. BIOMARCADORES MOLECULARES
  21. INVESTIGACIÓNS AGRARIAS

    JUAN CARLOS MEJUTO FERNANDEZ, LORENZO MIGUEL PASTRANA CASTRO, JESUS SIMAL GANDARA

  22. PAPEL DE LA BIODIVERSIDAD EDÁFICA EN LOS MODELOS DE AGRICULTURA SOSTENIBLE

    MARIA JESUS IGLESIAS BRIONES

  23. ANALISE MOLECULAR RETINOSIS PIGMENTARIA RECESIVA

    DIANA VALVERDE PEREZ

  24. CARACTERIZACIÓN DA CHALCONA COMO SUSTANCIA FITOQUÍMICA CON CAPACIDADE REGULADORA DO CRECEMENTO VEXETAL (BIOHERBICIDA POTENCIAL)

    ADELA MARIA SANCHEZ MOREIRAS

  25. SELECCIÓN DE UN PANEL DE MARCADORES Y DESARROLLO DE UNA TÉCNICA MULTIPLEX PARA LA DETECCIÓN PRECOZ DEL CANCER COLORRECTAL
  26. GENÓMICA POBLACIONAL DE LA ADAPTACIÓN PARALELA EN EL CARACOL MARINO LITTORINA SAXATILIS

    ARMANDO CABALLERO RUA

  27. ANALISE MOLECULAR RETINOSIS PIGMENTARIA RECESIVA

    DIANA VALVERDE PEREZ

  28. NOVOS BIOCATALIZADORES CON ACTIVIDADE QUTINOLÍTICA E AVALIACIÓN DAS SÚAS POTENCIAIS APLICACIÓNS

    MARIA DEL CARMEN SIEIRO VAZQUEZ

  29. MODELIZACIÓN DA INCIDENCIA DOS CAMBIOS GLOBAIS NOS ECOSISTEMAS COSTEIROS SENSIBLES: O EXEMPLO DA ENSEADA DE SAN SIMÓN (RIA DE VIGO)

    CASTOR MUÑOZ SOBRINO

  30. COMPOSTOS DE USO NO MANTEMENTO DAS BATEAS: IMPACTO AMBIENTAL E REPERCUSIÓN SOBRE O CULTIVO DO MEXILÓN

    MARIA FUENCISLA SAN JUAN SERRANO

  31. OBTENCIÓN DUN COMPOST DE CALIDADE MEDIANTE A OPTIMIZACIÓN DO CONTROL E XESTIÓN DO PROCESO NAS FASES TERMÓFILA E MESÓFILA DA COMPOSTAXE

    SALUSTIANO MATO DE LA IGLESIA

  32. AUDITORIA ENAC

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  33. AUDITORIA ENAC

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  34. MODELS OF GENOME EVOLUTION, PHYLOGENOMICS AND THE TREE OF LIFE (PHYGENOM)

    DAVID POSADA GONZALEZ

  35. ANALISE MEDIANTE RT-QPCR DA EXPRESIÓN DE 12 XENS EN MOSTRAS DE FAMILIAS DE PINO

    MANUEL ANGEL REY FRAILE

  36. ENSAMBLAJE Y ANOTACIÓN DEL GENOMA DEL MEJILLÓN GALLEGO

    CARLOS ALBERTO CANCHAYA SANCHEZ

  37. AUDITORÍA

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  38. ESTUDO DO MECANISMO DE ACCIÓN DE ?-CARBOLINAS SOBRE NEURONAS SIMPÁTICAS DE RATÓN

    JOSE ANTONIO LAMAS CASTRO

  39. MENSAJES QUÍMICOS PRODUCIDOS POR SALMONIDOS Y MECANISMO DE DEFENSA ANTI-DEPREDADOR

    MARUXA ALVAREZ JIMENEZ

  40. ESTUDO MUTACIÓNS PUNTUAIS SÍNDROME BARDET-BIEDL

    DIANA VALVERDE PEREZ

  41. ESTUDO XENÉTICO SÍNDROME SENIOR LOKEN

    DIANA VALVERDE PEREZ

  42. PROTEINAS DE RECOÑECEMENTO GAMÉTICO ¿A CHAVE PARA SELECCIÓN SEXUAL CRÍPTICA?

    JUAN GALINDO DASILVA

  43. ANÁLLISE FUNCIONAL DA REXIÓN PROMOTORA DOS PRINCIPAIS XENES ASOCIADOS Á HIPERTENSIÓN ARTERIAL PULMONAR

    DIANA VALVERDE PEREZ

  44. AUDITORIA

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  45. ANALISE FILOXENÉTICO DE SECUENCIAS DE ADN MITOCONDRIAL DE OSO

    DAVID POSADA GONZALEZ

  46. RENOVACIÓN DE LA RED TEMÁTICA DE CULTIVO IN VITRO Y TRANSFORMACIÓN GENÉTICA DE ESPECIES FRUTALES

    MANUEL ANGEL REY FRAILE

  47. ENERBIOALGAE

    JESUS MANUEL TORRES PALENZUELA

  48. ANALISE MOLECULAR DISTROFIA VITELIFORME DE BEST

    DIANA VALVERDE PEREZ

  49. GESTION Y ANALISIS DE LA DIVERSIDAD EN POBLACIONES ESTRUCTURADAS EN LOS AMBITOS DE LA CONSERVACION DE RECURSOS GENETICOS Y LA MEJORA GENETICA. ESTUDIOS EXPERIMENTALES

    ARMANDO CABALLERO RUA

  50. DIAGNÓSTICO DE SÍNDROME DE BARDET-BIEDL, DETECCIÓN DE PORTADORAS

    DIANA VALVERDE PEREZ

  51. DIAGNÓSTICO DE SÍNDROME DE BARDET-BIEDL, DETECCIÓN DE PORTADORAS

    DIANA VALVERDE PEREZ

  52. ESTUDO DE INFLAMACIÓN - PRODUCIÓN DE CITOCINAS

    MARIA AFRICA GONZALEZ FERNANDEZ

2012

  1. INTERNATIONAL NETWORK IN THEORETICAL IMMUNOLOGY (INTI)

    JOSE MANUEL FARO RIVAS

  2. Vacinas baseado en epítopos para a gandeiría de Ourense

    DAVID NICHOLAS OLIVIERI CECCHI

  3. REGIONALIZACIÓN DEL PROSENCEFALO DE VERTEBRADOS: LA LAMPREA

    MANUEL ANGEL POMBAL DIEGO

  4. APLICACIONES FILOGENETICAS Y FUNCIONALES DE LOS MODELOS DE EVOLUCIÓN MOLECULAR EN EL ANÁLISIS GENOMICO

    DAVID POSADA GONZALEZ

  5. ESTIMULACIÓN Y ACELERACIÓN DE LA DESCOMPOSICIÓN MICROBIANA POR LA ACCIÓN DE LAS LOMBRICES DE TIERRA DURANTE EL PROCESO DE VERMICOMPOSTAJE

    JOSE JORGE DOMINGUEZ MARTIN

  6. ANALISIS MULTIDISCIPLINAR DEL BALANCE DEL METANO EN RELACIÓN CON LOS CAMBIOS AMBIENTALES Y CAMBIOS DEL NIVEL DEL MAR A PARTIR DEL REGISTRO CUATERNARIO DE LA RIA DE VIGO

    MARIA SOLEDAD GARCIA GIL

  7. DETECCIÓN ESPECÍFICA DE MARCADORES TUMORALES UTILIZANDO ANTICORPOS CORRECTAMENTE ORIENTADOS SOBRE NANO PARTÍCULAS MAGNÉTICAS

    MARIA AFRICA GONZALEZ FERNANDEZ

  8. CONTRATO - PROGRAMA CON GRUPOS DE REFERENCIA DE INVESTIGACIÓN COMPETITIVAS "Liñas de investigación na área de estadística e investigación operativa"

    JACOBO DE UÑA ALVAREZ

  9. ANALISE DE ASOCIACIÓN DE MARCADORES XENÉTICOS N O FALLO DE IMPLANTES DENTAIS

    DIANA VALVERDE PEREZ

  10. EFECTOS SINÉRGICOS ENTRE METALES EN REACCIONES DE ACOPLAMIENTO CATALIZADAS POR PALADIO

    MARIA ROSANA ALVAREZ RODRIGUEZ

  11. CARACTERIZACIÓN MOLECULAR DE LAS COMUNIDADES MICROBIANAS DEL REGISTRO CUATERNARIO DE LA RÍA DE VIGO

    ALEJANDRO LEONIDES DE CARLOS VILLAMARIN

  12. EL DAÑO OXIDATIVO COMO MEDIADOR EN LOS COMPROMISOS EVOLUTIVOS DE LAS AVES DE LARGA VIDA

    ALBERTO LUIS VELANDO RODRIGUEZ

  13. INNOVACIÓN NA RESTAURACIÓN AMBIENTAL DE ZONAS COSTEIRAS MEDIANTE O DESENVOLVEMENTO DUN SISTEMA PILOTO INTEGRADO PARA A CARACTERIZACIÓN, DRAGADO, TRATAMENTO E VALORIZACIÓN DE LODOS E SEDIMENTOS CON CONTAMINANTES ORGÁNICOS E INORGÁNICOS

    JOSEFA GARRIDO GONZALEZ

  14. OPTIMIZACIÓN DUN METODO DE INMUNODIAGNÓSTICO

    JOSE MANUEL GARCIA ESTEVEZ

  15. DETERMINACIÓN DO NIVEL DE DEGRADACIÓN BIOLÓXICA EN DIFERENTES COMPOSTOS ORGÁNICOS DA INDUSTRIA DO CALZADO.

    JOSEFA GARRIDO GONZALEZ

  16. "XENÉTICA DE POBOACIÓNS E CITOXENÉTICA"

    ARMANDO CABALLERO RUA

  17. "FÍSICA APLICADA 2"

    VERONICA SALGUEIRIÑO MACEIRA

  18. "ECOLOXÍA E BIOLOXÍA ANIMAL"

    MARIA ELSA VAZQUEZ OTERO

  19. XENETICA DE POBOACION E CITOXENETICA.

    ARMANDO CABALLERO RUA

  20. EPIGENÉTICA EN HIPERTENSIÓN ARTERIAL PULMONAR

    DIANA VALVERDE PEREZ

  21. "QUIMICA ORGÁNICA 1"

    ANGEL RODRIGUEZ DE LERA

  22. CONTRATO - PROGRAMA CON GRUPOS DE REFERENCIA DE INVESTIGACIÓN COMPETITIVAS
  23. MONITORIZACIÓN XESTIÓN E SEGUEMENTO MICROBIOLÓXICO DA FASE DE MADURACIÓN DO PROCESO DE COMPOSTAXE

    SALUSTIANO MATO DE LA IGLESIA

  24. ANALISE MOLECULAR SINDROME DE BARDET-BIEDL

    DIANA VALVERDE PEREZ

  25. TEORIA DE JUEGOS Y MODELOS DE INVESTIGACIÓN OPERATIVA

    MARIA GLORIA FIESTRAS JANEIRO

  26. DESENVOLVEMENTO DE PROTOCOLOS DE MICROPROPAGACIÓN A PARTIR DE PES DE CERDEIRA SALECCIONADOS EN CONDICIÓN LÍMITE DE ESTACIÓN

    MANUEL ANGEL REY FRAILE

  27. CONTRATO - PROGRAMA CON GRUPOS DE REFERENCIA DE INVESTIGACIÓN COMPETITIVAS

    JOSE LUIS SOENGAS FERNANDEZ

  28. ANALISE MOLECULAR DISTROFIA DE CONOS PROGRESIVA

    DIANA VALVERDE PEREZ

  29. ESTRATEXIAS TERAPEUTICAS FRONTE A ENTEROMIXOSE DO RODABALLO (PSETTA MÁXIMA L.): DESEÑO DE FERRAMENTAS INMUNOLÓXICAS PARA O SEU DIAGNOSTICO E CONTROL

    JOSE MANUEL GARCIA ESTEVEZ

  30. ALERXENICIDADE E POTENCIAL DIAGNÓSTICO DAS PROTEASAS DE TRICHINELLA SPIRALIS

    RAUL IGLESIAS BLANCO

  31. VALORACION DA EFECTIVIDADE DOS HUMEDAIS CATALOGADOS NA REDE NATURA 2000 DE GALICIA COMO ÁREAS PRIORITARIAS DE CONSERVACIÓN DE INVERTEBRADOS

    JOSEFA GARRIDO GONZALEZ

  32. ANALISE MOLECULAR SINDROME DE BARDET-BIEDL

    DIANA VALVERDE PEREZ

  33. ESTUDO SISTEMÁTICO DA POBOACIÓN DE ESTRELAS SUBNANAS QUENTES COMO OBXECTOS CENTRAIS DE NEBULOSAS PLANETARIAS

    ANA MARIA ULLA MIGUEL

  34. ORIGEN Y ECOLUCIÓN PARALELA DE ECOTIPOS DE UN CARACOL MARINO EN PROCESO DE ESPECIACIÓN ADAPTADOS A DIFERENETES AMBIENTES DEL INTERMAREAL

    EMILIO ROLAN ALVAREZ

  35. REPRODUCCIÓN SEXUAL Y ASEXUAL COMO MECANISMOS DE COLONIZACIÓN EN LA ESPECIE INVASORA POLIPOIDE OXALIS

    LUIS ALBERTO NAVARRO ECHEVERRIA

  36. CONTRATO - PROGRAMA CON GRUPOS DE REFERENCIA DE INVESTIGACIÓN COMPETITIVAS

    DAVID POSADA GONZALEZ

  37. ANALISE MOLECULAR SINDROME DE BARDET-BIEDL

    DIANA VALVERDE PEREZ

  38. DESEÑO DUN SISTEMA BIOLÓXICO DE CO-TRATAMENTO DE RESÍDUOS ORGÁNICOS E SOLOS CONTAMINADOS CON HIDROCARBUROS MEDIANTE A SÚA REVALORIZACIÓN COMA SUSTRATOS.

    SALUSTIANO MATO DE LA IGLESIA

  39. DESENVOLVEMENTO DUN SISTEMA DE ALIMENTACIÓN AUTÓNOMO MÓBIL DE DESHIDRATACIÓN DE LODOS DE DEPURADORA

    SALUSTIANO MATO DE LA IGLESIA

  40. ANALISES POLÍNICOS E PALEOBOTÁNICOS DE MOSTRAS RECOLLIDAS DURANTE AS EXCAVACIÓNS ARQUEOLÓXICAS NOS ANTIGOS XARDINS DAS CELDAS CARTUJAS DA PANDA ESTE DO MOSTEIRO DE SANTA MARIA DE EL PAULAR, RASCAFRIA (MADRID)

    CASTOR MUÑOZ SOBRINO

  41. ANALISE MOLECULAR SINDROME DE ALSTRÖM

    DIANA VALVERDE PEREZ

  42. HEALTH IMPACT OF ENGINEERED METAL AND METAL OXIDE NANOPARTICLES: RESPONSE, BIOIMAGING AND DISTRIBUTION AT CELLULAR AND BODY LEVEL (HINAMOX)

    MARIA AFRICA GONZALEZ FERNANDEZ

  43. INCORPORACIÓN DE VOCES EN OFF EN GALEGO E EDICIÓN DE 3 VIDEOS DE ANIMACIÓN

    LUIS ALBERTO NAVARRO ECHEVERRIA

  44. ANALISE MOLECULAR SINDROME DE BARDET-BIEDL

    DIANA VALVERDE PEREZ

  45. ANALISE MOLECULAR RETINOSIS PIGMENTARIO DOMINANTE E RECESIVA (NHC 4581499)

    DIANA VALVERDE PEREZ

  46. ADAPTACION DO SISTEMA DE COMPOSTAXE REPLICADO PARA O SEU EMPREGO COMO RESPIROMETRO DINAMICO, E ENSAIOS CON DIFERENTES MATRICES ORGANICAS

    JOSEFA GARRIDO GONZALEZ

  47. ANALISE DO CONSUMO ENERXÉTICO DO CONCELLO DE SARRIA

    BENEDICTO SOTO GONZALEZ

  48. SEXUAL SELECTION AND THE EVOLUTION OF MATING STRATEGIES IN ODONATES

    ADOLFO CORDERO RIVERA

  49. ANALISE MOLECULAR RETINOSIS PIGMENTARIA DOMINANTE E RECESIVA

    DIANA VALVERDE PEREZ

  50. ANALISE MOLECULAR SINDROME DE BARCET-BIEDL

    DIANA VALVERDE PEREZ

  51. ANALISE MOLECULAR SÍNDROME DE BARDET-BIEDL

    DIANA VALVERDE PEREZ

2011

  1. ASISTENCIA TECNICA E CIENTIFICA NA SEGUNDA FASE DO EXERCICIO DE INTERCALIBRACION EUROPEO DENTRO DO GRUPO XEOGRAFICO DE INTERCALIBRACION DE RIOS CENTRAIS/BALTICOS. ELEMENTOS BIOLOXICOS: DIATOMEAS E INVERTEBRADOS

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  2. NANOBIOMED

    MARIA AFRICA GONZALEZ FERNANDEZ

  3. SCALING AND PREDICTING RESPIRATIÓN AND NET METABOLISM OF MARINE PLANKTON: NEW TOOLS FOR NONITORING ECOSYSTEM FUNTIONING IN A CHANGING WORLD

    PABLO SERRET ITUARTE

  4. PATRONES MACROECOLOGICOS EN FITOPLANCTON MARINO

    EMILIO MARAÑON SAINZ

  5. CARACTERIZACIÓN FENOTIPICA, BIOQUÍMICA Y GENETICA DE LOS CAMBIOS PRODUCIDOS DURANTE LA ADAPTACIÓN EN UNA ESPECIE MODELO DE ESPECIACIÓN ECOLOGICA

    EMILIO ROLAN ALVAREZ

  6. ACOPLAMIENTO FÍSICO-BIOLÓGICO EN RANGO DE MESOSOCALA ALREDEDOR DE LAS SOUTH SHETLAND ISLANDS (ANTÁRTIDA): DISTRIBUCIÓN E INTERACCIÓN DEL FITOPLANCTON Y EL MEROPLANCTON

    MARIA ELSA VAZQUEZ OTERO

  7. ESTUDO DA CIRCULACIÓN EN AUGAS DE MAURITANIA

    JESUS MANUEL TORRES PALENZUELA

  8. BIOCOMPATIBILIDAD Y RESPUESTA INMUNE A NANOVACUNAS

    MARIA AFRICA GONZALEZ FERNANDEZ

  9. "NEUROLÁN (NEUROBIOLOXÍA DE LAMPREAS)"

    MANUEL ANGEL POMBAL DIEGO

  10. CORRIENTES IONICAS IMPLICADAS EN EL MANTENIMIENTO DEL POTENCIAL DE REPOSO Y EN LA MODULACIÓN DE LA EXCITABILIDAD CELULAR EN NEURONAS DEL GANGLIO CERVICAL SUPERIOR EN RATÓN DE CULTIVO

    JOSE ANTONIO LAMAS CASTRO

  11. RED DE INMUNOTERAPIA (INMUNONET)

    MARIA AFRICA GONZALEZ FERNANDEZ

  12. CAMPAÑAS OCEANIGRAFICAS PARA ESTABLECER LOS BALANCES DE METANO PROCEDENTE DE LAS EMISIONES GEOLOGICAS EN LA RIA DE VIGO

    MARIA SOLEDAD GARCIA GIL

  13. TELEDETECCIÓN DE ESPECIES INVASORAS CON ESPECTROSCOPÍA DE IMAGEN T (EI)2

    MARIA CALVIÑO CANCELA

  14. DETERMINACION DE PLOIDIA DE 100 MOSTRAS VEXETAIS DE XÉNERO ACTINIDIA, MEDIANTE CITOMETRIA DE FLUXO

    MANUEL ANGEL REY FRAILE

  15. SEGUEMENTO DOS AMBIENTES SEDIMENTARIOS DA LAGOA DOS NENOS E DO COMPLEXO DUNAR DE NUXIEIRO NO PNMT DAS ILLAS ATLÁNTICAS

    IRENE ALEJO FLORES

  16. IDENTIFICACIÓN DE DIATOMEAS EN MOSTRAS DE CONFEDERACIÓN HIDROGRÁFICA DO EBRO

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  17. ANALISE DO XEN QUE CODIFICA PARA UNHA PROTEINA DUN CANAL DE POTASIO (KCNA5) EN PACIENTES CON HIPERTENSIÓN ARTERIAL PULMONAR

    DIANA VALVERDE PEREZ

  18. BIOINDICADORES DO ESTADO DE CONSERVACIÓN DO PARQUE NACIONAL DAS ILLAS ATLÁNTICAS DE GALICIA. AVES MARIÑAS E VEXETACIÓN DUNAR

    ALBERTO LUIS VELANDO RODRIGUEZ

  19. TÉCNICAS EXPERIMENTAIS PARA A MEDIDA DE PROPIEDADES TERMOFÍSICAS

    JOSE LUIS LEGIDO SOTO

  20. DISCRIMINACIÓN DE RODABALLOS DEFORMES A IDADES TEMPERÁS

    JULIO MARTIN HERRERO

  21. INTEGRACIÓN ECOLÓXICA E IMPACTOS DOS AEUCALIPTAIS

    MARIA CALVIÑO CANCELA

  22. Aplicación de técnicas de simulación molecular para la caracterización de fluídos complejos

    MANUEL MARTINEZ PIÑEIRO, MARIA TERESA PEREZ IGLESIAS

  23. DETECCIÓN E AVALIACIÓN DE VERTEDURAS CON MÉTODOS ÓPTICOS (PROXECTO AMPERAN: DEOSOM

    JESUS MANUEL TORRES PALENZUELA

  24. ESTUDO DA CAPACIDADE INVASORA DE ACACIA DELABATA: MECANISMOS DE CONTROL INTEGRADOS E SUSTENTABILIDADE

    LUIS GONZALEZ RODRIGUEZ

  25. "BIOINFORMÁTICA E EVOLUCIÓN MOLECULAR"

    DAVID POSADA GONZALEZ

  26. ANÁLISE DA HIBRIDACIÓN ENTRE AS AMEIXAS FINA E XAPONESA NA RÍA DE VIGO

    JUAN JOSE PASANTES LUDEÑA

  27. INVESTIGACIÓNS APLICADAS Á XESTIÓN MEDIOAMBIENTAL

    JOSE JORGE DOMINGUEZ MARTIN

  28. DESENVOLVEMENTO DE NOVOS AROTINOIDES ADAMANTÍLICOS INHIBIDORES DE QUINASAS PARA O TRATAMENTO DO CANCRO

    ANGEL RODRIGUEZ DE LERA

  29. DESENVOLVEMENTO DA RESPOSTA INMUNE EN RODABALLO E A SÚA RELACIÓN COA ORGANOXÉNESE: ESTUDO DA RESPOSTA INMUNE E EFECTO DA VACINACIÓN

    ENCARNACION DE MIGUEL VILLEGAS

  30. ALFA(1,6)FUCOSILTRANFERASA Y N-GLICANOS ALFA(1,6)FUCOSILADOS:AVALIACIÓN DA ACTIVIDADE OU EXPRESIÓN COMO POSIBLES MARCADORES DO CANCRO COLORRECTAL HUMANO
  31. CARACTERIZACION XENETICA DE TROITAS DO PARQUE NACIONAL DE CABAÑEROS

    MARIA PALOMA MORAN MARTINEZ

  32. "INMUNOLOXÍA"

    MARIA AFRICA GONZALEZ FERNANDEZ

  33. ECOLOXÍA EVOLUTIVA E DA CONSERVACIÓN DE ESPECIES AMEAZADAS.

    ADOLFO CORDERO RIVERA

  34. ANALISE DA COMPOSTABILIDADE DUN SUBPRODUTO DA FABRICACIÓN DE CALZADO

    JOSEFA GARRIDO GONZALEZ

  35. DESENVOLVEMENTO DE SISTEMAS DE AILLAMENTO PARA CULTIVOS DE VIEIRA (PECTEN MAXIMUS) EN BATEA ANTE FANS DE PSEUDONIZSTCHIA SPP.

    MARIA AFRICA GONZALEZ FERNANDEZ

  36. ELABORACIÓN DUN VIDEO DE ANIMACIÓN EN 3D SOBRE "PRADERAS DE POSIDONIA: BELEZA SUBMARIÑA CON REPERCUSIÓN GLOBAL"

    LUIS ALBERTO NAVARRO ECHEVERRIA

  37. ANALISE MOLECULAR RETINOSIS PIGMENTARIA RECESIVA

    DIANA VALVERDE PEREZ

  38. ANALISE MOLECULAR SINDROME DE ALSTRÖM

    DIANA VALVERDE PEREZ

  39. MONITORIZACIÓN DE BIOMASA EN INSTALACIÓNS DE ACUICULTURA

    JULIO MARTIN HERRERO

  40. CARACTERIZACIÓN DE MEDIOS SEDIMENTARIOS ACUTAIS E ANTIGUOS

    MARIA SOLEDAD GARCIA GIL

  41. DESENVOLVEMENTO E MELLORA DE METODOLOXÍAS ANALÍTICAS PARA BIOTOXINAS ACUÁTICAS
  42. ANÁLISE MOLECULAR RETINOSE PIGMENTARIA DOMINANTE

    DIANA VALVERDE PEREZ

  43. ANÁLISE MOLECULAR RETINOSE PIGMENTARIA DOMINANTE

    DIANA VALVERDE PEREZ

  44. ANALISE MOLECULAR SINDROME DE BARDET-BIEDL

    DIANA VALVERDE PEREZ

  45. RESPIRACIÓN Y METABOLISMO NETO DEL PLACTON EN EL ATLÁNTICO: CAMPAÑAS OCEANOGRÁFICAS ATLÁNTIC MERIDIONAL

    PABLO SERRET ITUARTE

  46. PURIFICACIÓN E CONXUGACIÓN DE ANTICORPOS MONOCLONAIS PARA A IDENTIFICACIÓN SELECTIVA DE MEXILLÓN MYTILUS GALLOPROVINCIALIS NUN ÚNICO PROCESO DE INCUBACIÓN

    MARIA AFRICA GONZALEZ FERNANDEZ

  47. ANÁLISE DAS APTITUDES PARA O SEU TRATAMENTO MEDIANTE COMPOSTAXE DO LODO PROCEDENTE DUNHA FÁBRICA DE PENSOS ANIMAIS, E VALORACIÓN DO COMPOST OBTIDO

    JOSEFA GARRIDO GONZALEZ

  48. PRODUCCIÓN Y RESPIRACION DEL PLANCTON MICROBIANO EN EL ÁRTICO: CAMPAÑA OCEANOGRÁFICA SAMS-ARTIC 2009

    PABLO SERRET ITUARTE

  49. ANALISE MOLECULAR RETINOSIS PIGMENTARIA RECESIVA E DOMINANTE

    DIANA VALVERDE PEREZ

  50. ANALISE MOLECULAR RETINOSIS PIGMENTARIA RECESIVA

    DIANA VALVERDE PEREZ

  51. ESTUDO DE ADAPTACIÓN DE DISTINTAS VARIEDADES DE PEQUENOS FRUTAIS DE BOSQUE EN ALTA MONTAÑA PARA A SÚA POSTERIOR SELECCIÓN E MULTIPLICACIÓN IN VITRO

    MANUEL ANGEL REY FRAILE

  52. REDE DE COOPERACIÓN PARA O DESENVOLVEMENTO TERMAL NO SUDOE (TERMARED)

    JOSE LUIS LEGIDO SOTO

  53. VALORACIÓN DA CALIDADE DUNHA ENMENDA ORGÁNICA

    JOSEFA GARRIDO GONZALEZ

  54. AUDITORÍA ENAC

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  55. CÁLCULO DA PEGADA DE CARBONO DE ADOLFO DOMÍNGUEZ, S.A.

    BENEDICTO SOTO GONZALEZ

  56. CONTADURA PORTATIL DE ALEVINS DE RODABALLO

    JULIO MARTIN HERRERO

  57. DESEÑO E DESENVOLVEMENTO DUNHA INNOVADORA MÁQUINA DE CLASIFICACIÓN E CONTEO DE OVAS DE TROITAS ARCO-IRIS (VISION-OVA)

    JULIO MARTIN HERRERO

  58. OPTIMIZACIÓN DA SELECCIÓN DE OVAS DE ONCORHYNCHUS MYKISS

    MARIA CALVIÑO CANCELA

  59. POTENCIAL ECOLÓXICO DE BARRERAS ACÚSTICAS VEXETAIS

    MARIA CALVIÑO CANCELA

2010

  1. DIVULGANDO ECOLOGIA EN TRES DIMENSIONES

    LUIS ALBERTO NAVARRO ECHEVERRIA

  2. CONTRATOS PROGRAMA-GRUPOS REFERENCIA

    JACOBO DE UÑA ALVAREZ

  3. ANTICORPOS PARA A IDENTIFICACIÓN E MARCAXE SELECTIVA DE LARVAS DE MEXILLÓN

    MARIA AFRICA GONZALEZ FERNANDEZ

  4. IV SIMPOSIO DE ASTROFÍSICA

    ANA MARIA ULLA MIGUEL

  5. PROTEÍNAS DE RECOÑECEMENTO GAMÉTICO : ¿A CHAVE PARA SELECCIÓN SEXUAL CRÍPTICA?

    EMILIO ROLAN ALVAREZ

  6. CAPACITACIÓN DA GUARDERÍA DO PARQUE NACIONAL MARÍTIMO-TERRESTRE DAS ILLAS ATLÁNTICAS DE GALICIA PARA A REALIZACIÓN DE CENSOS PRODUCTIVOS DE CORMORÁN MOÑUDO DENTRO DO ÁMBITO DO PARQUE NACIONAL

    ALBERTO LUIS VELANDO RODRIGUEZ

  7. CONTRATOS PROGRAMA-GRUPOS REFERENCIA

    MANUEL ANGEL POMBAL DIEGO

  8. DESENVOLVEMENTO DUN VÍDEO DE ANIMACIÓN EN 3D SOBRE A IMPORTANCIA DOS REPTÍS COMO VECTORES DE DISPERSIÓN DE SEMENTES NO PARQUE NACIONAL DAS ILLAS ATLÁNTICAS DE GALICIA (REF. 125/2005)

    LUIS ALBERTO NAVARRO ECHEVERRIA

  9. Análise Química e efectos de biotoxinas

    ANA MARIA CONSUELO GAGO MARTINEZ

  10. Inferencia estatística, decisión e investigación operativa

    JACOBO DE UÑA ALVAREZ

  11. Endocrinoloxía e neurofisioloxía

    FEDERICO MALLO FERRER

  12. Fisioloxía de peixes e a súa aplicación en acuicultura

    JOSE LUIS SOENGAS FERNANDEZ

  13. Astronomía e astrofísica

    ANA MARIA ULLA MIGUEL

  14. Ecoloxía acuática
  15. Reprodución de moluscos bivalvos

    MARIA FUENCISLA SAN JUAN SERRANO

  16. "AGROBIOLOXÍA AMBIENTAL: CALIDADE DE SOLOS E PLANTAS"
  17. Análise e diagnose en parasitoloxía

    JOSE MANUEL GARCIA ESTEVEZ

  18. REGULACIÓN DE LA INGESTA EN PECES TELEÓSTEOS POR FACTORES METABÓLICOS Y NEUROENDOCRINOS. EFECTO DEL ESTRÉS.

    JESUS MANUEL MIGUEZ MIRAMONTES

  19. DETECCIÓN MOLECULAR DE PORTADORES DE DISTROFIA VITELIFORME DE BEST

    DIANA VALVERDE PEREZ

  20. ESTUDO DA MICROBIOTA MALOLÁCTICA DO VAL DO SALNÉS (D.O. RIAS BAIXAS). OPTIMIZACIÓN DO PROCESO E MELLORA DA CALIDADE DOS VIÑOS

    MARIA DEL CARMEN SIEIRO VAZQUEZ

  21. OPTIMIZACIÓN DOFUNCIONAMENTO DUN VERMIRREACTOR PARA O TRATAMENTO DE RESIDUOS ORGÁNICOS

    JOSE JORGE DOMINGUEZ MARTIN

  22. PREDICCIÓN COMPUTACIONAL DEL CODIGO GENETICO EN BACTERIAS

    DAVID POSADA GONZALEZ

  23. ESTUDO DA EVOLUCIÓN MOLECULAR E BIOINFORMÁTICA

    DAVID POSADA GONZALEZ

  24. CLIMATE CHANGE INFLUENCE ON BIODIVERSITY, GOODS AND SERVICES OF MEDITERRANEAN LAGOONS (CIRCLE-MED CALL)

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  25. EFECTO DO INCREMENTO DE CO2 SOBRE O METABOLISMO A COMPOSICIÓN E A PRODUCTIVIDADE DAS POBLACIÓNS MICROBIANAS DA RIA DE VIGO COMO SOPORTE DA PRODUCCIÓN BIOLOXICA EXPLOTABLE

    MARIA CRISTINA SOBRINO GARCIA

  26. ESTUDO DA CIRCULACIÓN DE FONDO E AS SÚAS REPERCUSIÓNS AMBIENTAÍS E PESQUEIRAS

    JESUS MANUEL TORRES PALENZUELA

  27. ASISTENCIA E CONSULTORÍA TÉCNICA PARA A DIAGNOSE E CONTROL DE ENFERMIDADES PARASITARIAS APLICADO Á MELLORA DA XESTIÓN DAS EXPLOTACIÓNS MARISQUEIRAS DA CONFRARÍA DE PESCADORES "LA ANUNCIADA" DE BAIONA

    JOSE MANUEL GARCIA ESTEVEZ

  28. HNS, OIL AND INERT POLLUTION: TRAJECTORY MODELLING AND MONITORING - DRIFTER (CONVOCATORIA EUROPEA AMPERA)

    JESUS MANUEL TORRES PALENZUELA

  29. RAISIN D'OR: PRODUCCIÓN DE VIÑO DESALCOHOLIZADO ENRIQUECIDO EN POLIFENOLES CON EFECTOS BENEFICIOSOS SOBRE A SAÚDE HUMANA

    MARIA DEL CARMEN SIEIRO VAZQUEZ

  30. DETERMINACIÓN DE ANTIBOTRÍTICOS EN UVAS PARA VINIFICACIÓN Y VINOS

    JESUS SIMAL GANDARA

  31. AUDITORÍA ENAC

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  32. ASESORAMENTO DURANTE A REDACIÓN DO PLAN HIDROLÓXICO DE CUENCA, DA CONFEDERACIÓN HIDROLÓXICA DO MIÑO-SIL E DURANTE O PERÍODO DE REVISIÓN PÚBLICA DO DITO PLAN

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  33. ANÁLISES DIAGNÓSTICOS DE SOLOS AGRICOLAS
  34. ELABORACIÓN DOS ATLAS DE IDENTIFICACIÓN DOS ORGANISMOS UTILIZADOS COMO ELEMENTOS DE CALIDADE BIOLÓXICOS NAS NOVAS REDES DE CONTROL EN APLICACIÓN DA DIRECTIVA MARCO DA AUGA (CLAVE 21.834.020/0411)

    JOSEFA GARRIDO GONZALEZ

  35. ESTUDIOS SOBRE EL PAPEL DE LOS LINFOCITOS T REGULADORES EN LA REACCIÓN DE CENTRO GERMINAL: UNA APROXIMACIÓN BIO-MATEMÁTICA

    JOSE MANUEL FARO RIVAS

  36. EFECTOS DEL CAMBIO CLIMÁTICO SOBRE LOS ALMACENES DE CARBONO, IDENTIFICACIÓN DE LOS MECANISMOS IMPLICADOS

    MARIA JESUS IGLESIAS BRIONES

  37. BASES ECOLÓGICAS Y GENÉTICAS PARA LA RECUPERACIÓN DE POBLACIONES DE REO (SALMO TRUTTA)

    MARIA PALOMA MORAN MARTINEZ

  38. ANÁLISE MOLECULAR RETINOSIS PIGMENTARIA RECESIVA

    DIANA VALVERDE PEREZ

  39. CONTROL NEUROENDOCRINO E METABÓLICO DA INXESTA DE ALIMENTO EN MODELO DE PEIXES TELEÓSTEOS DE INTERÉS EN ACUICULTURA

    JOSE LUIS SOENGAS FERNANDEZ

  40. IMPACTO DE ESPECIES INVASORAS. CONSERVACIÓN DE ESPECIES AMENAZADAS

    LUIS ALBERTO NAVARRO ECHEVERRIA

  41. ESTUDIO DE PARASITOS EN MOLUSCOS BIVALVOS DE LA RIA DE VIGO Y ECOTOXICOLGIA

    JOSE MANUEL GARCIA ESTEVEZ

  42. ECOLOXIA EVOLUTIVA E DA CONSERVACION DE ESPECIES AMEAZADAS

    ADOLFO CORDERO RIVERA

  43. EMBRIOGÉNESIS SOMÁTICA EN VARIEDADES GALLEGAS DE VID
  44. BIOLOGÍA APLICADA AL SUELO Y A LAS PLANTAS

    PEDRO PABLO GALLEGO VEIGAS

  45. V JORNADAS PARA JÓVENES INVESTIGADORES EN NEUROCIENCIA

    MANUEL ANGEL POMBAL DIEGO

  46. CONTRATOS PROGRAMA-REFERENCIA
  47. CONTRATOS PROGRAMA-GRUPOS DE REFERENCIA

    MARIA AFRICA GONZALEZ FERNANDEZ

  48. CONTRATOS PROGRAMA-REFERENCIA
  49. ASISTENCIA CIENTÍFICA E TÉCNICA EN RELACIÓN COA APLICACIÓN DOS SISTEMAS DE AVALIACIÓN DO ESTADO ECOLÓXICO DESENVOLVIDOS PARA RIOS NA APLICACIÓN DA DIRECTIVA MARCO NA AGUA NAS DEMARCACIÓNS HIDROGRÁFICAS DO MIÑO E DO NORTE

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  50. CONTRATOS PROGRAMA-GRUPOS DE REFERENCIA

    FEDERICO MALLO FERRER

  51. SEGUEMENTO E AVALIACIÓN DO PROCESO DE COMPOSTAXE DE LODOS MEDIANTE PILAR ESTÁTICAS CUBERTAS VENTILADAS

    SALUSTIANO MATO DE LA IGLESIA

  52. SEGUEMENTO DA ACTIVIDADE RESPIRATORIA EN MATRICES BIOLÓXICAS SÓLIDAS

    SALUSTIANO MATO DE LA IGLESIA

  53. ANÁLISE DE POLIMORFISMOS NO TRANSPORTADOR DA SEROTONINA EN PACIENTES CON HIPERTENSIÓN ARTERIAL PULMONAR

    DIANA VALVERDE PEREZ

  54. DETECCIÓN MOLECULAR DE PORTADORES DE DISTROFIA VITELIFORME DE BEST

    DIANA VALVERDE PEREZ

  55. OPTIMIZACIÓN DAS TÉCNICAS DE INMUNODETECCIÓN PARA O RECOÑECEMENTO SELECTIVO DE LARVAS DE MEXILÓN "MYTILOS GALLOPROVINCIALIS"

    MARIA AFRICA GONZALEZ FERNANDEZ

  56. AUDITORÍA ENAC

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  57. PROXECTO DE INFILTRACIÓN DE EFLUENTES DEPURADA STP 50 DE PAZOS

    PEDRO ANTONIO ARAUJO NESPEREIRA

  58. ANÁLISE MOLECULAR DISTROFIA VITELIFORME DE BEST

    DIANA VALVERDE PEREZ

  59. DÚAS ANÁLISES MOLECULAR DISTROFIA VITELIFORME DE BEST

    DIANA VALVERDE PEREZ

  60. ANÁLISE MOLECULAR DISTROFIA VITELIFORME DE BEST

    DIANA VALVERDE PEREZ

  61. CONTROL DE FLUXO DE HATCHERY A NURSERY DE RODABALLOS

    JULIO MARTIN HERRERO

2009

  1. MONITORIZACÓN DE LARVAS DE MEXILLÓN NAS RÍAS GALEGAS MEDIANTE TÉCNICAS DE INMUNODETECCIÓN

    MARIA AFRICA GONZALEZ FERNANDEZ

  2. Sen título

    ARMANDO CABALLERO RUA

  3. EFECTOS SINÉRGICOS ENTRE METALES EN REACCIONES DE ACOPLAMIENTO CATALIZADAS POR PALADIO: ESTUDIO COMPUTACIONAL Y APLICACIONES EN SÍNTESIS TOTAL

    MARIA ROSANA ALVAREZ RODRIGUEZ

  4. IDENTIFICACIÓN TAXONÓMICA DE MOSTRAS DE MACROINVERTEBRADOS ACUÁTICOS EN RÍOS DE GALICIA-COSTA

    JOSEFA GARRIDO GONZALEZ

  5. DICTAMEN PERICIAL

    DIANA VALVERDE PEREZ

  6. MARCADORES MOLECULARES RELACIONADOS CON DISTINTOS TIPOS DE CÁNCER

    DIANA VALVERDE PEREZ

  7. CARACTERIZACIÓN XENÉTICA E SEXADO INMUNOLÓXICO DOS SALMÓNS CAPTURADOS NA PESQUERÍA GALEGA NA TEMPORADA 2009. CARACTERIZACIÓN XENÉTICA DE XUVENÍS DE SALMÓN DO RÍO ULLA

    MARIA PALOMA MORAN MARTINEZ

  8. ASISTENCIA E CONSULTORÍA TÉCNICA PARA O DIAGNÓSTICO E CONTROL DE ENFERMIDADES PARASITARIAS APLICADO Á MELLORA DA XESTIÓN DAS EXPLOTACIÓNS MARISQUEIRAS DA COFRADÍA

    JOSE MANUEL GARCIA ESTEVEZ

  9. IMPACTO DE AFLORAMIENTOS COSTEROS EN EL INTERCAMBIO ARMÓSFERA-OCÉANO DE GASES CLIMÁTICAMENTE IMPORTANTES: BALANCES PRODUCCIÓN / RESPIRACIÓN DEL PLÁNCTON MICROBIANO EN LA CAMPAÑA ICON (SOLAS-UK)

    PABLO SERRET ITUARTE

  10. ESTRATEGIAS REPRODUCTIVAS SENESCENCIA EN AVES LONGEVAS

    ALBERTO LUIS VELANDO RODRIGUEZ

  11. Avaliación do uso de carbonos minerais na redución de contaminantes químicos en efluentes de depuradora

    PEDRO ANTONIO ARAUJO NESPEREIRA

  12. PLANO DE MANEXO E XESTIÓN DOS ECOSISTEMAS DUNARES DO PARQUE NACIONAL MARÍTIMO-TERRESTRE DAS ILLAS ATLÁNTICAS DE GALICIA

    LUIS ALBERTO NAVARRO ECHEVERRIA

  13. DESENVOLVEMENTO DUN VIDEO DE ANIMACIÓN 3D SOBRE LANZAMENTO DE BOIAS LANGRAGIANAS

    LUIS ALBERTO NAVARRO ECHEVERRIA

  14. CARACTERIZACIÓN MOLECULAR, FUNCIONAL Y FENOTÍPICA DE DISTROFIAS DE RETINA SINDRÓMICAS:SÍNDROME DE BARDET-BIEDL

    DIANA VALVERDE PEREZ

  15. EMBRIOGÉNESIS SOMÁTICA EN CULTIVARES AUTÓCTONOS DE VID COMO APORTACIÓN A LA GENÓMICA FUNCIONAL Y AL ANÁLISIS GENÉTICO DE ESTA ESPECIE
  16. ASTRONOMIA E ASTROFISICA

    ANA MARIA ULLA MIGUEL

  17. REPRODUCCIÓN DE MOLUSCOS BIVALVOS

    MARIA FUENCISLA SAN JUAN SERRANO

  18. INTERFERENCIA ESTADISTICA, DECISIÓN E INVESTIGACIÓN OPERATIVA

    JACOBO DE UÑA ALVAREZ

  19. ECOLOXIA ACUATICA
  20. ANALISIS QUIMICO Y EFECTOS DE BIOTOXINAS

    ANA MARIA CONSUELO GAGO MARTINEZ

  21. ANALISE E DIAGNOSE EN PARASITOLOXIA

    JOSE MANUEL GARCIA ESTEVEZ

  22. FIXIOLOXIA DE PEIXES E A SUA APLICACIÓN EN ACUICULTURA

    JOSE LUIS SOENGAS FERNANDEZ

  23. BIOMA - DEVELOPMENT AND VALIDATION STRATEGIES TO IMPROVE THE EFFICIENCY OF MICROALGAE CULTIVATION AIMED AT OBTAINING BIODIESELL AND/OR BIOMASS

    JESUS MANUEL TORRES PALENZUELA

  24. ENDOCRINOLOXIA E NEUROFISIOLOXIA

    FEDERICO MALLO FERRER

  25. CARACTERIZACIÓN, TRATAMIENTO E RECUPERACIÓN DE SOLOS DESENVOLVIDOS SOBRE ESCOMBREIRAS DUNHA MINA DE LIGNITO
  26. A FORMACIÓN INICIAL DO PROFESORADO DE SECUNDARIA:DESEÑO DUN PROGRAMA FORMATIVO-COMPETENCIAL BASEADO NA ENSINANZA E NAS TIC, ADECUADO AS NOVAS EXIXENCIAS DA EDUCACIÓN SUPERIOR (POSGRAOS).

    ANTONIA BLANCO PESQUEIRA

  27. EFECTO DA ADICIÓN DE NUTRIENTES INORGANICOS E ORGANICOS SOBRE A ESTRUCTURA E FUNCIÓN DA COMUNIDADE MICROBIANA PLANCTONICA NA RIA DE VIGO E PLATAFORMA ADXACENTE.

    EVA MARIA TEIRA GONZALEZ

  28. MECANISMOS MOLECULARES DE ADAPTACIÓN E ESPECIACIÓN EN LITTORINA SAXATILIS:CARACTERIZACIÓN XENICA E NIVEIS DE EXPRESIÓN

    ARMANDO CABALLERO RUA

  29. ANÁLISE MOLECULAR RETINOSIS PIGMENTARIA DOMINANTE

    DIANA VALVERDE PEREZ

  30. PREGO DE PRESCRIPCIÓNS TÉCNICAS PARA A CONTRATACIÓN DE CONSULTORIÍA E ASISTENCIA TÉCNICA PARA A AVALIACIÓN DO NIVEL DE PRECISIÓN NO PROCESO DE ANÁLISE DE MOSTRAS E AVALIACIÓN DA COMUNIDADE DE DIATOMEAS

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  31. ANÁLISE MOLECULAR RETINOSIS PIGMENTARIA RECESIVA

    DIANA VALVERDE PEREZ

  32. ANÁLISE MOLECULAR RETINOSIS PIGMENTARIA DOMINANTE

    DIANA VALVERDE PEREZ

  33. EL MEDIO MARINO Y LA CONSERVACIÓN DE UN AVE MARINA EN PELIGRO DE EXTINCIÓN: EL CORMORÁN MOÑUDO EN EL PARQUE NACIONAL DE LAS ISLAS ATLÁNTICAS DE GALICIA

    ALBERTO LUIS VELANDO RODRIGUEZ

  34. EVOLUCIÓN E ADAPTACIÓN DOS SERES VIVOS

    PEDRO PABLO GALLEGO VEIGAS

  35. ANÁLISE MOLECULAR RETINOSIS PIGMENTARIA RECESIVA

    DIANA VALVERDE PEREZ

  36. LA IMPORTANCIA DE LOS REPTILES COMO VECTORES DE DISPERSIÓN DE SEMILLAS EN EL PN DE LAS ISLAS ATLANTICAS DE GALICIA

    LUIS ALBERTO NAVARRO ECHEVERRIA

  37. 1st DAHLEM WORKSHOP - TEORETICAL CONCEPTS -METHODOLOGIES SCENARIOS FOR GLOBAL CLIMATE CHANGE (CIRCLE-MEA)

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  38. V JORNADAS PARA JÓVENES INVESTIGADORES EN NEUROCIENCIA

    MANUEL ANGEL POMBAL DIEGO

  39. ESTUDO E VALORACIÓN DA DIVERSIDADE DE INVERTEBRADOS ACUÁTICOS DAS AUGAS ESTANCADAS GALEGAS CATALOGADAS NA REDE NATURA 2000

    JOSEFA GARRIDO GONZALEZ

  40. MELLORA XENÉTICA E SANITARIA DE RODABALLO:ANALISE XENOMICO DA INTERACCIÓN VIRUS-HÓSPEDE NO PROCEDEMENTO INFECTIVO DE VHSV EN RODABALLO/IDENTIFICACIÓN DE OLIGOSECUENCIAS DE VIRULENCIA EN VHSV SUBPROXECTO 4
  41. ALTERACIÓNS DO CICLO REPRODUCTOR DE MYTILUS GALLOPROVINCIALIS NO SISTEMA DE CULTIVO: RESPOSTA FISIOLÓXIA ANTE EPISODIOS DE CONTAMINACIÓN POR MUTÁXENOS SUBPROXECTO 1

    MARIA FUENCISLA SAN JUAN SERRANO

  42. ASTRONOMÍA E ASTROFÍSICA

    ANA MARIA ULLA MIGUEL

  43. VARIACIÓNS TEMPORAIS DE ALTA FRECUENCIA (DECENAL-ESTACIONAL-MAREAL)DAS ACUMULACIÓNS E FLUXOS DE GAS NA RÍA DE VIGO DURANTE O HOLOCENO.IMPLICACIÓNS E IMPACTO AMBIENTAL DA XERACIÓN E ESCAPE DE METANO NAS BATEAS DE MEXILLÓN SUBPROXECTO 1

    MARIA SOLEDAD GARCIA GIL

  44. NANOPARTÍCULAS EN SISTEMAS BIOLÓXICOS:RESPOSTA INMUNE E DIAGNOSTICO. SUBPROXECTO 2 AVALIACIÓN DE RESPOSTA INMUNE A NANOPARTÍCULAS METÁLICAS E A SUA APLICACIÓN EN DIAGNÓSTICO

    JOSE MANUEL FARO RIVAS

  45. CARACTERIZACIÓN FENÓLICA E AROMÁTICA DAS PRINCIPAIS CASTES CULTIVADAS EN BETANZOS

    MARIA DEL CARMEN SIEIRO VAZQUEZ

  46. AGROBIOLOXÍA AMBIENTAL: CALIDADE, SOLO E PLANTAS
  47. ESTUDO DA COMPOSICIÓN E APLICACIÓNS DA MACROALGA SACCORHIZA POLYSCHIDES

    JOSE LUIS LEGIDO SOTO

  48. KIWIGAL:CARACTERIZACIÓN DO FRUTO DE KIWI PRODUCIDO EN GALICIA BAIXO TRES SISTEMAS DE CULTIVO:CONVENCIONAL,INTEGRADO E ECOLÓXICO. SUBPROXECTO 2

    PEDRO PABLO GALLEGO VEIGAS

  49. APLICACIÓNS DE ARCILLAS

    JOSE LUIS LEGIDO SOTO

  50. ANÁLISE DE MOSTRAS DE ISÓTROPOS

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  51. INSTALACIÓN DUNHA ESTACIÓN HIDROMETEREOLÓXICA E SEGUIMENTO DA MESMA

    BENEDICTO SOTO GONZALEZ

  52. AUDITORÍA ENAC

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  53. REDE GALEGA DE CONSERVACIÓN DA BIODIVERSIDADE BIOLÓXICA

    ARMANDO CABALLERO RUA

  54. APLICACIÓN DE LA EMBRIOGÉNESIS GAMÉTICA A CULTIVARES DE VITIS VINÍFERA L. AUTOCTONOS DE GALICIA
  55. DISEÑO COMPUTACIONAL DE GENES CENTRALIZADOS EN PRESENCIA DE RECOMBINACIÓN: IMPLICACIONES PARA LA VACUNA DEL SIDA

    DAVID POSADA GONZALEZ

  56. RELACIONES FILOGENETICAS EN LA FAMILIA LUMBRICIDAE(OLIGOCHAETA)BASADAS EN EVIDENCIA

    JOSE JORGE DOMINGUEZ MARTIN

  57. GESTION GENETICA DE POBLACIONES EN PROGRAMAS DE CONSERVACIÓN EX- SITU:ESTUDIOS EXPERIMENTALES CON DROSOPHIKA MELANOGASTER

    ARMANDO CABALLERO RUA

  58. IMPLEMENTACIÓN DA DIRECTIVA MARCO DA AUGA EN BALEARES: AVALIACIÓN DA CALIDADE AMBIENTAL DAS MASAS DE AUGA EPICONTINENTAIS (TORRENTES E HUMIDAIS) UTILIZANDO INDICADORES E INDICES BIOLÓXICOS

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  59. RETENCIÓN Y MOVILIDAD DE CD,CU Y PB EN SUELOS,TRANSPORTES SUBSUPERFICIALY MODELOS PREDICTIVOS DE FIJACIÓN CONJUNTA E INDIVIDUAL
  60. EL PAPEL DE LOS POLINIZADORES EN LA EVOLUCIÓN FLORAL: POLIMORFISMOS ESTILARES E INTEGRACIÓN FENOTIPICA

    LUIS ALBERTO NAVARRO ECHEVERRIA

  61. SUBDIVISIONES TELENCEFALICAS EN LAMPREAS: IMPLICACIONES EN EL DESARROLLO DEL CEREBRO DE VERTEBRADOS.

    MANUEL ANGEL POMBAL DIEGO

  62. ESTUDO DOS PRECURSORES AROMÁTICOS E COMPOSICIÓN DA UVA ALBARIÑO EN FUNCIÓN DA SITUACIÓN DO VIÑEDO PARA A ZONIFICACIÓN DE VIÑEDOS NO SALNÉS, D. O. RÍAS BAIXAS

    MARIA DEL CARMEN SIEIRO VAZQUEZ

  63. DISTRIBUCIÓN DE PESTICIDAS APLICADOS A CULTIVOS: TRANSFERENCIA PLANTA-SUELO Y LIBERACIÓN DE INGREDIENTES ACTIVOS DESDE FORMULACIONES APLICADAS AL SUELO

    JOSE EUGENIO LOPEZ PERIAGO

  64. ECOLOXÍA EVOLUTIVA E CONSERVACIÓN

    ADOLFO CORDERO RIVERA

  65. REGULACIÓN DA INXESTA DE ALIMENTO

    JOSE LUIS SOENGAS FERNANDEZ

  66. ESTUDO DE PARÁSITOS EN MOLUSCOS

    JOSE MANUEL GARCIA ESTEVEZ

  67. CONTRATO PROGRAMA (NOVOS)
  68. CONTRATO PROGRAMA (RENOVACIÓN)

    MARIA ELSA VAZQUEZ OTERO

  69. AVALIACIÓN DA CALIDADE DA AGUA DO RÍO FURNIA (TUY-PONTEVEDRA) MEDIANTE INDICADORES BIOLÓXICOS, ANTES DA POSTA EN MARCHA DA ESTACIÓN DEPURADORA DE AGUAS RESIDUAIS

    JOSEFA GARRIDO GONZALEZ

  70. DETERMINACIÓN DA COMUNIDADE DE DIATOMEAS E A SÚA APORTACIÓN AO ESTADO ECOLÓXICO NAS ESTACIÓNS DE MUESTREO QUE INTEGRAN AS REDES DE VIXILANCIA E OPERATIVA NA CUENCA NORTE 2007-2008

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  71. ANÁLISE MOLECULAR RETINOSIS PIGMENTARIA

    DIANA VALVERDE PEREZ

  72. AUDITORIA ENAC

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  73. ANÁLISE MOLECULAR ENFERMIDADE DE STARGARDT

    DIANA VALVERDE PEREZ

  74. CONCEPTOS EN ECOLOXÍA PARA O DESENVOLVEMENTO DE APLICACIÓNS INFORMATICAS

    LUIS ALBERTO NAVARRO ECHEVERRIA

  75. DÚAS ANÁLISES MOLECULAR DISTROFIA VITELIFORME DE BEST

    DIANA VALVERDE PEREZ

  76. DÚAS ANÁLISES MOLECULAR DISTROFIA VITELIFORME DE BEST

    DIANA VALVERDE PEREZ

  77. ANÁLISE MOLECULAR DE XENES INVOLUCRADOS NA HIPERTENSIÓN PULMONAR.

    DIANA VALVERDE PEREZ

  78. IX SIMPOSIUM INTERNACIONAL SOBRE BIOLOGÍA Y EVOLUCIÓN DE LITTORINIDOS

    EMILIO ROLAN ALVAREZ

  79. FILOGEOGRAFÍA Y PATRONES DE COLONIZACIÓN DE REPTILES EN LAS ISLAS DEL OCÉANO ÍNDICO

    DAVID POSADA GONZALEZ

  80. ASESORÍA SISTEMA DE ILUMINACIÓN PARA A XESTIÓN DE CRÍA DE RODABALLOS

    JULIO MARTIN HERRERO

  81. ANÁLISE MOLECULAR RETINOSIS PIGMENTARIA

    DIANA VALVERDE PEREZ

2008

  1. CARACTERIZACIÓN XENÉTICA DOS SALMÓNS CAPTURADOS NA PESQUERÍA GALEGA NA TEMPADA 2008.

    MARIA PALOMA MORAN MARTINEZ

  2. ASISTENCIA TÉCNICA PARA A MUSEIZACIÓN DO CENTRO DE INTERPRETACIÓN DA XEOMORFOLOXÍA DO PARQUE NATURAL BAIXA - LIMIA ( SERRA DO XURÉS)

    JUAN CARLOS MEJUTO FERNANDEZ

  3. Sen título

    ALBERTO LUIS VELANDO RODRIGUEZ

  4. PREDICCIÓN DE INCENDIOS FORESTALES: ÍNDICE DE PELIGRO DE INCENDIO ESPECÍFICO PARA EL NO DE LA PENINSULA ÍBERICA. ( N PORTUGAL, N CASTILLA Y LEÓN, GALICIA, ASTURIAS Y CANTABRIA

    JOSE LUIS LEGIDO SOTO

  5. CONSOLIDACIÓN E ESTRUCTURACIÓN DE UNIDADES DE INVESTIGACIÓN COMPETITIVA 07-CONSELLERÍA INNOVACIÓN
  6. INMUNOLOXÍA MÉXICO-ESPAÑA

    MARIA AFRICA GONZALEZ FERNANDEZ

  7. UNA UNIVERSIDAD, UN UNIVERSO

    ANA MARIA ULLA MIGUEL

  8. CONSOLIDACIÓN E ESTRUCTURACIÓN DE UNIDADES DE INVESTIGACIÓN COMPETITIVA 07-CONSELLERÍA INNOVACIÓN

    JOSE JORGE DOMINGUEZ MARTIN

  9. ASISTENCIA E CONSULTORÍA PARA O DIAGNÓSTICO E CONTROL DE ENFERMIDADES PARASITARIAS APLICADO Á MELLORA DA XESTIÓN DAS EXPLOTACIÓNS MARISQUEIRAS

    JOSE MANUEL GARCIA ESTEVEZ

  10. DIVULGACIÓN DE LA INVESTIGACIÓN CIENTÍFICA EN ECOLOGÍA Y MEDIO AMBIENTE

    LUIS ALBERTO NAVARRO ECHEVERRIA

  11. REDE DE ANIMAIS TRANSXÉNICOS DE GALICIA

    MARIA AFRICA GONZALEZ FERNANDEZ

  12. CARACTERIZACIÓN DE LA INHIBICIÓN GABAERGICA Y GLICINERGICA EN EL NUCLIO CUNEADO DE RATA, MODULAICÓN DE LA ACTIVIDAD ESPONTANEA Y RÍTMICA ¿IN VIVO? E ¿IN VITRO?.

    JOSE ANTONIO LAMAS CASTRO

  13. DISEÑO ÓPTIMO DE PROGRAMAS DE CONSERVACIÓN MEDIANTE EL USO CONJUNTO DE ESTRATEGIAS CLÁSICAS Y NUEVAS TECNOLOGÍAS: ESTUDIOS TEÓRICOS Y PRÁCTICOS

    ARMANDO CABALLERO RUA

  14. DETERMINACIÓN DO SEXO POR MÉTODOS INMUNOLÓXICOS DOS SALMÓNS CAPTURADOS EN RÍOS DE CANTABRIA DURANTE A TEMPADA DE PESCA NOS ANOS 2005,2006,2007, E 2008.

    MARIA PALOMA MORAN MARTINEZ

  15. CARACTERIZACIÓN DA INHIBICIÓN GABAERXICA E GLICINERXICA NO NUCLEO CUNEADO DE RATA.MODULACIÓN DA ACTIVIDADE ESPONTANEA E RITMICA"IN VIVO"E "IN VITRO"

    JOSE ANTONIO LAMAS CASTRO

  16. APLICACIÓN DE TELEDETECCIÓN, INTELIXENCIA ARTIFICIAL E SIG AO ESTUDO DA VARIABILIDADE…

    JESUS MANUEL TORRES PALENZUELA

  17. USO DE ISÓTOPOS ESTABLES DE CARBONO Y NITRÓGENO (13C Y 15N) PARA EL ESTUDIO DE LOS HABITOS TROFICOS DE LOS ORGANISMOS BENTONICOS ASOCIADOS A LOS VARAMIENTOS DE S. MUTICUM Y S. POLYSCHIDES EN PLAYAS

    CELIA OLABARRIA UZQUIANO

  18. OPTIMIZACIÓN DA EFICIENCIA ENERXÉTICA NA FLOTA PESQUERA

    JESUS MANUEL TORRES PALENZUELA

  19. CONCURSO-EXPOSICIÓN: DESEÑA E CONSTRÚE UN ANIMAL ARTRÓPODO

    PEDRO PABLO GALLEGO VEIGAS

  20. ALTERACIÓNS DO CICLO REPRODUCTOR DE MYTILUS GALLOPROVINCIALIS NO SISTEMA DE CULTIVO: RESPOSTA FISIOLÓXICA ANTE EPISODIOS DE CONTAMINACIÓN POR MUTÁXENOS SUBPROXECTO 2

    JOSE MANUEL GARCIA ESTEVEZ

  21. REPRODUCCIÓN DE MOLUSCOS BIVALVOS

    MARIA FUENCISLA SAN JUAN SERRANO

  22. FORMACIÓN E APOIO TÉCNICO NO DESENVOLVEMENTO DE MÉTODOS CIENTÍFICOS DE CLASIFICACIÓN BIOLÓXICA BASEADA NOS MACROINVERTEBRADOS BENTÓNICOS

    JOSEFA GARRIDO GONZALEZ

  23. INFERENCIA ESTATÍSTICA, DECISIÓN E INVESTIGACIÓN OPERATIVA

    JACOBO DE UÑA ALVAREZ

  24. OPTIMIZACIÓN DA EFICIENCIA ENERXÉTICA NA FLOTA PESQUEIRA

    JESUS MANUEL TORRES PALENZUELA

  25. HEALTH IMPACT OF ENGINEERED METAL AND METAL OXIDE NANOPARTICLES: RESPONSE, BIOIMAGING AND DISTRIBUTION AT CELLULAR AND BODY LEVEL

    MARIA AFRICA GONZALEZ FERNANDEZ

  26. RELACIONES EVOLUTIVAS EN EL COMPLEJO DE ESPECIES MYTILUS EDULIS MEDIANTE SECUENCIAS DE DNA DEL GEN ODH Y POSIBLE EFECTO SELECTIVO DEL GEN ODH.
  27. REVISIÓN E ESTUDO DAS PRINCIPAIS ESPECIES DE MOSQUITOS DE GALICIA

    JOSEFA GARRIDO GONZALEZ

  28. CONTRATOS PROGRAMA-GRUPOS CONSOLIDADOS

    PEDRO PABLO GALLEGO VEIGAS

  29. CONTRATOS PROGRAMA-GRUPOS CONSOLIDADOS

    JOSE LUIS SOENGAS FERNANDEZ

  30. ESTUDO DA COMPOÑENTE ALELOPÁTICO NA CAPACIDADE INVASIVA DA MIMOSA (ACAACIA DEALBATA LINK) NO BOSQUE E AS PLANTACIÓNS FORESTAIS GALEGAS

    MANUEL JOAQUIN REIGOSA ROGER

  31. INCORPORACIÓN DE TÉCNICAS DE INMUNODETECIÓN NA MONITORIZACIÓN DE LARVAS DE MEXILLÓN NAS AUGAS COSTEIRAS GALEGAS: (II) AUTOMATIZACIÓN

    MARIA AFRICA GONZALEZ FERNANDEZ

  32. ESTUDO DA DIVERSIDADE XENÉTICA E CENSOS EFECTIVOS DAS POBOACIÓNS GALEGAS DE NÉCORA

    MARIA PALOMA MORAN MARTINEZ

  33. AVALIACIÓN DE RISCO DA CONTAMINACIÓN MARIÑA SOBRE O CULTIVO DE MEXILLÓN NAS RÍAS GALEGAS

    RICARDO BEIRAS GARCIA SABELL

  34. CONTROL PARASITARIO NO MEXILLÓN

    JOSE MANUEL GARCIA ESTEVEZ

  35. DETERMINACIÓN DA COMUNIDADE DE DIATOMEAS E A SÚA APORTACIÓN AO ESTADO ECOLÓXICO NAS ESTACIÓNS DE MUESTREO QUE INTEGRAN AS REDES DE VIXILANCIA E OPERATIVA NA CUENCA NORTE 2007-2008

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  36. FACTORES QUE AFECTAN Á SUPERVIVENCIA DO SALMÓN ATLÁNTICO. APLICACIÓN PARA A RECUPERACIÓN DE ESTA ESPECIE EN RÍOS DO SUR DE GALICIA

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  37. ESTIMACIÓN DA DIVERSIDADE XENÉTICA E MEDIDAS DE CONSERVACIÓN EN POBOACIÓNS DE EESPECIES AMENAZADAS: O CASO DOS GALÁPAGOS NO NW DA PENÍNCULA IBÉRICA

    ADOLFO CORDERO RIVERA

  38. BIOLOXÍA REPRODUCTIVA E CONSERVACIÓN DAS ESPECIES DO XÉNERO ARMERIA L. INCLUÍDAS NO CATÁLOGO GALEGO DE ESPECIES AMENAZADAS DE GALICIA COMO FERRAMENTAS PARA A XESTIÓN…

    JOSE MARIA SANCHEZ FERNANDEZ

  39. EFECTO DO CALENTAMENTO GLOBAL SOBRE A BIODIVERSIDADE EDÁFICA E AS EMISIÓNS DE CO2 NA SIERRA DO XISTRAL (LUGO)

    MARIA JESUS IGLESIAS BRIONES

  40. MODALIDADE RENOVACIÓN

    JOSE JORGE DOMINGUEZ MARTIN

  41. MODALIDADE NOVOS
  42. MODALIDADE NOVOS

    MANUEL JOAQUIN REIGOSA ROGER

  43. INFORME SOBRE AS SOLICITUDES DE REGADÍOS DE "ZONAS ENTRE RÍOS", "PARTE ALTA DO LIMIA", NA COMARCA DA LÍMIA (OURENSE".

    BENEDICTO SOTO GONZALEZ

  44. AGL2004-08137-C04-03

    JOSE LUIS SOENGAS FERNANDEZ

  45. CGL2004-03920/BOS

    ARMANDO CABALLERO RUA

  46. IDENTIFICACIÓN MEDIANTE TÉCNICAS PROTEÓMICAS DE PROTEÍNAS DE SUERO HUMANO CON UTILIDADE CLÍNICA COMO MARCADORES TUMORAIS PARA O CANCRO NO MICROCÍTICO DE PULMÓN (CNMP)
  47. BFU2004-02700/BMC

    ARMANDO CABALLERO RUA

  48. INCENTIVO (PARA GRUPOS CONSOLIDADOS) AL PROXECTO CTM2004-05174-C02-01/MAR

    EMILIO MANUEL FERNANDEZ SUAREZ

  49. UNIDADE DIDÁCTICA ITINERANTE PARA OS COLEXIOS CAIXANOVA "OS RÍOS DE GALICIA"

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  50. SEGUIMENTO DA SITUACIÓN ACTUAL DAS POBLACIÓNS DE ANFIBIOS CON PROPOSTA DE MEDIDAS DE CONSERVACIÓN PARA AQUELAS POBOACIÓNS AMEAZADAS NO PARQUE NACIONAL MARÍTIMO-TERRESTRE DAS ILLAS ATLÁNTICAS DE GALICIA.

    ADOLFO CORDERO RIVERA

  51. TRATAMENTOS BIOLÓXICOS PARA A CONTRATACIÓN E FORMACIÓN DE PERSOAL DE UNIVERSIDADES E CENTROS DE INVESTIGACIÓN NA EMPRESA

    SALUSTIANO MATO DE LA IGLESIA

  52. PROXECTO DE MUSEIZACIÓN DO CENTRO DE INTERPRETACIÓN GEOMORFOLÓXICO DO PARQUE NATURAL DA BAIXA LIMIA-SERRA DO XURÉS

    JUAN CARLOS MEJUTO FERNANDEZ

2007

  1. LIBERACIÓN, PERSISTENCIA E TRANSPORTE NO SOLO DE FITOSANITARIOS APLICADOS EN FORMULACIÓNS TÉCNICAS

    JOSE EUGENIO LOPEZ PERIAGO

  2. ASISTENCIA E CONSULTORÍA TÉCNICA PARA O DIAGNÓSTICAO E CONTROL DE ENFERMIDADES PARASITARIAS APLICADO A MELLORA DA XESTIÓN DAS EXPLOTACIÓNS MARISQUEIRAS DA COFRADÍA DE PESCADORES LA ANUNCIADA DE BAIONA

    JOSE MANUEL GARCIA ESTEVEZ

  3. CARACTERIZACIÓN XENÉTICA DOS SALMÓNS CAPTURADOS NA PESQUERÍA GALEGA NA TEMPORADA 2007

    MARIA PALOMA MORAN MARTINEZ

  4. CERÁMICAS BIOMÓRFICAS DE SIC RECUBIERTAS CON VIDRIO BIOACTIVO PARA APLICACIONES BIOMÉDICAS: ESTUDIOS IN VITRO E IN VIVO

    JULIA ASUNCION SERRA RODRIGUEZ

  5. CARACTERIZACIÓN DE LA RECOMBINACIÓN EN SECUENCIAS DE ADN Y SU IMPORTANCIA EN EL VIRUS DE LA INMUNODEFICIENCIA HUMANA TIPO 1 (VIH-1)

    DAVID POSADA GONZALEZ

  6. ARQUITECTURA GENÉTICA Y ORIGEN EVOLUTIVO DE CARACTERES ADAPTATIVOS EN UN CARACOL MARINO

    EMILIO ROLAN ALVAREZ

  7. RITMICIDAD Y REGULACIÓN NEUROENDOCRINA DE LA INGESTA DE ALIMENTO EN PECES TELEOSTEOS.

    JESUS MANUEL MIGUEZ MIRAMONTES

  8. PGIDIT04RFO383007PR

    BENEDICTO SOTO GONZALEZ

  9. PROSPECCIÓN ARQUEOLÓXICA SUBACUATICA GEOFÍSICA EN EL ESTRECHO DE RANDE (RÍA DE VIGO-PONTEVEDRA)

    MARIA SOLEDAD GARCIA GIL

  10. PGIDIT04RMA312002PR

    JOSE MANUEL GARCIA ESTEVEZ

  11. CONTRATO-PROGRAMA
  12. ANALISE PARAXITOLOXICO EN PEIXES

    JOSE MANUEL GARCIA ESTEVEZ

  13. Sen título

    DAVID POSADA GONZALEZ

  14. ELABORACION DUN MAPA ZOOSANITARIO PARA MOLUSCOS BIVALVOS.

    JOSE MANUEL GARCIA ESTEVEZ

  15. MONTAXE-LECTURA DE ESCAMAS E DETERMINACIÓN DA IDADE DE SALMÓNS ATLÁNTICOS CAPTURADOS OU CONTROLADOS NOS RÍOS GALEGOS NOS ÚLTIMOS 10 ANOS

    MARIA PALOMA MORAN MARTINEZ

  16. COFINANCIAMENTO (CONSOLIDADOS)

    JOSE ANTONIO LAMAS CASTRO

  17. COFINANCIAMENTO (CONSOLIDADOS)

    JESUS MANUEL MIGUEZ MIRAMONTES

  18. ESTUDO DAS PARASITOSE QUE AFECTAN AO CARACOL TETIT-GRIS (HELIX ASPERSA ASPERSA) EN EXPLOTACIÓNS HELICICULTORAS DE GALICIA

    RAUL IGLESIAS BLANCO

  19. RED TEMÁTICA DE CULTIVO IN VITRO Y TRANSFORMACIÓN GENÉTICA DE ESPECIES FRUTALES

    MANUEL ANGEL REY FRAILE

  20. COMPOSICIÓN QUÍMICA E COMUNICADES BIOLÓXICAS DE ALGÚNS RÍOS DA REDE DO NORTE DE ESPAÑA

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  21. AVALIACIÓN DOS RECURSOS DÍDRICOS EN CUNCAS AGROFORESTAIS DE PEQUEÑO TAMAÑO. ANÁLISE DA DISTRIBUCIÓN TEMPORAL E DA CALIDADE DA AUGA

    BENEDICTO SOTO GONZALEZ

  22. CONTRATO-PROGRAMA

    ARMANDO CABALLERO RUA

  23. CONTRATO-PROGRAMA
  24. DINÁMICA E DISTRIBUCIÓN DE HERBICIDAS E COBRE NUNHA CUNCA DESTINADA AO CULTIVO DA VIDE

    MANUEL ARIAS ESTEVEZ

  25. ESTUDO DOS ASPECTOS AMBIENTAIS DA CUNCA DA LIMIA (OURENSE)

    PEDRO ANTONIO ARAUJO NESPEREIRA

  26. ESTUDO DO MEDIO HÍDRICO E EDÁFICO CIRCUNDANTE Á VÍA DO SALNÉS

    BENEDICTO SOTO GONZALEZ

  27. CARACTERIZACIÓN HIDROLÓXICA DA CUNCA DA LIMIA (OURENSE)

    BENEDICTO SOTO GONZALEZ

  28. AVALIACIÓN DO IMPACTO AMBIENTAL XENÉTICO POR VERTIDO DE FUEL EN POBOACIÓNS NATURAIS DE ESPECIES MARIÑAS

    ARMANDO CABALLERO RUA

  29. A EVOLUCIÓN DA HETEROSTILIA: NOVAS PROBAS DA HIPÓTESE DARXINIANA DE LLOYD E WEBB

    LUIS ALBERTO NAVARRO ECHEVERRIA

  30. FLUXOS DE CARBONO MEDIADOS POLO PLANCTO EN AMBIENTES OLIGOTRÓFICOS SUBTROPICAIS: UNHA APROXIMACIÓN LAGRANGIANA

    EMILIO MANUEL FERNANDEZ SUAREZ

  31. EFECTO DA SELECCIÓN DE XENES ESPECÍFICOS SOBRE A VARIACIÓN E A ESTRUCTURA XENÉTICA POBOACIONAL

    ARMANDO CABALLERO RUA

  32. FERRAMENTAS PARA A AVALIACIÓN INTEGRAL DO RISCO CAUSADO POLA CONTAMINACIÓN QUÍMICA NOS ECOSISTEMAS E RECURSOS MARIÑOS COSTEIROS

    EMILIO MANUEL FERNANDEZ SUAREZ

  33. EFECTOS DA EXPOSICIÓN A HIDROCARBUROS AROMÁTICOS POLICÍCLICOS SOBRE A REPRODUCIÓN E O SEU CONTROL NEUROENDOCRINO EN PEIXES TELEÓSTEOS

    JOSE LUIS SOENGAS FERNANDEZ

  34. EPIDEMIOLOXÍA, FISIOPATOLOXÍA E CARACTERIZACIÓN CLÍNICA E MOLECULAR DAS DISTROFIAS HEREDITARIAS DE RETINA EsRetNET

    ARMANDO CABALLERO RUA

  35. ORGANIZACIÓN E DESENVOLVEMENTO DO PALIO DE VERTEBRADOS. CONSIDERACIÓNS EVOLUTIVAS

    MANUEL ANGEL POMBAL DIEGO

  36. MELLORA DE EUCALYPTUS GLOBULUS: ALTERACIÓN DA BIOSÍNTESE DE LIGNINAS MEDIANTE A INTEGRACIÓN E EXPRESIÓN DE SECUENCIAS XÉNICAS HOMÓLOGAS

    PEDRO PABLO GALLEGO VEIGAS

  37. ELABORACIÓN DUN MAPA ZOOSANITARIO PARA MOLUSCOS BIVALVOS

    JOSE MANUEL GARCIA ESTEVEZ

  38. ELABORACIÓN DUN MAPA ZOOSANITARIO PARA MOLUSCOS BIVALVOS

    JOSE MANUEL GARCIA ESTEVEZ

  39. ELABORACIÓN DUN MAPA ZOOSANITARIO PARA MOLUSCOS BIVALVOS

    JOSE MANUEL GARCIA ESTEVEZ

  40. ASISTENCIA CIENTÍFICO-TÉCNICA EN DIVERSAS TAREFAS DEA IMPLANTACIÓN DA DIRECTIVA MARCO DE AUGAS DA CUENCA NORTE

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  41. IMPLEMENTO DA DIRECTIVA MARCO DA AUGA EN BALEARES: EVALUACIÓN DA CALIDADE DAS MASAS DE AUGA EPICONTINENTAIS (TORRENTES E HUMEDAIS) UTILIZANDO INDICADORES E ÍNDICES BIOLÓXICOS

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

2006

  1. INCREMENTO DA TEMPERATURA E SOLOS DE TURBEIRA: EFECTOS SOBRE A ESTRUCTURA DAS COMUNIDADES E OS FLUXOS DE CARBONO

    PEDRO PABLO GALLEGO VEIGAS

  2. PROXECTO QUE FINANCIA: BFI-2003-04479

    MANUEL ANGEL POMBAL DIEGO

  3. DETERMINACIÓN DA COMUNIDADE DE DIATOMEAS E A SÚA APORTACIÓN Ó ESTADO ECOLÓXICO NAS ESTACIÓNS DE MOSTRAXE QUE INTEGRAN A REDE DE REFERENCIA E A REDE DE INTERCALIBRACIÓN NA CONCA NORTE 2006

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  4. BASES PARA A ELABORACIÓN DO PLAN DE CONSERVACIÓN DO CORMORÁN MOÑUDO NO PARQUE NACIONAL DAS ILLAS ATLÁNTICAS DE GALICIA

    ALBERTO LUIS VELANDO RODRIGUEZ

  5. XENÓMICA FUNICOANL DAS INTERACCIÓNS PATÓXENO-HOSPEDADOR NO RODABALLO (SCOPHTHALMUS MAXIMUS)
  6. VERMICOMPOSTAXE DE RESIDUOS ORGÁNICOS: OBTENCIÓN DE BIOFERTILIZANTES E BIOPRAGUICIDAS

    JOSE JORGE DOMINGUEZ MARTIN

  7. SEGUIMENTO DOS PARÁMETROS FÍSICO-QUÍMICOS, FITOPLANCTON E INVERTEBRADOS DA RESERVA NATURAL DE S`ALBUFERETA 2006

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  8. MEJORA DE EUCALIPTUS GLOBULUS: ALTERACIÓN DE LA BIOSÍNTESIS DE LIGNINAS MEDIANTE LA INTEGRACIÓN Y EXPRESIÓN DE SECUENCIAS GÉNICAS HOMÓLOGAS

    PEDRO PABLO GALLEGO VEIGAS

  9. CARACTERIZACIÓN XENÉTICA DOS SALMONS CAPTURADOS NA PESQUERÍA GALEGA NA TEMPORADA 2005

    MARIA PALOMA MORAN MARTINEZ

  10. DETECCIÓN, SEGUIMIENTO Y PREDICCIÓN DE VERTIDOS CONTENIENDO HIDROCARBUROS EN AGUAS OCEÁNICAS, UTILIZANDO TELEDETECCIÓN Y SISTEMAS DE INTELIGENCIA ARTIFICIAL

    JESUS MANUEL TORRES PALENZUELA

  11. EFECTOS DE LA EXPOSICION A HIDROCARBUROS AROMATICOS POLICICLICOS SOBRE LA REPRODUCCION Y SU CONTROL NEUROENDOCRINO EN PECES TELEOSTEOS

    JOSE LUIS SOENGAS FERNANDEZ

  12. IMPACTO DEL VERTIDO DE HIDROCARBURO DEL PRESTIJE SOBRE LA RED TRÓFICA MICROBIANA PLANCTÓNICA

    PABLO SERRET ITUARTE

  13. EVALUACIÓN DEL IMPACTO GENÉTICO POR VERTIDO DE FUEL EN POBLACIONES NATURALES DE ESPECIES MARINAS

    ARMANDO CABALLERO RUA

  14. LAS AVES MARINAS COMO BIOINDICDORES ESPACIO-TEMPOLARES POR EL VERTIDO DEL BUQUE PRESTIGE EN EL LITORAL GALLEGO

    ALBERTO LUIS VELANDO RODRIGUEZ

  15. GAS SOMERO EN EL MARGEN ATLANTICO DE GALICIA. IMPLICACIONES CLIMATICO-AMBIENTALES

    MARIA SOLEDAD GARCIA GIL

  16. EFECTO DE LA SELECCIÓN DE GENES ESPECÍFICOS SOBRE LA VARIACIÓN Y L A ESTRUCTURA GENÉTICA POBLACIONAL

    ARMANDO CABALLERO RUA

  17. Influencia das actividades forestais na calidade das augas do río Puga (Concello de Tóen, Ourense)

    JUAN CARLOS NOVOA MUÑOZ

  18. ORGANIZACIÓN Y DESARROLLO DEL PALIO DE VERTEBRADOS. CONSIDERACIONES EVOLUTIVAS

    MANUEL ANGEL POMBAL DIEGO

  19. VERMICOMPOSTAJE DE RESIDUOS ORGÁNICOS: OBTENCIÓN DE BIOFERTILIZANTES Y BIOPLAGUICIDAS

    JOSE JORGE DOMINGUEZ MARTIN

  20. MEJORA DE EUCALYPTUS GLOBULUS: ALTERACIÓN DE LA BIOSÍNTESIS DE LIGNINAS MEDIANTE LA INTEGRACIÓN Y EXPRESIÓN DE SECUENCIAS GÉNICAS HOMÓLOGAS

    PEDRO PABLO GALLEGO VEIGAS

  21. LA EVOLUCIÓN DE LA HETEROSTILIA: NUEVAS PRUEBAS DE LA HIPÓTESIS DARWINIANA DE LLOYD Y WEBB

    LUIS ALBERTO NAVARRO ECHEVERRIA

  22. MINIMIZACIÓN DA CAPACIDADE CONTAMINANTE DOS AFLUENTES DE AUGAS DEPURADAS

    BENEDICTO SOTO GONZALEZ

  23. APLICACIÓN DE MARCADORES PARASITARIOS E XENÉTICOS NA AVALIACIÓN DO IMPACTO POSTVERTIDO SOBRE O MEXILLÓN GALEGO (SUBPROXECTO Nº 1)

    JOSE MANUEL GARCIA ESTEVEZ

  24. EFECTO DAS MANCHAS SOLARES SOBRE AS PESQUERÍAS DE PEIXES PELÁXICOS. MODELOS DE PREDICIÓN DAS CAPTURAS
  25. ELABORACIÓN DUN MAPA ZOOSANITARIO PARA MOLUSCOS BIVALVOS

    JOSE MANUEL GARCIA ESTEVEZ

  26. ELABORACIÓN DUN MAPA ZOOSANITARIO PARA MOLUSCOS BIVALVOS

    JOSE MANUEL GARCIA ESTEVEZ

  27. ELABORACIÓN DUN MAPA ZOOSANITARIO PARA MOLUSCOS BIVALVOS

    JOSE MANUEL GARCIA ESTEVEZ

  28. INMUNOTERAPIA: VALIDACIÓN DEL POTENCIAL TERAPÉUTICO DE ANTICUERPOS MONOCLONALES HUMANOS DIRIGIDOS FRENTE A LEUCEMIAS

    MARIA AFRICA GONZALEZ FERNANDEZ

  29. CONSTRUCTOR DUN REACTOR DE VERMICOMPOSTAXE PILOTO PARA O TRATAMENTO DE RESIDUOS ORGÁNICOS AGROPECUARIOS

    JOSE JORGE DOMINGUEZ MARTIN

  30. INMUNOTERAPIA: VALIDACION DO POTENCIAL TERAPEUTICO DE ANTICORPOS MONOCLONAIS HUMANOS DIRIXIDOS FRENTE A LEUCEMIAS E/O LINFOMAS HUMANOS.

    MARIA AFRICA GONZALEZ FERNANDEZ

  31. PROMOCION E COORDINACION DE PRACTICAS SOCIO-SANITARIAS EN GERIATRIA. INTERVENCION EDUCATIVA PARA LA PROMOCION DE ESTILOS DE VIDA SALUDABLES EN LA VEJEZ.

    MARGARITA ROSA PINO JUSTE

  32. EFECTOS TOXICOS Y PATOLOGICOS DE DERIVADOS DE PETROLEO SOBRE LA REPRODUCCION DE MYTILUS GALLOPROVINCIALIS

    MARIA FUENCISLA SAN JUAN SERRANO

  33. ELABORACIÓN DUN MAPA ZOOSANITARIO PARA MOLUSCOS BIVALVOS

    JOSE MANUEL GARCIA ESTEVEZ

  34. INVESTIGACIÓN A ESCALA INDUSTRIAL PARA O RECICLAXE E VALORIZACIÓN DOS RESIDUOS ORGÁNICOS DA INDUSTRIA PESQUEIRA

    SALUSTIANO MATO DE LA IGLESIA

  35. DESENVOLVEMENTO DUN SISTEMA SÓNICO DE DETECCIÓN PROTECCIÓN E GUIADO DE MAMÍFEROS MARIÑOS

    JOSEFA GARRIDO GONZALEZ

  36. WORKSHOP SOBRE RESPIRACIÓN Y REDES TRÓFICAS PLANCTÓNICAS

    PABLO SERRET ITUARTE

  37. ANÁLISES MOLECULAR EN 12 PACIENTES DIAGNOSTICADOS DE HIPERTENSIÓN PULMONAR

    DIANA VALVERDE PEREZ

  38. RED NACIONAL DE TELEDETECCIÓN OCEANOGRÁFICA

    JESUS MANUEL TORRES PALENZUELA

  39. MIELOMA MÚLTIPLE E OUTRAS GAMMAPATÍAS DA XÉNESE Á TERAPÉUTICA

    MARIA AFRICA GONZALEZ FERNANDEZ

  40. EPIDEMILOXÍA, FISIOPATOLOXÍA E CARACTERIZACIÓN CLÍNICA E MOLECULAR DAS DISTROFIAS HEREDITARIAS DE RETINA ESRETNET

    ARMANDO CABALLERO RUA

  41. SISTEMA DE ANÁLISE DE IMÁXENES BIODOC-IT

    PABLO PRESA MARTINEZ

  42. ESTUDO DAS PARASITOSES QUE AFECTAN AO CARACOL PETIT-GRIS EN EXPLOTACIÓNS HELICICULTORAS DE GALICIA

    RAUL IGLESIAS BLANCO

  43. REDUCCIÓN DE PATOXENOS E XERACION DE SUSTANCIAS PROMOTORAS DO CRECEMENTO VEXETAL DURANTE O VERICOMPOSTAXE DE RESIDUOS ORGÁNICOS.

    JOSE JORGE DOMINGUEZ MARTIN

  44. WEED CONTROL USING CROP ALLELOPATHY

    MANUEL JOAQUIN REIGOSA ROGER

  45. ECOTOSICOLOXIA MARIÑA

    EMILIO MANUEL FERNANDEZ SUAREZ

  46. MÁSTER IN TUTELA DELL' AMBIENTE MARINO E OCEANOGRAFÍA "MAMBO"
  47. EFECTOS DE VERTIDOS ACCIDENTAIS DE PETRÓLEO SOBRE ECOSISTEMAS BENTÓNICOS COSTEIROS: O CASO DO PRESTIGE (VERCOS)

    EMILIO MANUEL FERNANDEZ SUAREZ

  48. BIOINFORMATIC SELECTION OF MODELS OF PROTEIN EVOLUTION

    DAVID POSADA GONZALEZ

  49. TRATAMENTO DO LODO PROCEDENTE DA DEPURADORA DE TORROSO (MOS) MEDIANTE TÉCNICAS BIOLÓXICAS: RECICLAXE E REVALORIZACIÓN

    SALUSTIANO MATO DE LA IGLESIA

2005

  1. APLICACIÓN DE MARCADORES PARASITARIOS E XENÉTICOS NA AVALIACIÓN DO IMPACTO POSTVERTIDO SOBRE O MEXILLÓN GALEGO (SUBPROXECTO Nº 2)

    PABLO PRESA MARTINEZ

  2. INDEXAXE EN VERDE DE VARIEDADES AUTÓCTONAS DE VIDE A PARTIR DE MATERIAL PRODUCIDO IN VITRO E DESENVOLVEMENTO EN INVERNADOIRO

    MANUEL ANGEL REY FRAILE

  3. CARACTERIZACIÓN XENÉTICA DA POBOACIÓN SALMONERA DO RÍO BIDASOA

    MARIA PALOMA MORAN MARTINEZ

  4. SISTEMA PREDICTIVO DE ESFORZOS PESQUEIROS PARA A FLOTA ARTESANAL GALEGA

    JESUS MANUEL TORRES PALENZUELA

  5. COFINACIAMENTO DE PROXECTOS DE INVESTIGACIÓN PARA GRUPOS DE CALIDADE

    JOSE LUIS SOENGAS FERNANDEZ

  6. DESENVOLVEMENTO DE METODOLOXÍAS ANALÍTICAS MODERNAS PARA O CONTROL E POSTERIOR AVALIACIÓN DA TOXICIDADE DE TOXINAS DE CIANOBACTERIAS DE AUGAS DOCES

    ANA MARIA CONSUELO GAGO MARTINEZ

  7. DESEÑO E DESENVOLVEMENTO DUN SISTEMA DE PRODUCCIÓN INTEGRADA PARA O CULTIVO DE KIWI: CAMBIO DO SISTEMA CONVENCIONAL DE PRODUCCIÓN ACTUAL

    PEDRO PABLO GALLEGO VEIGAS

  8. SEGUEMENTO DA ACTIVIDADE DO COMPLEXO MEDIOAMBIENTAL DE TRATAMENTO DE R.S.U. E ASIMILABLES DA MANCOMUNIDADE "SERRA DO BARBANZA"

    SALUSTIANO MATO DE LA IGLESIA

  9. Incremento de Temperatura y Suelos de Turbera: Efectos sobre la estructura de las comunidades y los flujos de carbono

    MARIA JESUS IGLESIAS BRIONES

  10. CLASIFICACIÓN E ALMACEAMENTO DAS AVES MORTAS

    ALBERTO LUIS VELANDO RODRIGUEZ

  11. TRATAMENTOS BIOLÓXICOS PARA CONTRATACIÓN E FORMACIÓN DE PERSOAL DE UNIVERSIDADES E CENTROS DE INVESTIGACIÓN NA EMPRESA

    SALUSTIANO MATO DE LA IGLESIA

  12. APLICACIÓN DA XENÓMICA E PROTEÓMICA PARA A MELLORA XENÉTICA E SANITARIA DO RODABALLO (SCOPHTHALMUS MAXIMUS)

    PABLO PRESA MARTINEZ

  13. ANÁLISE PARASITOLÓXICO DE LOTES DE SARDIÑAS (SARDIÑA PILCHARDUS)

    JOSE MANUEL GARCIA ESTEVEZ

  14. COFINANCIAMENTO DE PROXECTOS DE INVESTIGACIÓN PARA GRUPOS DE CALIDADE

    ANA MARIA CONSUELO GAGO MARTINEZ

  15. DEFINICIÓN DE VENTANAS ÓPTIMAS PARA A SUPERVIVENCIA DE OVOS E LARVAS DE PEIXES PELÁXICOS EN ZONAS DE POSTA DE ALTO CONTRASTE AMBIENTAL ( SAVOR)
  16. OBTENCIÓN, CARACTERIZACIÓN E MAPEO DE MARCADORES MOLECULARES EN MITÍLIDOS

    ARMANDO CABALLERO RUA

  17. PROXECTO QUE FINANCIA: PGIDIT03RMA30102PR

    MARIA FUENCISLA SAN JUAN SERRANO

  18. PROXECTO QUE FINANCIA: 072B/2002

    ADOLFO CORDERO RIVERA

  19. PROXECTO QUE FINANCIA: BOS2003-07924-C02-02

    LUIS ALBERTO NAVARRO ECHEVERRIA

  20. ANÁLISE PARASITOLÓXICO DE LOTES DE SARDIÑAS (SARDIÑA PILCHARDUS)

    JOSE MANUEL GARCIA ESTEVEZ

  21. ANÁLISE TEXTURAL DE MATERIA ORGÁNICA E ACEDEZ DE DIVERSAS MOSTRAS DE CHAN
  22. ESTUDO DO ESTADO NATURAL E AS REPERCUSIÓNS DA ACTIVIDADE HUMANA NAS AUGAS SUPERFICIAIS, COSTEIRAS E DE TRANSICIÓN DE GALICIA - COSTA, SEGUNDO O DISPOSTO NA DIRECTIVA 2000/60/CE

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  23. EXTRACCIÓN E ANÁLISE DE AMINOÁCIDOS TOTAIS EN MATRICES BIOLÓXICOS

    SALUSTIANO MATO DE LA IGLESIA

  24. IDENTIFICACIÓN E CUANTIFICACIÓN DE MATERIAIS FIBROSOS EN MATRICES BIOLÓXICAS

    SALUSTIANO MATO DE LA IGLESIA

  25. ANÁLISE DE PROTEÍNAS TOTAIS EN MATRICES BIOLÓXICAS

    SALUSTIANO MATO DE LA IGLESIA

  26. PREPARACIÓN DE MOSTRAS E ANÁLISE DE MICRONUTRINTES EN MATRICES BIOLÓXICAS

    SALUSTIANO MATO DE LA IGLESIA

  27. ASISTENCIA PARA A ELABORACIÓN DA TIPOLOXÍA A E B DAS MASAS DE AUGA DOS TORRENTES DAS ILLAS BALEARES

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  28. DESARROLLO DE UN SIMULADOR NUMÉRICO DEL PROCESO DE COMPOSTAJE Y APLICACIÓN A LA OPTIMIZACIÓN DEL COMPOSTAJE DE LODOS Y MEZCLAS CON OTROS RESIDUOS ORGÁNICOS

    SALUSTIANO MATO DE LA IGLESIA

  29. PROGRAMA DE VIXILANCIA AMBIENTAL DA MINICENTRAL DE PONTELIÑARES-OURENSE

    JOSEFA GARRIDO GONZALEZ

  30. DETECCIÓN DE RECOMBINACIÓN EN SECUENCIAS DE ADN (I)

    DAVID POSADA GONZALEZ

  31. DESENVOLVEMENTO DUN SISTEMA PARA A XESTIÓN DE PESQUERÍAS ARTÉSANAIS EN GALICIA

    JESUS MANUEL TORRES PALENZUELA

2004

  1. IV OBRADOIRO DE ASTRONOMÍA E ASTROFÍSICA

    ANA MARIA ULLA MIGUEL

  2. IMPLANTACIÓN DA DIRECTIVA MARCO DA AUGA 2000/60/CE NO ÁMBITO TERRITORIAL GALICIA-COSTA

    ISABEL MARIA PARDO GAMUNDI

  3. INFORMACIÓN ACERCA DAS CARACTERÍSTICAS XENÉTICAS DO SALMO SALAR NOS RÍOS GALEGOS

    MARIA PALOMA MORAN MARTINEZ

  4. CARACTERIZACIÓN XENÉTICA DOS SALMÓNS CAPTURADOS NA PESQUERÍA GALEGA TEMPADAS 2002, 2003 E 2004

    MARIA PALOMA MORAN MARTINEZ

  5. TOMA DE MOSTRAS DE XUVENÍS O+ DE SALMÓN NOS RÍOS EO, OURO E LANDRO PARA A SÚA ANÁLISE XENÉTICA

    MARIA PALOMA MORAN MARTINEZ

  6. ESTUDO DA DINÁMICA POBOACIONAL DO ARAO EN GALICIA

    ALBERTO LUIS VELANDO RODRIGUEZ

  7. TOMA DE MOSTRAS DE XUVENÍS O+ DE SALMÓN NOS RÍOS LÉREZ E TEA PARA A SÚA ANÁLISE XENÉTICA

    MARIA PALOMA MORAN MARTINEZ

  8. INFLUENZA DO CONTROL MICROBIANO E PARASITARIO NO CULTIVO LARVARIO E NO ENGORDE DO POLVO (OCTOPUS VULGARIS)(PGIDIT01MAR30101PR)

    JOSE MANUEL GARCIA ESTEVEZ

  9. DEFINICIÓN DE EN VENTÁS ÓPTIMAS QUE CONDICIONAN A SUPERVIVENZA DE OVOS E LARVAS DE PEIXES PELÁXICOS EN ZONAS DE POSTA DE ALTO CONTRASTE AMBIENTAL (SAVOR)
  10. ESTUDIO DEL COMPORTAMIENTO INTRÍNSECO DE LAS NEURONAS…

    JOSE ANTONIO LAMAS CASTRO

  11. DESARROLLO DEMETODOLOGÍAS MODERNAS PARA EL CONTROL Y POSTERIOR EVALUACIÓN DE LA TOXICIDAD DE TOXINAS DE CIANOBACTERIAS DE AGUAS DULCES.

    ANA MARIA CONSUELO GAGO MARTINEZ

  12. DISEÑO Y APLICACIÓN DE PROTOCOLOS DE TRANSFORMACIÓN GENÉTICA…

    PEDRO PABLO GALLEGO VEIGAS

  13. INTERACCIONES ENTRE OSMORREGULACIÓN Y METABOLISMO ENERGÉTICO EN LA DORADA.

    JOSE LUIS SOENGAS FERNANDEZ

  14. EVALUACIÓN DE MÉTODOS HABITUALES DE DETERMINACIÓN DE LA FERTILIDAD QUÍMICA DE SUELOS AGRÍCOLAS EN GALICIA.

    BENEDICTO SOTO GONZALEZ

  15. SEGUEMENTO DA ACTIVIDADE DO COMPLEXO MEDIOAMBIENTAL DE TRATAMENTO DE R.S.U. E ASIMILABLES DUNHA MANCOMUNIDADE

    SALUSTIANO MATO DE LA IGLESIA

  16. DESEÑO, CONSTRUCIÓN E POSTA A PUNTO DUN SISTEMA DE COMPOSTAXE EXPERIMENTAL INTEGRADO

    JOSE JORGE DOMINGUEZ MARTIN, SALUSTIANO MATO DE LA IGLESIA

  17. ESTUDIO MULTICÉNTRICO SOBRE DISTROFIA HEREDITARIA DE RETINA. SÍNDROME DE BARDET-BIEDL E SÍNDROME DE STARGARDT

    ARMANDO CABALLERO RUA, DIANA VALVERDE PEREZ

1991

  1. NEUROQUÍMICA E ENDROCRINOLOXÍA

    RAFAEL DURAN BARBOSA